Jóga vám vrátí radost ze života

Hledáte semináře nebo témata, které vyprávějí o energetických cvičeních? Takové, při kterých cvičí více vaše mysl než tělo? Zkuste Shakti jógu! Dostane vás nejen do tolik potřebné rovnováhy.

jóga, zdraví, cvičení, radost, život

Shakti jóga

Praktikování tohoto systému je cestou podporující vnitřní nekonfliktnost, čistotu člověka nejen po fyzické, ale i morální a duševní stránce. Oporou qikung je meridiánový systém, který neexistuje v hotové podobě, ale v rámci tréninků kultivuje, rozvíjí, oživuje. Energetika meridiánů se postupně rozvíjí tak jak vyrůstá ze semínka nová rostlina. Oporou jógy je kromě systému meridiánů sedm čaker na mozkově míšním systému. Jsou to energetické uzly které je možné rozvíjet i nezávisle na meridiánovém systému. Nejlepší výsledky ale vznikají při jejich sumarizaci. Lekce slouží k osvojení si nových energetických vlastností, které umožňují formovat sebe sami směrem zevnitř. Účastníci semináře se naučí postupně rozvíjet své vnitřní stimulátory, tzv. Pratjáhára, zaměření pozornosti na pocity přicházející ze smyslových analyzátorů. Výuka se zaměřuje na osvojení si umění zapínání osobních fázových stavů.

Vnitřní nastavení

Pohyby, dýchání, vnitřně slyšení nebo vidění je doprovázeno určitým charakterem, vnitřním nastavením. Postupně se takto vytvářejí čisté fáze těla, psychiky, emocí a fyziologie. Efektem tréninku je ozdravení organismu, rozšíření jeho možností, získání vitality, radosti ze života, schopnosti přijímat, lehkosti v kontaktech, a ve svých aktivitách. Zvyšuje se schopnost adaptace na zátěžové situace a odstraňuje se vnitřní konfliktnost v organismu. Tělo, psychika, emoce a fyziologie se dostávají do rovnováhy.

Základy tréninku východního typu

Obsahem seminářů jsou základy tréninku východního typu, na bázi technologií objevených v klášterech Orientu a adaptovaných na současného člověka. Praktický trénink je zaměřen na rozvíjení nových, doplňkových možností organismu, opíraje se o stimulaci smyslových analyzátorů hmatu a kinestetického vnímání - své tělesnosti. Třetí oporou vnitřní práce se stává dýchání, čímž se rozvíjí vlastnost známá jako prána. Trénuje se vnitřně chuť a fyziologické zvuky mantry. Komplex našich opor doplňuje zrak, který se taksito zapojuje do tréningu energetických procesů. Z pozice intelektu západu, tyto výsledky nejsou dosažitelné. Proto se do rozvíjení energetických vlastností zapojuje i myšlení, světonázor, alternativní k západnímu způsobu myšlení. Energetika bude trénovat podle čínských a védských principů staré Indie. Obsahem výuky jsou i paralely čínského qigongu podle tradici starých taoistů a buddhistů a indické jógy podle védských principů pěti elementů. Trénink se uskutečňuje i v dynamice i v statických asánách a v meditační praxi. Výsledkem je zesílení procesů ozdravení, omlazování organismu, regulace psychických parametrů podle přání a vytváření protiváhy každodennímu stresu.

comments powered by Disqus

Podobné články


Čtyři cviky, které zaberou čtvrt hodiny a procvičí celé tělo

Snažíte se pravidelně cvičit, ale občas se vám stane, že se vám do toho něco vloží nebo si prostě nenajdete čas?...
více…

Šest cvičení, která vás zbaví stresu a navodí příjemné uvolnění

Každý z nás zažívá stres jako běžnou součást života. Pokud jsme vystaveni neustálému stresu a dlouhodobě...
více…

Jak lehce rozhýbat metabolismus a nastartovat hubnutí?

Chcete skvěle vypadat? A vypadat skvěle v překladu do estetiky našeho století, to znamená být štíhlí. Ale přestože...
více…

Fitness stojí peníze, ale je to dobrá investice do zdraví a krásné postavy

Zaplatila jste si členství do fitness centra? Pravidelně cvičíte, ale výsledky se nedostavují? Vydržte a zamyslete se...
více…

Cvičení v horkých dnech má své zásady, které je třeba v zájmu ochrany zdraví dodržovat

Venku je horko k zalknutí, lidé se sotva vlečou po ulicích a najednou uvidí běžce a diví se, jak to v pohodě zvládá....
více…

Krásná a štíhlá postava je výsledkem klidu u jídla

Štíhlá postava, přestože byla dána do vínku, nemusí zdobit svého majitele či majitelku věčně. A proto držení...
více…

Cvičení, do kterého se musíte nutit, vám nic pozitivního nepřinese!

Zdravý životní styl spojuje přirozený pohyb, vyváženou stravu, ale také pravidelné cvičení a pozitivní myšlení....
více…

Krásné ruce s pomocí zubního kartáčku a rybího tuku

Vyděsily vás první příznaky stárnutí v obličeji? Tak to se podívejte pozorně na své ruce. Tam totiž zub času...
více…

Cvičení zachraňuje život, překonejte svoji lenost!

Kouření zabíjí, to ví snad každý. Ale, že pomalu zabíjí i nečinnost, to asi každého hned nenapadne. A je tomu...
více…

Jóga dokáže krásně zpevnit břicho

Spojujete si krásnou postavu s hodinami v posilovně a jógu “pouze” s protahováním a uvolněním? Tak to se hluboce...
více…