Jaké bezpečnostní dveře?

Vstupní dveře představují překážku, jejíž zdolání je pro šikovného zloděje otázkou pár minut. Obyčejné dveře se dají vyrazit, vysadit z pantů, zámek lze vylomit, odvrtat, otevřít kreditní kartou a běžná zárubeň se dá vypáčit heverem. Pokud se nechcete stát dalším číslem v policejní statistice zamyslete se nad tím, jak můžete co nejlépe chránit svůj domov.

Riziko nezvaných hostů výrazně snižují bezpečnostní dveře. Mají pevnou ocelovou konstrukci a rám, celoplošné pancéřování, odolný povrch z masivního dřeva nebo laminátu, jsou vybaveny závorovým uzamykacím systémem s minimálně patnácti jistícími body a bezpečnostním zámkem.

Bezpečnostní dveře jsou díky výplni z minerální vlny ohnivzdorné a mají i tepelné a zvukově izolační vlastnosti, což oceníte nejen v panelových domech. Za dostatečně bezpečné se považují dveře, které odolají ohni minimálně 30 minut.

Pro dveře do bytů postačí třída 2, lepší jsou dveře 3 a 4 bezpečnostní třídy.

Mezi další výhody bezpečnostních dveří patří také zvuková odolnost od základních 33db až po AUDIO EU normy nebo možnost zvolit si protipožární ochranu. Volbou takovýchto dveří získáte tedy mnohem více než jen ochranu proti odcizení. 

Součástí bezpečnostních dveří je bezpečnostní zárubeň, která je zalita betonem a ukotvena po celém obvodu stěny. Dveře můžete vybavit i přídavným zámkem s řetízkem a panoramatickým průzorem. Bezpečnost dveří je vyšší, čím vyšší je počet aktivních a pasivních jistících bodů.

Kvalitní bezpečnostní dveře musí mít i kvalitní zamykání. Zámek bezpečnostních dveří je pevnou součástí konstrukčního jádra, tudíž ji nelze poškodit. Běžným standardem jsou zámky s cylindrickou vložkou chráněné bezpečnostním kováním.

Bezpečnostní sada na dveře obsahuje cylindrickou vložku, zadlabovací zámek a bezpečnostní kování. Důležitým doplňkem cylindrických vložek a zadlabovacího zámku jsou bezpečnostní dveřní štíty, které je chrání před rozlomením a jiným druhům násilí. Bezpečnostní kování se vyrábí z ušlechtilých ocelí tepelnou úpravou, díky níž odolávají odvrtání.

inforgrafika Adlo - Jak chráníte svůj domov vy?

Interiérové bezpečnostní dveře se vyrábějí v různém designu, záleží na požadavcích kupujícího. Exteriérové dveře mohou být nejen plné, ale i zasklené, se světlíky (bočními nebo horními). V tomto případě se používá pro zasklení bezpečnostní sklo ve stejné bezpečnostní třídě jako jsou dveře. Také zárubně mohou být ve více designech a barvách, čímž se dosáhne skutečně dokonalé sladění dveří se zárubní.

Bezpečnostní dveře se rozdělují do šesti bezpečnostních tříd podle času a druhu nářadí, které je nezbytné pro jejich odstranění. Pro dveře do bytů postačí třída 2, lepší jsou dveře 3 a 4 bezpečnostní třídy.

Při výběru vhodných dveří se poraďte s firmou, u níž jste si instalaci dveří objednali. Rozhodněte se pro firmu, která je na trhu již déle známá a nabízí certifikované výrobky s minimálně 3-letou záruční lhůtou. Důležitá je odborná montáž a servis v případě zabouchnutí dveří nebo odcizení klíčů, abyste svůj byt nezajistily až tak, že se do něj nedostanete ani vy sami.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Skleněné posuvné dveře pro luxusní, ale i běžné byty a domy

Pryč je čas nevzhledných koženkových dveří, které při otvírání vyluzovaly nejrůznější zvuky a navíc na nich...
více…

Byt v osobním vlastnictví, to je také obnova celého domu

Uspořit za energie ve vlastním domě je něco jiného než když vlastníme pouze byt. Ale uspořit chceme, i když...
více…

Skleněné dveře - elegance a světlo ve vašem domově

Dveře otevírají bránu našeho bydlení, našeho soukromí, odhalují kousek našeho světa. Italští designéři přišli...
více…

Jak vybrat dveře?

Najít interiérové ​​a vchodové dveře do domácnosti není tak jednoduché, jak jste mysleli. Při výběru nových...
více…

Zásady ochrany domu před zloději

V době, kdy byty či domy necháváme opuštěné se spoléháme zejména na pevné dveře a zámky. Právě ty by měly náš...
více…

Vchodové dveře - věrní strážci našich domovů

Vchodové dveře zajišťují soukromí a bezpečnost. Jsou prvním místem kam koukáme a díky jim si často vytváříme...
více…

Jak obrousit dřevěné dveře

V průběhu času je možné dřevěné dveře mnohokrát znovu natřít. Vrstvy barvy však zaplní ryté detaily, takže...
více…

Zabezpečení a pojištění chaty nebo chalupy

O víkendu chce každý především odpočívat, sportovat, užívat si pohodlí. Nejlépe, pokud je to v přírodě, v...
více…

Výběr oken a dveří na chalupu

Okna a dveře jsou výrazným estetickým prvkem vzhledu chaty a chalupy a ovlivňují vytvoření příjemného bydlení....
více…

Domov a bezpečnost - dveře, okna, sousedé

Během dovolených jsou byty a domy vystaveny zvýšenému riziku násilného vloupání a krádeže. Naštěstí, jsou...
více…