Kapverské ostrovy - originální černá Afrika s luxusem

Kapverdské ostrovy jsou roztříštěný kousek země na několik ostrovů. Tvoří pomyslnou podkovu, která z dálky připomíná atol. Ostrovy se nacházejí v Atlantském oceánu západně od Afriky a v posledních letech se staly i známou dovolenkovou destinací pro Čechy. Mimo jiné protože, nabízejí originální černou Afriku, možnosti nákupů typických afrických suvenýrů za parádní ceny, pro luxus místních hotelů, nebo pro pohostinnost. Může to být i příroda a místní pláže. V nabídkách cestovních kanceláří se objevuje převážně ostrov Sal nebo ostrov Boa Vista. My vám představíme pět míst, která nemůžete minout na ostrově Sal.

Kapverdy, ostrovy, dovolená, Afrika

1. Santa Maria

Pokud přilétáte na Sal, zřejmě budete ubytováni v letovisku Santa María na jihu ostrova. Ne každý se však do městečka i vypraví a kdo tak neučiní, může jen litovat. Právě tam se totiž nachází největší život celého jihu. Množství nákupních možností, kavárny, prodejci suvenýrů, prodejci tuňáků a jistě i místní molo, které se mění v dopolední hodiny na tržiště. Tam přímo porcují ryby, prodávají je a na místě najdete i prodejce jiného zboží.

2. Espargos, hlavní město

Hlavní město nabízí pohled na originální africké město, ačkoli s mírným evropským vlivem. Hotely zde v typickém dovolenkovém stylu nenajdete, ale určitě sem zamiřte kvůli nákupům, nebo kvůli zajímavým místům, pokud vás zajímá způsob života lidí v dalekých končinách světa. Nad hlavním městem se tyčí radarová věž, která kontroluje leteckou dopravu celé západní Afriky od severu na jih směřující na cíle v Africe, nebo do Ameriky. Espargos dostal své jméno podle místní rostliny, která se jen podobá asparágu. Zajímavostí je místní fotbalové hřiště. Starají se o něj tak příkladně, má vlastní vodní nádrž a jde o nejsouvislejší kus zeleně na ostrově.

3. Otevřené moře a moře vůbec

Pokud jste rybář, toto si nemůžete nechat ujít. U místních, ale i přes delegáty se dá zařídit rybaření na otevřeném moři. Obrovského tuňáka si chytit a připravit, to musí být zážitek. Moře je zde opravdu bohaté. U pobřeží sice nenajdete nic, ale na otevřeném moři je to doslova pestrý podmořský život. Občas jsou dále od pláží velryby, létající ryby a na západním pobřeží jihu se objevují krásné mořské želvy a občas i delfíni. Moře však láká i surfaře i kitesurfaře. Takže, pokud milujete adrenalin, nemusíte zůstávat jen na pláži.

4. Buracona

Buracona je přírodní útvar tvořený vléváním rozžhavené lávy ze sopky do moře. Samotné silné vlny dále horninu formovaly do přírodních jezírek, z nichž je dnes dokonce to největší přístupné veřejnosti na koupání. V těsné blízkosti Buracona se nachází i jeskyně, do které se dá nahlédnout pouze z její horní části. Jde o trochu nebezpečné místo, ale na dně jeskyně je během oběda viditelný světelný úkaz " magické oko ", který často láká větší pozorností než samotná jezírka.

5. Pedra de Lume a Salinas

Opravdu velmi pěkné a neobyčejné místo je místní velký kráter vyhaslé sopky, který je poslední dvě století zdrojem soli. Sůl se zde těžila i v minulosti a dala tomuto místo i jméno Salinas. Pedra de Lume je vesnička, která stojí v těsné blízkosti kráteru. Ten je momentálně využíván spíše jako atrakce, přestože těžba soli zde z bazénků neustále probíhá. Účinky místní vody se totiž podobají účinkům Mrtvého moře a tak jde o místní atrakci, pro kterou se vyplatí měřit cestu až sem, na severovýchod ostrova.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Brunej - stát, jehož návštěvu lze spojit s návštěvou Malajsie nebo Kambodži

Benzín zde stojí kolem dvaceti centů a nafta je ještě o něco levnější. V garáži místního vládce parkuje kolem...
více…

Devět ostrovů v Evropě, kde se dá prožít úžasná dovolená

Pokud nechcete za exotickou dovolenou cestovat na jiný kontinent, máme pro vás několik tipů na nádherné ostrovy s...
více…

Maledivy - ráj, který postupně mizí do moře

Maledivy jsou známé ostrovy nacházející se nedaleko Srí Lanky v Indickém oceánu. Jde o krásný kout světa,...
více…

Ostrovy v Itálii, které patří mezi nejkrásnější

Italská holínka je obklopena stovkami krásných ostrovů, jejich počet je přibližně 450, z toho je mořem obklopených...
více…

Sedm nejkrásnějších památek Evropy

Sedm divů světa - pod tímto pojmem znali ve starověku díla, která vynikala technickou a uměleckou dokonalostí....
více…

Dovolená s veškerým servisem může mít i zdravotní následky

Pobytová turistika, druh turistiky, který vyznává nejvíce Čechů a kterou si dopřejeme mnozí, zejména pokud nám v...
více…

Jihoafrická republika - atraktivní a levná dovolená

Výhodné ceny přilákaly do Jižní Afriky obrovské množství turistů. Výborný poměr ceny a kvality však cestovatelé...
více…

Národní parky - přírodní krása, kterou musíte vidět na vlastní oči

Česko se může pochlubit několika chráněnými parky, které nabízejí řadu turistických možností. I proto vyhledává...
více…

Kam necestovat, když si dovolenou nedokážete přestavit bez alkoholu

Pokud si svou dovolenou neumíte představit bez piva, každovečerních několika sklenic vínka či skvělé nálady...
více…

Poznávací turistika plně uspokojí i nároky náročných cestovatelů

Jeden z nejrozšířenějších druhů turistiky je poznávací turistika, tedy aktivní poznávací turistika. Pro mnohé je...
více…