Jak by měl vypadat studentský pokoj?

Pojďme se dnes podívat na studentský pokoj, jaký by měl být, jaký ve skutečnosti bývá, jaké zařízení by se do něj hodilo, jaké ne a co všechno vlastně takový student v pokoji potřebuje pro učení i zábavu. 

Nejen učení 

Nejen učením je student živý. Vůbec není na škodu, když se sem tam oddá i nějaké té zábavě. No a jaká zábava je dnes neoddělitelná od života mladých lidí? Ano, hádáte správně, je to počítač. 

Počítač je skvělá věc, může mnoho věcí nesmírně usnadnit, ale na druhou stranu je velký "žrout" času. Mladý člověk je zapleten v kdejakých virtuálních sociálních sítích a řekněme si upřímně, většinou jde o velmi zbytečnou zábavu. Ale naším úkolem není bavit se o pozitivech a negativech virtuálního světa, počítačem jsme se jen chtěli dostat k nábytku a zařízení studentského pokoje. 

 

Pořádný PC stolek 

To je pro dnešního studenta nenahraditelná součást zařízení jeho pokoje. Oproti klasickému psacímu stolu PC stolky mají kromě plochy pro psaní i různé přihrádky pro umístění počítače. Díky těmto přihrádkám se stane počítač skutečnou součástí stolu. Studenta tak neruší žádné šňůry ani kabely vedoucí z PC do zásuvek a podobně. 

Důležitými kritérii pro jeho výběr jsou nastavitelná výška, šířka, velikost horní desky a samozřejmě cena. Umístěn by měl být blízko okna, odkud jde dostatek denního světla. Proto je zřejmě nejvhodnější rohový PC stůl, který svými parametry nabízí dostatek prostoru po obou stranách stolu. 

 

Knihy, CD, DVD ... 

Ty se často po pokoji studenta jen tak bezcílně povalují a za nic na světě si nemohou najít své místo. I když vám každý student na kritiku jeho úklidového systému odpoví, že jde o organizovaný chaos, v němž má vynikající přehled, zatímco kdyby tento prostor uklidil, už by v něm nikdy nic nenašel, nedejte se odbýt a své dospívající ratolesti důrazně veďte k ukládání všech věcí tam, kam skutečně patří. 

Aby měl úklid usnadněn, pořiďte mu kvalitní poličky na knihy a vkusné stojany na CD a DVD, které se do interiéru jeho pokoje budou hodit. Dnes je na trhu skutečně velké množství takových stojanů, nebude tedy problém něco hezkého a praktické vybrat. 

 

Nechte mu prostor 

Pokud máte dítě na střední nebo vysoké škole, sami dobře víte, že jde již o prakticky dospělého člověka, který má svůj vlastní pohled na život, který se ne vždy musí shodovat s tím vaším. Proto mu nechte ve velké míře volnou ruku při zařizování jeho pokoje, ať on sám vybere barvu na stěny, ať on sám určí rozmístění nábytku a i celkový interiér. A to je v podstatě ta nejdůležitější rada, jakou vám v tomto případě můžeme dát. Vlastně ještě jedna rada by tu byla - nikdy mu nevcházejte do jeho pokoje bez zaklepání.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak zařídit obývací pokoj?

Z obytných prostor se právě obývací pokoj nejvíce využívá pro setkávání rodiny po pracovním dni, na hraní dětí,...
více…

Jaké vybavení do haly?

V každém domě je hala dominantním prostorem, který by měl splňovat požadavky na běžné každodenní používání...
více…

Nejlepší laminátové podlahy najdete v novém podlahovém centru v Praze

Stojíte před zdánlivě neřešitelným úkolem v podobě výběru nové laminátové podlahy? Pak je tu ideální řešení....
více…

Tepelná pohoda ve vytápěných prostorách

V moderní společnosti tráví člověk větší část svého života, často i 23 hodin denně, v interiéru budovy - doma,...
více…

Schody v bytě - bezpečnost, zábradlí a přístup

Při výběru bytu, ať už hotového nebo jen na papíře, si všímejte jeho dispozice, variability jednotlivých...
více…

Zařizujeme podkroví

Bydlení v podkroví má své kouzlo, kromě neopakovatelné atmosféry však přináší i jistá omezení. Členitý prostor,...
více…

Luxusní koberce doladí každý interiér

Máte rádi luxusní věci a chcete je mít i ve své domácnosti? Pak vám doma nesmějí chybět luxusní koberce!...
více…

Efektivní odhlučnění pro příjemné bydlení a klidný spánek

Vadí vám hluční sousedé? Poradíme vám, jak s nimi vyběhnout. A nemusíte se pouštět hned do sousedských válek,...
více…

Plakáty na zeď: Motivů se najde spousta, tady jsou ty nejznámější

Když se řekne plakát, mnohým se vybaví večerníček pojednávající o klucích z plakátů. Jednalo se o dvě...
více…

Obraz sluší každému interiéru. Ale musí být na správném místě

Jak snadno a rychle navodit v místnosti specifickou atmosféru v jakékoliv místnosti? Možností je samozřejmě více, ale...
více…