Co se nosí v obývacím pokoji?

Obývák je pro naše bydlení něco, jako například pěkné večerní šaty, ve kterých se chceme před ostatními ukázat. Proto musí stát za to. 

Co dělat? 

Pokud máte zájem něco se svým obývákem dělat a bourat se vám nechce, pozorně se na tuto místnost zahleďte a zeptejte se sami sebe, zda opravdu v ní potřebujete tolik věcí? Jasné, klasické obývací stěny plné skla, keramiky, knih a kdoví čeho ještě jsou sice milé, vždyť je máte už tolik let, ale budeme k vám upřímní, moderní již příliš nejsou. Navíc jsou nepraktické ať už při stěhování, úklidu nebo malování. 

Dnes je v kurzu minimalismus a zřejmě ještě i dlouho bude. Platí tedy zásada, že méně znamená více. A řekněme si na rovinu, že to i mnohem lépe vypadá, když místo obývací stěny máte jednu elegantní komodu a TV stolek a místo masivní sedací soupravy jednu pohovku. 

Skvělý efekt se dá docílit i použitím solitérních kousků, které dodají vašemu obýváku "šmrnc". Jde zkrátka o to, aby tato místnost nebyla "přeplácaná" nábytkem, i když je jasné, že ne každý může ve svém domově postupovat tímto směrem.

 

Možná spojení přijde vhod 

Dnes jsou moderní otevřené prostory a jedním z nejlepších příkladů tohoto trendu je propojení obývacího pokoje s kuchyní. Pokud si myslíte, že je to také jen záležitost rodinných domů, jste na omylu. Pokud máte chuť, čas a trochu peněz, můžete se do toho pustit i ve vašem bytě ve čtvrtém patře s pozoruhodným výhledem do oken dalšího paneláku. 

Taková stavební úprava samozřejmě závisí na umístění těchto dvou místností. Pokud jsou od sebe příliš vzdálené a je ještě rozděluje nějaký třetí pokoj, tak s tím přirozeně nic moc neuděláte. No pokud jsou umístěny vedle sebe a rozděluje je pouze tenká stěna, proč byste je neměli spojit? 

Získáte tak velký a moderní prostor, který podstatně zvětší váš obývák a zatraktivní vaše bydlení. Samozřejmě, jsou zde nějaká úskalí, na která byste neměli zapomínat, zejména to, že budete potřebovat opravdu silnou digestoř, aby se páry a pachy z vaření příliš neroztahovaly po vašem obývacím pokoji. 

 

Nejlepší jsou neutrální barvy

Barvy jednotlivých místností v bytě jsou ovlivněny především módními trendy, které se však každým rokem mění. Barvy jsou zpravidla dost "ožehavým" tématem, protože každý z nás má své oblíbené i neoblíbené barvy, které by do interiéru nerad dával, ani kdyby byly jakkoliv in. 

Moderní obývací pokoje jsou vymalovány neutrálními barvami, mezi nimiž nechybí bílá, smetanová nebo vanilková. Pokud náš byt disponuje menšími prostory, je třeba vyhnout se tmavým barvám nábytku, stěn i doplňků. Naopak světlé barvy, skleněné povrchy a zrcadla prostor opticky zvětší a rozjasní. 

 

Sedačka, srdce obýváku

Nejdůležitějším kusem nábytku každého obývacího pokoje je sedačka, která může být doplněna jedním nebo dvěma křesly. Tvar či velikost sedačky závisí především na prostorových možnostech obývacího pokoje, materiál je záležitostí vkusu každého uživatele. Trendem jsou sedačky kožené, které jsou oproti látkovým hygieničtější a snadnější na údržbu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Botník zajistí uspořádání bot a pořádek na vaší chodbě

Také se vám na chodbě hromadí boty a vy už se na to nemůžete dívat? Řešení je ale více než jednoduché. Botník do...
více…

Svítidla a osvětlení - nejlépe hodnocené weby v roce 2020

Požadavky na bydlení se rok na rok zvyšují, což s sebou přináší vyšší nároky na funkčnost i design osvětlení...
více…

Nejlepší laminátové podlahy najdete v novém podlahovém centru v Praze

Stojíte před zdánlivě neřešitelným úkolem v podobě výběru nové laminátové podlahy? Pak je tu ideální řešení....
více…

Tepelná pohoda ve vytápěných prostorách

V moderní společnosti tráví člověk větší část svého života, často i 23 hodin denně, v interiéru budovy - doma,...
více…

Schody v bytě - bezpečnost, zábradlí a přístup

Při výběru bytu, ať už hotového nebo jen na papíře, si všímejte jeho dispozice, variability jednotlivých...
více…

Zařizujeme podkroví

Bydlení v podkroví má své kouzlo, kromě neopakovatelné atmosféry však přináší i jistá omezení. Členitý prostor,...
více…

Luxusní koberce doladí každý interiér

Máte rádi luxusní věci a chcete je mít i ve své domácnosti? Pak vám doma nesmějí chybět luxusní koberce!...
více…

Efektivní odhlučnění pro příjemné bydlení a klidný spánek

Vadí vám hluční sousedé? Poradíme vám, jak s nimi vyběhnout. A nemusíte se pouštět hned do sousedských válek,...
více…

Plakáty na zeď: Motivů se najde spousta, tady jsou ty nejznámější

Když se řekne plakát, mnohým se vybaví večerníček pojednávající o klucích z plakátů. Jednalo se o dvě...
více…

Obraz sluší každému interiéru. Ale musí být na správném místě

Jak snadno a rychle navodit v místnosti specifickou atmosféru v jakékoliv místnosti? Možností je samozřejmě více, ale...
více…