Jak pomoci dětem překonat akné v období puberty?

Dospívání děti, to není jen pubertální chování, ale také “pubertální” akné. Je to problém, se kterým se teenageři těžko psychicky vyrovnávají. Proto by jim měli poradit rodiče a také ve vyhrocených případech kožní lékaři. Na pomoc mohou přijít i kosmetické salony, kde dnes již není problém objednat dítě ve školním věku. Musíme ale dítěti vysvětlit, že je důležitá nejen zevní péče, ale také strava. Výhodou je, když se teenager stravuje převážně doma, kde na zdravou výživu svědomité a rozumné matky zajisté dohlédnou.

děti, puberta, péče o pleť v pubertě, kosmetika, zdravá strava

Obranný efekt před vysušováním

Častou chybou v případě dětí v pubertě je, že si myslí, že by se neměly tolik krémovat. Mají totiž pocit, že jejich pleť je dostatečně mastná a přidávání krému by jen tento stav zhoršovaly. A tak si ji chtějí takto vysušit a omezí se pouze na používání čisticí pleťové vody. Toto je však obrovská chyba, protože pokožka se tímto způsobem proti vysušování vlastně brání a začne produkovat více mazu. Děti by proto neměly zapomenout na denní krémování, vyberte jim takový produkt, který je vhodný právě pro jejich typ pleti a uvidíte, že se jim stav zlepší.

Pozor na stravu

Neboť zbytečně budete investovat do drahé kosmetiky, pokud si pak vaše ratolesti pravidelně pochutnají na různé fast food stravě, která je pro jejich generaci tak neodolatelná. Namísto těžkých smažených a pikantních jídel, hranolek, hamburgerů, slaných pochoutek a kvantu sladkostí by si měly dopřát střídmější a zdravou stravu. Ta velmi napomáhá kvalitě pleti a když upřednostní dušené a vařené pokrmy, případně jemně pečené, tak to bude pro ně mnohem lépe.

Kopřivová kúra

Ideální je pročistit si organismus i nějakými bylinkami. Na detox by zřejmě mnozí z nich neslyšely, ale aspoň dívky zkuste přemluvit na měsíční kúru, při které vynechají maso a budou jíst zejména zeleninu. Mnohem jednodušší však pro ně bude pití bylinných čajů. Během alespoň dvou týdnů by měli denně vypít ráno a večer po jednom šálku odvaru z ní. Tím se pročistí jejich krev a zlepší se i stav pleti. Podobným způsobem můžete využít i šalvěj, lopuch a pampelišku.

Napařování nad bylinkami

Pravidelně by měli dbát i na vyčištění pleti. Na to by měli používat různé peelingy určené pro mladou pleť, ale i pleťovou vodu určenou právě na aknózní pokožku. Vedle toho by se měli také alespoň jednou týdně napařovat nad bylinkovými odvary. Vynikající je v tomto směru řepík, který má protizánětlivé účinky. Použít můžete takto i heřmánek. Obklady můžete dělat zase z bezových květů. Nastrouhejte si mohou i syrový brambor, který jim smíchejte s nastrouhaným povařeným kořenem lopuchu. Směs se nanese na pleť a nechá se působit 15 minut.

Chybějící zinek

Za akné může stát ne jednou i nedostatek zinku v těle. Ten celkově zlepšuje kvalitu pokožky a zamezí i jiným problémům, než jen akné. Užívat jej mohou prostřednictvím šumivých tablet. Ale jeho denní dávku si mohou dopřát i prostřednictvím stravy. Zinek najdete například v hovězím mase, sýrech, různých semínkách a také i v játrech.

Vyzkoušejte chemický peeling

Pokud mají vaše děti problém se silným akné nebo se ho nezbaví ani po dosažení osmnáctky, musíte hledat nějaké silnější účinnější zbraně. Zabrat může i kúra chemickým peelingem, kterou mohou absolvovat pouze v kosmetických salonech. Pleť se vyčistí hloubkově a v některých případech se mohou zbavit tohoto problému i natrvalo. Jindy je třeba pravidelné půlroční nebo roční opakování, které pročistí pokožku a pomůže jí lépe se vyhnout akné.

Dostatek B vitaminu

Velmi důležitá rada, kterou ale nemají v oblibě zejména dívky. Protože pokud začnou konzumovat B vitamin v tabletové formě, může se to negativně odrazit na jejich váze. Jako protihodnotu však budou mít vynikající stav pokožky. Takže za toto riziko by to stálo a s kily se mohou poprat po odstranění vyrážek. Doporučuje se konzumovat i syrové droždí. To však nemusí být každému po chuti a tak jim zkuste vymyslet ochucenou pomazánku, kterou snědí raději, protože tuto pachuť můžete překrýt například cibulka nebo použité bylinky.

comments powered by Disqus

Podobné články


Má vaše dítě v pořádku oči? A kolik hodin stráví u tabletu?

Oční vady u dětí nejčastěji odhalí rodiče. Je proto na nich, aby své děti patřičně sledovali a pokud u nich...
více…

Televize malé děti rozvíjí, ale může jim i škodit!

Televizní programy vychovávají naše děti za nás. Ale jak? Je to ta správná výchova? A je v pořádku, že často i...
více…

Jak ochránit děti před kyberšikanou a závislostí na internetu?

Většina dětí je denně na internetu. A přestože se zde mohou hodně dozvědět a naučit, je zde i méně pozitivní...
více…

Chráníte své děti úzkostlivě před špínou a bakteriemi? Zadržte!

Chráníte své děti dostečně proti všude číhajícím bakteriím? Čistíte jim doma vzduch? Dezinfikujete inkriminované...
více…

Jak se starat o čistotu hraček pro nejmenší děti?

Špinavé hračky nejsou pro děti to pravé "ořechové", ale na druhou stranu omývat hračky agresivní chemií také není...
více…

Změny počasí dokáží některé lidi potrápit, ale dají se ovlivnit vhodným jídelníčkem

Změny počasí dokáží citlivé jedince pěkně rozladit. Ale to není vše. K počasí, které se nedá ovlivnit, se navíc...
více…

Matky, které absolvovaly botox, dělají miminkům zmatek v emocích

Ženy rády investují do své krásy. Ale dá se kosmetická úprava sladit s tou největší krásou, kterou ženy mají? S...
více…

Péče o miminko po příchodu z porodnice

Péče o novorozené miminko není žádná věda. Ale zejména u prvního děťátka jsou první dny po návratu z...
více…

Nejlepší léčba pro děti? Upravte jim jídelníček!

Na zdravotní problémy si často zaděláváme sami nezdravou stravou. Ale funguje to i opačně. Zdravou stravou můžeme...
více…

Jak a kdy začít krmit dítě tuhou stravou?

Krmení dětí v některých rodinách probíhá jako krmení dravé zvěře. Dítě mele hlavičkou, tvrdošíjně odmítá...
více…