Větší prsa pitím bylinkových čajů?

Co je nejlepší na růst prsou? Kromě různých kosmetických přípravků a doplňků stravy, to mohou být i bylinky. Nejvíce je zmiňovaná pískavice řecké seno, ale ta prý má i vedlejší účinky. Každopádně i s bylinkami se musí postupovat opatrně.

prsa, zdraví, růst, bylinky, pískavice

Velikost prsou

Růst a velikost prsou je ovlivněn částečně geneticky a pak do značné míry i potravou a její skladbou, celkovou váhou, fyzickou aktivitou, prokrvením, mateřstvím a laktací, věkem a podobně.

Bylinky, které pomáhají zvířatům

Pískavice řecké seno a Benedikt lékařský se opravdu používají již dlouhodobě jako přídavek k senáži jako výživné krmivo skotu a na zvýšení laktace dojnic. Mají různé léčivé a výživové účinky a patří mezi rostlinná farmaka, podporující laktaci u dojnic. Zda mají stejný účinek i u kojících matek a u dívek ve vývinu či žen před mateřstvím není jisté, protože dojnice mají jiné trávení buničiny, využití látek z rostlin a metabolismus. Mezi přírodní prostředky, které podporují laktaci patří ještě i kmín a některé jiné byliny. Ale i kdyby to účinkovalo, podpora kojení ještě neznamená trvalý nárůst prsou. Stoupá jen aktivita prsních žláz a produkce mléka během mateřství a kojení. Takže je to úzce spojeno s hormonálními změnami v mateřství a při kojení. Pak už často zůstávají prsa o něco větší.

Pomoci si můžeme i jinak

Částečně lze ovlivnit velikost a růst prsou i skladbou stravy a váhou. Komplexní, všestranná strava s dlouhodobě větším podílem vepřového masa, bílkovin, tuků, smetany, plnotučného mléka, bílého pečiva, koláčů a těstovin zabraňuje přílišnému hubnutí, vede k mírnému zvýšení tělesné hmotnosti, svalstva a podkožního tuku a plnosti prsů. Přílišná hubenost se samozřejmě odrazí i na úbytku velikosti prsou. Cvičme proto 3x týdně, ale velmi mírně a pomalu, ale pravidelně v posilovně, nebo doma neaerobické cviky na zvětšení muskulatury celého těla (pomalé kliky, dřepy, sklapovačky a s činkami), protože dostatečně velké a prokrvené svalstvo velmi výrazně zintenzivňuje prokrvení celého organismu, což by mohlo spolu s vydatnou stravou velmi ovlivnit i nárůst prsou.

Zdravá životospráva a životní styl udělají hodně

Pokud jsme ještě v mladém věku, tak vyčkejme, prsa s věkem určitě narostou, pokud nebudeme držet nějakou příliš drastickou dietu. Jezme častěji a vydatnější potraviny (žádné hladovky), držme si váhu na horní hranici naší optimální hmotnosti a pokud budeme mít nějaké to kilo navíc, tak se neznervózňujme, protože se to určitě odrazí na větší plnosti prsů. Sportujme tak, abychom byly zdravé, ale ne abychom byly vyhublé a bez podkožního tuku, který dělá ženskou postavu pěkně zaoblenou a tedy i drží a zvětšuje prsa u nichž se nachází i uvnitř a drží jejich tvar.

Bylinky jednou za čas

Pokud si občas dáme čaj ze pískavice, z benediktu lékařského či kmínovou polévku, určitě neuděláme chybu, protože mají i mnoho dalších prospěšných účinků. Ale očekávat od nich okamžitý a rychlý či trvalý růst prsou nelze, ale spolu s jinými zmíněnými výše uvedenými faktory, mateřstvím a laktací podporují nepřímo plnost prsou.

comments powered by Disqus

Podobné články


Ryby jsou zdravé, ale pozor na ty z kontaminovaných vod!

Jsou opravdu ryby zdravé a pro všechny? Konzumace ryb se mnohdy doporučuje kvůli jejich vysokému obsahu omega-3 mastných...
více…

Nepravidelná menstruace a vlivy, které ji způsobují

Nepravidelná menstruace není u mnoha žen nic neobvyklého. Ideální by bylo, kdyby opravdu začínala pokaždé za 28 dní...
více…

Termín menstruace lze ovlivnit léky, ale i přírodními prostředky

Menstruace je pravidelnou součástí života žen a dívek do jejich puberty až do období klimakteria. Jenže,...
více…

Detoxikace není pro všechny a může také ublížit

Detoxikace organismu je postup, kterým zbavujeme naše tělo toxinů usazených uvnitř organismu. Jednoduššeji řečeno, je...
více…

Proč nehubnou ženy, které cvičí a dietně se stravují?

V dnešní době mnoho žen cvičí, kontroluje si svou stravu a dává pozor na číslo na váze. Ale přestože si myslí,...
více…

Máslo s medvědím česnekem - skvělá součást jarního jídelníčku

Velmi brzy na jaře, jako jedna z prvních bylinek se v hlubokých lesích, v blízkosti potůčků a pod stromy, objeví a...
více…

Udržet si zdravou váhu po menopauze? Zapomeňte na diety!

Zvětšilo se vám po přechodu tělo, ačkoliv k tomu nemá důvod? Nezměnila jste návyky, nejíte větší porce,...
více…

Těhotenská cukrovka ohrožuje hlavně vývoj miminka

Těhotenská cukrovka není jen banální záležitost. Zatímco budoucí maminka si myslí, že je pouze těhotná, miminko...
více…

Perimenopauza a menopaouza není lehké období, ale nepříjemné příznaky lze zmírnit

Perimenopauza přichází kolem čtyřicátého roku života ženy, ale klidně se může dostavit i dříve. Je provázena...
více…

Brutnák lékařský do salátů a přírodní medicíny

Patří mezi jednoleté byliny, má rozvětvený stonek, na kterém střídavě vyrůstají listy vejčitého tvaru. Stonek je...
více…