Zdravá a chutná voda z vodovodu - je to možné?

Mnozí z nás řeší otázku, zda je voda tekoucí z našich "kohoutků" skutečně vhodná k pití. Zahoďte pochybnosti, díky filtrování můžete vodu z vodovodu opravdu pít a nemusíte kupovat drahou balenou vodu v plastových lahvích. 

Když voda nechutná… 

Hlavní příčinou špatné chuti a pachu vody je obsah chloru. Chlór se do vody přidává z důvodu, aby zničil živé mikroorganismy. Dobrou zprávou však je, že se z ní dá snadno odstranit. Voda, která obsahuje vyšší obsah železa, má oranžové nebo žluté zbarvení, v případě manganu má hnědé nebo černé zbarvení. Pokud chcete mít jistotu, že pijete z vodovodu čistou vodu, musíte ji filtrovat. 

Filtrování vody probíhá ve filtrační vložce mechanicky, chemicky nebo kombinací obou způsobů. Ideální je, pokud voda prochází přes více stupňů filtrace, čímž se zajistí její dokonalé vyčištění. Mechanický filtr odstraňuje z vody pevné částice ve formě písku, bahna, kamínků. Nedokáže odstranit rozpuštěné nebo velmi jemné částečky, proto se musí kombinovat s jinými zařízeními na úpravu vody. Mechanický filtr je většinou vyroben z tkaniny, vláken, keramiky nebo jiných síťovaných materiálů s malými póry. 

Nejefektivnější je filtr vyroben z aktivního uhlíku nebo kombinací uhlíku s jinými prvky, který dokážou absorbovat větší rozsah nečistot - chlor, plynný radon, sirovodík, rozpuštěné chemikálie. 

 

Filtrační armatura 

Ve filtrační armatuře je umístěn průtokový uhlíkový filtr, který čistí studenou vodu od chlóru a prostřednictvím speciálního ATS materiálu uvnitř filtru i od olova. Filtr je možné instalovat na nebo pod dřez. Když se páka otočí do pozice filtrování, kartuš nasměruje studenou vodu do armatury. Systém do filtru nepropustí teplou nebo smíšenou vodu. 

Uhlíkový filtr dokáže zachytit až 98,9% chloru, běžně používaného pro úpravu pitné vody a snížit obsah olova o 99,3%. Kromě toho se voda čistí od organických částic s velikostí od 0,5 mikronu, díky čemuž je méně zakalená. Pročištěna voda je chutnější a zdravější a stále obsahuje užitečný fluorid. Životnost uhlíkového filtru je 90 dní nebo 1000litrů vody. O délce "života" uživatele informuje digitální ukazatel životnosti. Výměna filtru je velmi rychlá a jednoduchá. 

 

Podpultový filtrační systém 

Kromě speciální filtrační armatury si můžete pořídit podpultový filtrační systém, který se montuje pod dřez. Jeho součástí je armatura, která obsahuje kohoutek, ventil na uzavírání přívodu vody do filtru, vsuvku na montáž přívodu vody, hadičky, teflonovou pásku na utěsňování a klíč pro snadnou výměnu filtrů. 

Systém čistí vodu pomocí speciálních sad vyměnitelných filtračních vložek. Filtrační vložky dokážou odstranit z vody rez, písek a ostatní pevné látky s velikostí od 0,02 mikronů, až 99% chloru, sedimentů a organických příměsí (herbicidy, pesticidy…), těžké kovy (olovo, nikl, chrom, kadmium…), tvrdost vody, bakterie a některé viry. Odstraňují nežádoucí pachy, čímž vylepšují chuť a vůni vody. Jejich životnost je od 3 do 6 měsíců nebo 4000litrů a závisí na kvalitě a stupni kontaminace vody.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sprchový kout nebo vana? Jednoznačně sprchový kout!

Vana nebo sprchový kout? Každý máme jinou představu o osobní hygieně a relaxaci v koupelně. Přesto v mnoha aspektech...
více…

Keramický bazén se snadno udržuje a má velmi dlouhou životnost

S bazény to je stejně jako s dalšími věcmi dlouhodobé spotřeby. Je lepší si připlatit, než neustále sloužit levné...
více…

Omlazení pleti pitím vody obohacené o vodík? Mládí a zdraví v jednom!

Omlazovací metody dělíme na invazivní, do kterých patří plastické operace a neinvazivní, tedy metody šetrné,...
více…

Připravte se na jarní detox

Nejlepší období na celkový detox organismu je jaro. Jaro je obdobím rozkvětu a hojnosti. Toto roční období je symbolem...
více…

Hubnutí, které nestojí peníze ani zbytečné úsilí

Hezká a štíhlá postava, to není nic nepřirozeného. Proto by k ní měly dopomoci přírodní prostředky a ne chemie z...
více…

Teplá nebo studená sprcha? Obě mají své nesporné benefity!

Milujete teplou vodu, kterou si necháváte hýčkat své tělo při každém sprchování? A nemyslíte, že by bylo lepší,...
více…

Děti málo pijí neochucenou vodu, protože je rodiče k tomu nemotivují

Voda je nejpřirozenější a nejzdravější nápoj, který zažene žízeň. Proto je velice zarážející fakt, že děti...
více…

Voda a vůbec správný pitný režim svědčí hubnutí

Hubnutí, to není jen dieta a cvičení. Důležitý je v době redukční diety i pitný režim. Ten totiž dovede úžasně...
více…

Pozor na pitný režim u vody, tělo vidí vodní hladinu a má mylný pocit, že nežízní

O pitném režimu se neustále mluví a vypadá to, že již bylo řečeno vše. Často a nejen v létě vídáme lidi s vodou...
více…

Bezpečnost dětí, nejen o prázdninách, zvýší reflexní doplňky, přilby a plovací vesty

Uhlídat malé děti během prázdnin je často nelehký úkol. Mají za sebou školní vypětí a tak se někdy chovají...
více…