Dárky pro děti

Vhodný dárek pro děti je někdy velmi těžké najít. Ať už je to dárek na narozeniny, na Vánoce nebo jiný svátek či příležitost, ne vždy dokážeme uhodnout, co bude tím nejlepším dárkem pro naše dítě.

Úkolem jakéhokoliv dárku by mělo být v první řadě potěšit jeho adresáta, tedy dítě. Proto na to, abychom vybrali ten nejlepší dárek, potřebujeme o dítěti něco vědět. Pokud totiž známe jeho záliby a charakterové rysy, snadněji vybereme něco vhodného.

Pro nejmenší děti jsou nejčastějšími dárky hračky. Dostávají je na narozeniny, na Vánoce a kdykoli jim chceme udělat radost. Výběr hraček je dnes opravdu široký, takže najít nějakou tu hračku pro dítě, nemusí být složité. I když někdy je právě výběr z velkého množství hraček těžkou úlohou. Pro nejmenší děti vždy vybírejte hračky, které jsou určené pro jejich věkovou kategorii a dbejte také na bezpečnost dané hračky.

Pro miminka jsou k dispozici různé hrazdičky se zavěšenými hračkami, které rozvíjejí pohybové schopnosti miminka, vhodné mohou být také houpací křesílka s hrazdičkou, které dokáží nejmenší na chvilku zabavit.

Samozřejmě, dárkem nemusí být vždy hračka, často je to například dětské oblečení, knížky, povlečení do postýlky či něco jiného do dětského pokojíčku.

Pro větší děti, které již více vnímají a mají již možná i nějaké své oblíbené činnosti, vybíráme zase dárky přizpůsobené jejich věku a zálibám. Stejně volíme vhodné dárky i podle toho, zda chceme obdarovat kluka nebo holku.

Pro holčičky jsou běžnými dárky zejména panenky, kočárky a postýlky pro panenky, domeček pro panenky a podobné "holčičí" záležitosti. Vhodným dárkem pro větší holčičky jsou však i dětská tříkolka, kolo či odrážedlo, zajisté mnohé holčičky potěší i houpací koník, tabulka na kreslení, knížky a mnoho jiného. Tato druhá skupina dárků je stejně vhodná i pro chlapce.

Vysloveně chlapeckými dárky jsou auta a autodráhy, různí roboti a podobně. Nicméně i mnohé holčičky si rády zahrají s takovými hračkami a podle dětských psychologů a dalších odborníků je to zcela v pořádku a neměli bychom dětem v tom bránit. I chlapci si mohou pohrát s panenkami. Je třeba se jen zbavit předsudků a hlavně nesnažit se za každou cenu trvat na tom, že váš syn si v žádném případě nebude hrát s panenkami, protože to prostě "správní" kluci nedělají.

Stavebnice jsou také oblíbeným dárkem, kterým lze potěšit dívky i chlapce a navíc takové hračky rozvíjejí i kreativitu a další schopnosti děťátka. Vždy je třeba vybírat stavebnice určené věku dítěte.

Školáci už asi nebudou až takovými nadšenými "příjemci" hraček a zde již výběr opravdu závisí především na jejich zálibách. Případně můžete svému školákovi darovat nějakou školní pomůcku, školní tašku, kalkulačku, sadu per, pravítka, tužky a podobné školní záležitosti.

Starší děti touží již více po dárcích v podobě mp3 přehrávačů, hudebních a filmových CD-ček a DVD-ček, mobilech a podobně.

Každopádně, při výběru dárku pro děti bychom měli vždy myslet na to, zda z dané věci bude mít obdarovaný radost. Pokud chcete darovat něco dítěti vašich známých, je dobré předem se zeptat na jeho zájmy, případně požádat jeho rodiče o tip na vhodný dárek, aby jste nepřišli s něčím nevhodným.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Hračky - autíčka

Autíčka jsou asi nejčastější a nejoblíbenější hračkou pro malé chlapce. Tyto napodobeniny skutečných aut je...
více…

Hračky - zbraně

Malí kluci si rádi hrají na "drsňáka". Běhají s napodobeninami různých zbraní, střílí z dětských pistolí a...
více…

Hračky na cestu autem

Vozit malé dítě v autě nebývá vždy příjemným zážitkem. Některé děti se sice vozí rady, ale jsou i takové,...
více…

Hračky na písek

Pískoviště patří k těm místům, kde si většinou děti velmi rády hrají. Téměř na každém dětském hřišti...
více…

Je vhodné kupovat hračky na tržnici?

Koupit hračku je v dnešní době na první pohled docela jednoduché, vždyť jich je všude nepočítaně. Ale koupit dobrou...
více…

Hračky z e-shopu

Na to, aby jste zakoupili nějakou hračku, nemusíte v dnešní době ani vytáhnout paty z tepla domova. Nakupovat totiž...
více…

Hračky z bazaru

Mnozí rodiče to důvěrně znají - děťátku koupí novou hračku, ono si s ní jednou či dvakrát pohraje a pak už jen...
více…

Jaké hračky pro děti?

Většina z nás si asi ještě vzpomíná na své dětství. Hračky pro děti mají zvláštní význam. Mohou poukazovat na...
více…

Plyšové hračky

Kromě množství různých druhů hraček jsou stále poměrně oblíbené i plyšové hračky. Sortiment těchto "plyšáků"...
více…

Online omalovánky pro děti

Omalovánky jsou velmi oblíbenou tvořivou činností pro naše nejmenší. Kromě papírových, které se dají koupit v...
více…