Jak vydělat peníze?

To je poměrně častá otázka lidí, kteří mají málo peněz.

Nejjednodušší odpovědí je: najdi si lepší příjem.

Jiná typická odpověď: pokud ti jeden příjem nestačí pracuj na dalším příjmu.

V praxi pak vypadá život člověka tak, že po prvním zaměstnání utíká do zaměstnání druhého a jménem hesla: "jak vydělat peníze" se snaží pracovat ve dvou, dokonce někdy ve třech firmách. Je sporné, zda je tento způsob snahy vydělat peníze, tím optimálním.

Základní otázkou totiž často zůstává ne to, jak vydělat peníze, ale spíše to, jak peníze neutratit.

Současný životní styl je nastaven na konzum. To znamená, jsme atakováni reklamou, která nás sugestivně vyzývá, abychom si koupili, to, či ono. Nejlépe to i ono ... Pokud si to chceme koupit, pak musíme řešit otázku, jak na to vydělat peníze. Bohužel mnoho z věcí, které kupujeme, vlastně vůbec nepotřebujeme.

Dříve než si tedy položíte otázku, jak vydělat peníze, seznamte se s principy marketingu. Je dobré znát strategie, které se v nás snaží vyvolat iluzi, nebo dojem, že daný produkt nutně potřebujeme.

Výrobce například vyrobí nový mobilní telefon a chce ho prodat. Vy však máte stále ten starý mobilní telefon, který vám slouží bez problémů. A zde přichází marketing, který ve vás vyvolá pomocí reklamy dojem, že nový mobil potřebujete. Nutně, naléhavě. Že potřebujete nový fotoaparát, rádio, minipočítač na hraní her, trvalé připojení na internet, či dokonce takové zvěrstvo jako sledování televize na mobilním telefonu přes internet.

Marketing tedy vytváří lákadla, která vyvolávají touhu vlastnit novinku a člověk na ni nemá peníze. Klade si pak otázku, jak vydělat, místo toho, zda vůbec vydělat potřebuje.

Ne, nejsem proti výplatě většího obnosu peněz, to se hodí vždy. Ale mnoho lidí vydělává poměrně málo, i to málo utrácí velmi nerozvážným způsobem, na koupi hloupostí, luxusních předmětů, které nepotřebují, nebo v podstatě zbytečného spotřebního zboží.

Život je momentálně drahý a zdá se, že bude ještě dražší. To všechno proto, že jsme doslova obklopeni drahou elektronikou, která zabírá mnoho prostoru. Proto potřebujeme větší byt. No s větším bytem máme větší spotřebu energií. Nejde jen o energii, kterou utratí naše nové spotřebiče, ale i o tepelnou energii, kterou je třeba do těchto větších bytů přivést. A s jídlem roste chuť. Když už máte větší byt a dobře vybavený, dostanete chuť mít ho vybaven ještě lépe.

Vzniká tak perpetuum mobile soustavného zbytečného vyhazování peněz, které vede k ústřední otázce, jak vydělat peníze. A proto odpovědí na tuto otázku by mělo v prvé řadě být, jak peníze neutratit.

Samozřejmě můžete se soustředit na práci ve firmách, které platí lépe než jiné. A tak pojďme a pokusme se alespoň trochu odpovědět na otázku, jak vydělat peníze.

Prohlédněte si prosím, o které práce je zájem a o které zájem není. To lze vidět poměrně přesně podle toho, jak je která činnost placena. Práce jsou tím lépe placené, čím méně lidí je chce, nebo umí vykonávat. To znamená na jedné straně lépe vyděláte pokud budete chodit vysypávat smetí, nebo pracovat v mimořádně nepříznivém prostředí. O takovou práci má zájem málo lidí, a proto je zaměstnavatel donucen platit více, aby přilákal případné zájemce o zaměstnání. Osobně si myslím, že je to cesta, která je poměrně bolestivá a je vhodná pouze pro lidi, kteří nejsou schopni jiným způsobem se uživit lépe.

Pak je velké množství prací a činností, které je ochotno provést poměrně hodně lidí, je tedy velká konkurence, a tedy cena za takovou práci může být snadno snížena. Pokud by se vám nelíbila, můžete klidně odejít, zaměstnavatel si na vaše místo rychle a snadno najde náhradu. Pracovat na těchto pozicích je asi pohodlné, protože se dá počítat s tím, že většině lidí taková práce bude vyhovovat.

Pokud si kladete otázku, jak vydělat peníze možná byste se měli podívat na věc ještě jinak. Žijeme v informační době. Asi nejlepší jsou momentálně placené informace.

Z toho vyplývá, že pokud chcete vydělat peníze, ne v malém, měli byste mít to, co každý potřebuje. Znalosti, vědomosti, informace. Jakmile se stanete odborníkem na určitou oblast, máte reálnou šanci vydělat peníze o jakých by se vám bez těchto znalostí, možná ani jen nezdálo.

A tak cesta k naplnění vize, jak vydělat peníze, možná nakonec vede ke stálému studiu, které můžete provádět sami. Zkuste se věnovat ve svém volném čase studiu odborné literatury, pravidelnému navštěvování odborných internetových stránek a fór, vzdělávejte se, věnujte se tomu, čím se živíte. Pravidelně si doplňujte průběžné informace a účastněte se na internetu odborných diskusí. Touto aktivitou si časem vybudujete rutinu, pomocí níž dokážete velmi dobře reagovat na většinu odborných požadavků. Stanete se člověkem, o kterém se v odborných kruzích bude vědět.

Budete běžným členem diskusních skupin, kterých se účastní odborníci z různých firem a odborností. Pokud se ve věci vyznáte a umíte dobře komunikovat, je velmi pravděpodobné, že si vás všimnou a zapamatují. Později když budou vědět o vhodném pracovním místě pro vás, mohou vás oslovit. Stejně vy můžete své zkušenosti mnohem snáze prodat pokud budete mít za sebou určitou činnost, kterou můžete podložit. A tak cesta k tomu jak vydělat peníze často vede znovu jen k nepohodlí. Místo toho, abyste se večer dívali zprávy na svém novém plasmovém televizoru, zkuste začít trochu jinak. Nekupujte si plazmový televizor, ale několik knih.

Věnujte volný čas svého života do vzdělání samého sebe ve své odbornosti. Uvidíte, co to udělá s vaší kariérou v poměrně krátkodobém horizontu.

Jistě, pokud teď začnete studovat, nedostanete tím odpověď na otázku, jak vydělat rychle. Vzdělávejte se a peníze začnete vydělávat později. Možná za rok a možná za několik let. Ale investice je nutná již dnes. Investice času, nepohodlí a intelektu. Výsledek však stojí za to.

 

comments powered by Disqus


Doporučené kontakty

Magnet na Finance

http://www.magnetnafinance.cz/ magnetfinancegmail.com tel.:+420 777 618 844, +420 608 710 164, +420 777 678 008

Projekt Magnet na Finance vznikl roku 2008. Naším cílem je přinést Vám kvalitní finanční produkty, které zhodnotí Vaše finance a vyřeší Vaše finanční komplikace. finanční poradenství, hypoteky, pojištění, řešení pohledávek,

více...

Podobné články


Loterie

Pokoušíte občas štěstí? Mnoho lidí naletěli loterii. Je to častý úkaz pravděpodobně po celém světě. Ukázalo...
více…

Kreditky,bankovní karty a účty

Možná i vám přišla poštou kreditní karta s kulatou sumičkou, kterou můžete utratit kdy chcete a na co chcete a...
více…

Dáváte almužnu

Nevím jak je to v menších městech, ale v Praze je to tak, že pokud přejdu po centru jedním směrem osloví mě alespoň...
více…

Otázka zvyšování platu

Otázka zvyšování platu je na jedné straně samozřejmostí, ale na straně druhé jde o poměrně citlivou otázku. I...
více…

Víte kolik utrácíte?

Jedním z hlavních témat současnosti, která se vynořila v důsledku hospodářské krize je téma šetření. Ztráta...
více…

Pozor na dluhy

Momentálně je velmi nepříjemný trend života na dluh. Ekonomická krize nám ukazuje, že toto není správná cesta pro...
více…

Peníze kazí lidi?

Možná jste již slyšeli ten názor, že peníze kazí lidi peníze jsou špatné člověk, který má hodně peněz je...
více…

Jak si zvýšit plat?

Mnoho lidí chce dosáhnout zvýšení platu. Mnoho firem (zejména v minulosti) má platové tabulky, podle nichž se...
více…

Jak zažádat o zvýšení platu?

Žádost o zvýšení platu byste měli zaměstnavateli předkládat formálně ve vhodném čase. Ideální je sjednat si...
více…

Dobré jméno firmy se získává roky

Nejlepší reklamou pro každého podnikatele je dobré jméno. Získat ho však trvá velmi dlouho, většinou celé...
více…