Národní park Seoraksan Korea

Seoraksan National Park je národní park v Jižní Koreji, který láká řadu národních i mezinárodních turistů po celý rok.

Hlavní sezonou v tomto národním parku je ale podzim. Podzimní barvy v této oblasti se považují za jedny z nejkrásnějších v Koreji. Červené a žluté lesy jsou přerušeny skálami a malými horskými potoky. Vrcholy hor Seoraksanu prorážejí mraky, zatímco potok Jade protéká údolími. Toto panorama vytváří překrásný výhled.

Park je ceněn pro svou různorodost. Naleznete zde asi 1 013 druhů známých druhů rostlin, z toho 822 cévnatých rostlin, a 1 562 živočišných druhů. Vzhledem k mnoha vzácných druhů, k teré zde naleznete, označila UNESCO v roce 1982 Národní park Seoraksan za biosférickou zónu. Pohoří, které se v parku nachází, se rozkládá na ploše 373m². Nejvyšší jeho vrchol dosahuje 1 708 metrů.

Nejznámější turistickou oblastí v okolí pohoří Seoraksanu je město Sokcho. Východní část tohoto města omývá perlivá voda podél pobřeží, zatímco západní část města se připojuje na nejslavnější hory národního parku. Tato oblast je celkově obdařena krásným přírodním prostředí: pláže, lyžařská střediska, termální prameny, a historické památky. Ubytovat se v této oblasti můžete v hotelech, bytech či malých motelech. Zařízení v této oblasti jsou dobře zařízeny a mohou pojmout až tři miliony návštěvníků ročně.

Mezi kulturní památky v rezervaci patří např. buddhistické chrámy Baekdamsa a Sinheungsa Temple. Navštívit v parku a určitě si je nenechte ujít, jsou vodopády Yukdam a Biryeong. Po zaplacení vstupného do parku máte k dispozoci čtyři vchody. Mezi další oblíbené místa v parku patří oblast Osaek, která je známá pro své minerální vody. Pro amatérské pěší turisty, jsou zde doporučeny půldenní a jednodenní výlety. Pro odvážné turisty je zde třídenní výlet, kde si ale vezměte korejského průvodce.  

Jak se tam dostat:

Z města Sokcho městským autobusem číslo 7 a 7-1, který jede do Parku Village (Seorak-Dong). Jízda autobusem trvá 20-30 minut. Z autobusového nádraží Sokcho Intercity, si můžete vzít taxi, a cesta trvá zhruba15 - 20 minut. Můžete jet také autobusem z Dongseoul autobusového nádraží ve východním Soulu. Jakmile přijedete do Sokcho, zastávka místního autobusu se nachází na hlavní silnici kousek od autobusového nádraží. 

Vstupné:

Cena za vstup do parku se pohybuje mezi 1.600 wonů a 3.200won, podle toho jak náročný výlet si vyberete. Národní park je otevřen dvě hodiny před východem slunce a zavírá se dvě hodiny před západem slunce.

Jídlo a ubytování:

Restaurací zde najdete poměrně hodně, ale počítete s tím, že těch západních velice poskrovnu. Najdete zde hlavně vynikající mořské plody, a to zejména z důvodu, že se nachází park v blízkosti oceánu. Najdete zde i celkem málo rychloobčerstvení, které jsou zřízeny podél hlavních celodenních túr.  Naleznete zde také několik dodavatelů rukodělných sladkosti a občerstvení. 

Existuje nepřeberné množství ubytování v Seorak-dong oblasti parku od luxusních hotelů přes menší motely až po hostely. Přímo v parku se nachází hotel Tourist Seorak, ale na ten si určitě připravte plnou peněženku, neboť ubytování v tomto hotelu stojí na jednu noc kolem 100 US.    Pokud nejste nároční a bude vám stačit motel, tak ty najdete zhruba dva kilometry od vstupních bran parku za zlomek ceny.

Pozor!!! Ceny za ubytování se zvednou v hlavní sezóně (v létě a na začátku podzimu). V tuto dobu si ubytování raději zajistěte dopředu. No, a pokud rádi kempujete, je zde pro vás tábořiště u parku nedaleko obce parku Seorak-dong (asi 5 minut jízdy od parku brány). Pokud ale budete tábořit, určitě doporučujeme si vzítnafukovací matraci, protože terén je poměrně skalnatý.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sluneční brýle na sport a venkovní aktivity

Kvalitní sluneční brýle spolehlivě ochrání oči při venkovních sportovních aktivitách a toulkách přírodou. A to...
více…

Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Brunej - stát, jehož návštěvu lze spojit s návštěvou Malajsie nebo Kambodži

Benzín zde stojí kolem dvaceti centů a nafta je ještě o něco levnější. V garáži místního vládce parkuje kolem...
více…

Maledivy - ráj, který postupně mizí do moře

Maledivy jsou známé ostrovy nacházející se nedaleko Srí Lanky v Indickém oceánu. Jde o krásný kout světa,...
více…

Istanbul - město dvou kontinentů

Istanbul má několik míst, které zkrátka vidět musíte. Jsou to centra, místní Grand Bazaar, ulice, uličky, tržiště,...
více…

Taškent Uzbekistán

Taškent se rozléhá na místě, které bylo významným obchodním střediskem již ve 2. tisíciletí př.n.l. V...
více…

Hedvábí a nejlepší Ferganský trh Uzbekistán

Na jihu uzbecké části Ferganské kotliny se rozléhá Margilan, který již po mnoho let představuje centrum produkce...
více…

Buchara Uzbekistán

První zprávy o městě Buchara pocházejí z roku 2500 př.n.l. Díky své poloze na řece Zaravshan to byla vždy...
více…

Doprava v Uzbekistánu

Do Uzbekistánu je nejrychlejší letět.  Do Taškentu létají některé evropské společnosti, a to včetně ČSA....
více…