Fortnite Battle Royale: hra, která oblíbená byla, je a vždy bude

Kdo se pohybuje ve vodách počítačových her, jistě zná jednu z nejhranějších her na světě, Fortnite. Ta se stala naprostým fenoménem a její oblíbenost je stále vyšší díky neustálým novinkám, které nabízí. Pojďme se jí mrknout trochu na zoubek.

počítač, počítačové hry, děti, dospělí, hraní
Zdroj obrázku: {ShotPrime Studio} / Shutterstock.com

Novinky Fortnite

Stejně jako ostatní hry, tak i hra Fortnite prošla vývojem. Společnost Epic Games tak představila její nový mód Battle Royale, jenž byl z velké části inspirován hrami PlayerUnknown’s Battlegrounds nebo H1Z1. K dispozici je i nová série Icons, jejíž tváří se stal Richard Tyler Blevins alias Ninja.

Princip hry

Za začátku hry je celkem 100 hráčů, kteří mezi svými týmy bojují až do úplného konce. Zpočátku jsou vybaveni pouze padákem a sekerou, což během hry mohou změnit tím, že si nové zbraně musí nasbírat, aby vůbec byli schopni přežít, k čemuž jim také pomáhají různé kryty a bunkry.

Kde si hru můžete zahrát?

Hru si můžete užít jak na Windows i Mac OS, tak na herních konzolích například PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One nebo dokonce na mobilních telefonech, které jsou vybaveny operačními systémy iOS nebo Android.

Důvody, proč si hru pořídit

  • Herní sezóny: S každou novou sezónou dostanete jiné téma, například středověk nebo vesmír.
  • Týmové bitvy: Hru můžete hrát i v týmech, ovšem na výhru musíte být skutečně sehraní.
  • Fáze hry: Hra je rozdělena na několik fází – létající autobus, padající fáze či fáze bouře.
  • Zbraně: Zbraně získáváte tak, že je buď najdete na zemi, nebo někde v truhle, a dokonce je můžete uloupit mrtvému protivníkovi.
  • Povolání: Na výběr máte čtyři povolání – Constructor, Ninja, Outlander a Soldier.
  • Sedm úrovní kvalit: I tady platí pravidlo, že čím vyšší kvalita, tím lepší vlastnosti. Ve hře se můžete setkat s kvalitou Handmade, Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary a Mythic.

Vzhůru do herního boje!

 

comments powered by Disqus