Dávejte si pozor na geopatogenní zóny - dokážou ovlivňovat náš život

I když se to může zdát trochu mystické, geopatogenní zóny zde jsou a jsou až příliš reálné. Nejednou dokážou ovlivnit naše životy, aniž jsme o tom vůbec věděli. 

Nazývali je dračí žíly

Geopatogenní zóny - o jejich existenci nelze pochybovat, i když nejsou viditelné. Znali je už ve starověké Číně, kde je nazývali "dračí žíly". Jsou to místa se škodlivým zemským zářením, které se podílí na vzniku různých zdravotních problémů. 

Mezi negativně působící patří ložiska nerostů, tektonické zlomy a trhliny, podzemní vodní proudy, dutiny, ale i "lidská díla" - kanalizace, elektrické a plynové rozvody. Císař Kuang Yu dokonce vydal zákon, který zakazoval v oblasti jejich výskytu jakýkoliv výstavbu. 

Negativní vliv geopatogenních zón je silnější před úplňkem měsíce, kolem půlnoci a při bouřce, ale i působením feromagnetických stavebních materiálů. 

 

Projeví se až po letech… 

Špatná energie na nás působí pomalu a vytrvale. Důležitá je intenzita geopatogenní zóny, délka pobytu v ní, odolnost organismu a imunitního systému. Lehké zdravotní problémy se projeví po dvou až pěti letech, vážnější do deseti let. Geopatogenní zóny mohou způsobovat poruchy spánku, chronickou únavu, nervozitu, podrážděnost i migrény, deprese, bolesti páteře a problémy s klouby, poruchy imunitního systému, ale podílejí se i na vzniku neplodnosti, leukémie či cukrovky. 

Kromě lidí negativně ovlivňují "dračí žíly" i zvířata a rostliny. Například stromy mají vývojové poruchy, jsou křivé, slabě rodí, hospodářská zvířata stůňou, nepřibírají. 

Některá zvířata disponují vzácnou schopností a geopatogenní zóny dokážou "vycítit". Vyhýbají se jim například psi a krávy, ale jako magnet přitahují kočky, mravence či včely. Už naši předkové si všimli, že pokud chtějí zdravě a klidně spát, musí důvěřovat "psímu úsudku". Škodlivý vliv zón dokážou zmírnit i skopové kožešiny. 

 

Zdravý život ve zdravém domě 

Chcete žít zdravě? Dnes už nestačí jen jíst biopotraviny, ale je třeba začít při výstavbě domu. I když to u nás není běžná praxe, je rozumné nechat si pozemek důkladně prověřit z hlediska přítomnosti geopatogenních zón. Pokud máte na pozemku "dračí žíly", jejich působení můžete eliminovat změnou umístění a dispozice domu, vhodným výběrem stavebních materiálů, nábytku a použitím exteriérových rušiček. 

Vhodným pomocníkem v boji proti geopatogenním zónám je i staré čínské učení feng šuej, které se zabývá prouděním energie. Negativní vliv "dračích žil" dokáže zrušit vhodným rozmístěním nábytku, pomocí harmonizátorů. Patří k nim například krystaly, pyramidy, korek, valouny a kameny - ametyst, obsidián či fluorit, ale i fontánky, akvária, zrcadla, svíčky a rostliny. 

 

Pozor na elektrosmog 

Elektrosmog je stejně nebezpečný jako geopatogenní zóny. Za jeho vznik jsme zodpovědní my sami. Vyzařují ho totiž všechny domácí spotřebiče, včetně počítačů a televizorů, modemy, mobilní telefony, satelit, alarm či podlahové topení. Nachází se i v blízkosti vedení vysokého napětí, transformátorů, elektrických rozvaděčů. 

Pozor si dejte zejména na elektrosmog v ložnici, která má být místem odpočinku. V žádném případě ji nepřeplňujte elektrickými spotřebiči a rozhodně neodkládejte mobilní telefon na noční stolek v blízkosti hlavy. V obývacím pokoji mají být všechny elektrické spotřebiče - televizor, věž, DVD… soustředěné na jednom místě. Doporučená vzdálenost od nich je nejméně dva metry. Na ochranu před působením elektrosmogu se používají různé bio rezonanční přístroje, ionizátory, solné lampy a kaktusy.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Barvení vajec patří k Velikonocům, ale byt se dá velikonočně vyzdobit i jinak

Nebaví vás barvení vajíček? Obzvláště, když vajíčka jsou drahá a malí koledníci stejně raději sáhnou po těch...
více…

Stavba chaty - výkopové práce a základy

Výkopové práce a stavba základů - to jsou první stavební činnosti, které nelze obejít ani při stavbě chaty. Před...
více…

Stavba domu je velká investice, kterou si je třeba také užít!

Faktorů, které ovlivňují výběr stavebního materiálu, je dnes mnoho. Rozhodují nejen reálná kritéria, jako jsou...
více…

Chyby při zateplování domu

V současnosti je zateplování domů velkou módou, ale hlavně je jedním ze základních, energeticky úsporných...
více…

Stavba domu a stavební dokumentace, která je nezbytná

Pokud chcete jedinečný dům, najděte si čas na spolupráci s architektem, pokud chcete co nejrychleji bydlet a nemáte...
více…

Úspora energie, kterou zajistí rekuperátor vzduchu

Princip větrání s rekuperací zní velmi jednoduše, i když samotná technologie je trochu složitější. Otvorem ve...
více…

Moderní omítky - hlína, benátský a marocký štuk

Šaty dělají člověka a vnitřní omítky zase interiér. Některým lidem nejednou chybí dotek s přírodou; kousek z ní...
více…

Zařízení interiéru chce styl

V případě, že se rozhodnete pustit do zařizování nebo rekonstrukce interiéru, měli byste mít jasno v tom, jaký styl...
více…

Stavba terasy vyžaduje pečlivé plánování

Plánujete postavit u svého domu terasu? Výborný nápad, ale vše dobře zvažte a naplánujte, aby se z tohoto dobrého...
více…

Chyby při stavbě ploché střechy, které mohou poškodit její funkčnost

Vybrali jste si plochou střechu, aby kryla váš dům? Určitě jste své rozhodnutí dobře zvážili, ale přesto by se...
více…