Dětský pokoj má mít ideálně tři zóny

Zařizování každého pokoje v bytě či domě je třeba dělat pečlivě a s ohledem na jeho funkci. Když si špatně vybavíte kuchyň, bude se vám v ní špatně vařit, ale když špatně zařídíte dětský pokoj, nejenže se v něm bude vaše dítě špatně cítit, ale dokonce to může mít špatný vliv na jeho duševní vývoj.

dětský pokoj, bydlení, děti, rodina, domácnost

Dětský pokoj je něco hodně delikátního

Dětský pokoj je v domácnosti speciální prostor. Správné namixovaný interiér a umně zvolené doplňky podnítí fantazii a představivost dítěte, jeho tvůrčí, logické a fyzické schopnosti. Od každého detailu, který v této místnosti je, závisí plnohodnotný rozvoj vašich dětí, jejich klid nebo naopak podrážděnost. Proto by se uspořádání těchto částí bytu a domu mělo v zájmu šťastného dětství věnovat funkčnímu zónování, zařízení, výběru barevných dětských koberců a všem dostupným interiérovým tématům.

Dětský pokoj je základ

Příchodem miminka na svět se dosavadní způsob života domácnosti značně mění. Je to nový člen rodiny, který z vaší strany bude potřebovat absolutní pozornost. Blízkost matky je pro novorozence nenahraditelná, o tom není pochyb. Postupně však z vašeho miminka vyroste větší a rozumnější stvoření, kterému budete chtít dát všechno. Dětský pokoj je proto základ. Je to jakási nedobytná pevnost, kterou rodiče s láskou a péčí připravují svým ratolestem na jednodušší vstup do života.

Zapomeňte na těžké barvy

Proč děti téměř nikdy neobklopuje černou, červenou a hnědou barvou? Protože dítě v nás vytváří představu spojení s jasným a pozitivním odstínem. Pokuste se společně s partnerem na takový obraz proměnit u vás jednu místnost. Pastelové barvy nic nepokazí, ale příliš je mezi sebou nekombinujte, abyste naopak nenavodili atmosféru chaosu.

 Pozor na ostré hrany

Čím více je stresu v životě dítěte, tím více to pocítí jeho psychika. Abyste se nebáli nechat svého potomka v dětském pokoji na několik minut samého, dopředu musíte myslet na nábytek bez ostrých rohů a jiných skrytých hrozeb úrazů. V prvních měsících a letech se nic nestane, pokud bude mít postýlka i menší nebo větší zábradlí, což samozřejmě záleží i na věku dítěte. Žádné skleněné konferenční stolky! Naopak, potřebujete řádný a pevný stůl s dostatkem prostoru na hry, tvoření, učebnice, notebook a jiné doplňky. Rovněž byste měli myslet na nábytek, jaký se dá časem měnit a přizpůsobit věku dětí.

Dbejte na správné zóny

Jde o rozdělení prostoru dětského pokoje. Pokud jste dítěti přidělili samostatné bydlení, musíte jej rozdělit do tří hlavních zón - rekreační, herní a tréninkovou (vzdělávací) oblast. Pomocí kreativních nábytkových formací a sestav to není žádný problém.

Vybírejte co nejlepší materiály

Jako v mnoha jiných případech i zde to také závisí na vašich finančních možností. Kvalita je však více než zásadní, proto se vždy na úkor nižší ceny nerozhodujte. Dobrá podlahová krytina je důležitá, protože první kroky a hry dětí se odehrávají právě na ní. Když už začnou chodit, v pozornosti budou zase stěny, zde je někdy vhodným řešením omyvatelná tapeta. Ideální jsou i sedací vaky, měkké koberce a samozřejmě hračky a úložné prostory právě na ně.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

Dětské sedačky

Turistika, to není jen výšlap ve skupině nebo dvojici. To jsou i příjemné chvíle s rodinou a dětmi. Jenže, ne...
více…

Dětské batohy

Dítě není zmenšený dospělý, ale rádo dospělé napodobuje. Proto když jde rodina na výlet a balí objemná...
více…

Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…

Jak vybrat přebalovací pult a komodu

Když se připravujete na příchod miminka a zařizujete pokojíček, při výběru dětského nábytku narazíte jako první...
více…

Bezpečná domácnost pro naše nejmenší

Jakmile spustíme malé dítě na chvíli z dohledu, může se stát neštěstí. Proto je vhodné připravit předem...
více…

Hračky, které zabaví děti na dlouhé hodiny

Hračky a děti patří odjakživa k sobě. Ať už jsou to panenky, autíčka, plyšáci, různé stavebnice, domečky,...
více…

Zábava pro velké kluky aneb RC letadla

Který kluk nesnil o tom, že se stane pilotem. Ať už to byl kolíček na prádlo, papírová vlaštovka či cokoli jiného,...
více…

Elektrická vozítka pro děti – je taková hračka vhodná pro vaše dítě?

Když se vysloví elektrické vozítko pro dítě, většina lidí se mračí. Že by dítě mělo raději běhat, skákat,...
více…

The Sims 4: Legendární hra je mezi hráči stále oblíbená

Hra, která patří mezi nejoblíbenější počítačové hry už pár let, si své místo oblíbenosti stále drží, a...
více…