Styl > Vlasy >

Jak patřičně pečovat o žehlené vlasy?

Žehlení, tak jako fénování, barvení či trvalá, znamená pro vlasy obrovskou zátěž. I když se vám zdá, že jsou vaše vlasy stále stejně zdravé, po čase se následky žehlení dostaví. Třeba se k nim chovat ohleduplně a kromě kvalitní žehličky třeba používat i různé přípravky určené právě pro tento druh úpravy. Pokud nemusíte, vlasy si nežehlete. Asi jediná prevence jak si je zachovat zdravé.

Nejčastější způsob vyrovnávání vlnitých vlasů je každé ráno po umytí vlasy do sucha vyfénovat. Je to jednoduché, avšak trvá to dost dlouho a na neštěstí, efekt rovných vlasů vydrží velmi krátce. Na to, aby vaše vlasy zůstaly rovné až do večera, můžete rovnou zapomenout. Konečný efekt navíc ovlivňuje počasí, takže pokud je venku sychravo ... na rovné vlasy můžeme rovnou zapomenout. Žehlení je účinnější, protože efekt rovných vlasů vydrží opravdu dlouho i přes výkyvy počasí. Je vychvalované a hojně používané na celém světě. Zejména proto, že pomocí něho se velmi efektivně vyrovnají všechny typy vlasů, dokonce i husté, kudrnaté a nepoddajné. U velmi kudrnatých vlasů je celý proces úpravy složitější, avšak výsledný efekt určitě stojí za to.

Abyste předešly poškození vlasů, třeba dodržovat hlavní zásady. Vlasy musí být suché, rozčesané a zbavené stylingových přípravků.

Žehličku nejprve nastavte na maximum, po cca 5 minutách stáhněte na požadovanou teplotu, správnou teplotu můžete zjistit na pramínku vlasů. Je to individuální a záleží na kvalitě vlasů, jejich tloušťce ... Vyčešte vrchní vlasy a zachyťte je pomocí sponky nebo falešného skřipce. Je vhodné nanést nějaký přípravek na ochranu vlasů při žehlení, který navíc docílí odolnost účesu.

Oddělte tenký pramínek vlasů (max. v šířce hřející plochy žehličky), žehličku přiložte ke konečkům a táhněte po celé délce pramene vlasů. Žehličku táhněte plynule po vlase, nezastavujte se v pohybu - raději pramínek vyžehlete 2krát než jednou velmi pomalu a vlasy držte natažené. Takto si vyžehlete všechny vlasy a zafixujte je správně zvoleným lakem na vlasy. I zde třeba dát pozor na správné určení produktu, protože některé mohou zapříčinit krepovitost vlasů, nebo krátké trvání.

Není vhodné žehlit si vlasy každý den. Každodenní žehlení je zahrávání si s osudem vlasů i přesto, že na trhu je spousta profesionálních žehliček a přípravků. Neexistuje žádný zázračný vynález, který by byl zcela nevinný a stejně ani není žádný elixír, který by vám okamžitě napravil napáchané škody. Pokud již dojde ke zničení vlasů, je třeba si dát se žehlením odpočinek. I vlasy potřebují dovolenou - čas na odpočinek a regeneraci.

Můžeme je rozmazlovat různými doma připravenými kúrami - olivový olej je asi nejlepší elixír, ale také žloutek, jogurt, smetana, banán, avokádo, tvaroh ... takové masky můžeme mít na hlavě celý den, popřípadě noc. Kúru si můžeme koupit v drogerii, lékárně, ale i v kadeřnickém salonu. Pokud už se rozhodneme pro různé způsoby upravování vlasů, netřeba se do toho hrnout bez rozmýšlení. Byla by škoda zničit si pár let pěstovanou hřívu, jen kvůli tomu, že jsme nemyslely na důsledky.

comments powered by Disqus

Podobné články


Jak na krásné a zdravé vlasy v zimě?

Zima nejčastěji způsobuje poškození v podobě vysušování vlasu, jehož povrch zůstává postupně matný a drsný....
více…

Jak dosáhnout vlasové regenerace?

Rybí tuk 2 x denně Zinek 15 mg denně Biotin 1 000 mg denně (užívejte společně s B komplexem, který dokáže...
více…

Jak na krásné vlasy? Nejcennější triky

Na každý problém s vlasy existuje řešení. Důležité je akorát znát ty správné tipy a triky, jak se o svou "korunu...
více…

Hubnutí za pomoci šperků

Pro hubnutí je důležitý pohyb a k němu adekvátní jídelníček. O tom není pochyb, ale ke štíhlé postavě může...
více…

Vypadávání vlasů může mít různé příčiny, ale často jde jen o špatnou vnitřní výživu

Leské a hebké vlasy můžete mít, když si na ně nastříkáte lesk a použijete kondicionér. Tyto dva přípravy vám i...
více…

Lupy pokapejte citronem, namažte kokosovým olejem nebo k nim vetřete jogurt s pepřem

Lupy sice nepatří mezi závažná onemocnění vlasové pokožky, ale z hlediska estetiky jde o velký problém. Účinné...
více…

Med v zimě nejen do čaje, ale také na pleť, vlasy a tělo

Citlivá a suchá pokožka má v dlouhotrvajících mrazech co dělat, aby se zregenerovala, ale ani mastný typ není bez...
více…

Dokonalá příprava na ples - šaty, boty, líčení a vlasy

Plesová sezona je období, které začíná víkendem po Třech králích a trvá zpravidla až do "ošklivé" Popeleční...
více…

Nové trendy v úpravě a zdobení nehtů

Nehtové trendy pro zimní období rozhodně nebudou o barvě skořice. Tato sezóna přinese něco originálnějšho a...
více…

Zařízení interiéru chce styl

V případě, že se rozhodnete pustit do zařizování nebo rekonstrukce interiéru, měli byste mít jasno v tom, jaký styl...
více…