Jak zútulnit dětský pokoj?

Všichni se asi shodneme na tom, že dětský pokoj by měl být nejen funkční ale i veselý. Toho lze dosáhnout různými způsoby, můžeme pokojíček zařídit drahým a krásným dětským nábytkem, který bude sám dostatečným oživením, ale ne všichni na to máme prostředky. Někdy však stačí docela málo a také z nudného a fádního dětského pokoje se stane místnost s veselou a pozitivní atmosférou. 

Malé, ale účinné 

Řeč je o různých dekoracích a doplňcích, které jsou sice ne velké, ale s dětským pokojem dokážou udělat divy. Pokud chcete dodat pokojíčku vašeho prcka trochu života a dětské spontánnosti, zkuste se na chvilku vžít do svého dítěte. Jak byste přibližně v jeho věku chtěli, aby váš dětský pokoj vypadal? 

Možná byste rádi měli na stěnách či na ložním povlečení podobiznu svého pohádkového idola. V tomto případě se dají koupit skutečně všelijaké povlečení pro děti, které udělají spánek lákavějším a přes den budou pěkným zpestřením pokojíčku. 

Kromě toho lze stěny ozdobit výjevy z oblíbených pohádek, umělecky zdatnější rodiče mohou namalovat obrázky na zeď sami, nebo lze využít služeb jiných lidí, kteří obrázky na zeď malují. Jiným a pro mnohé i jednodušším řešením jsou však nálepky na stěnu, nebo různé tapety, které rovněž dodají dětskému pokoji kus života. 

Malý barevný kobereček na zemi také potěší dětskou duši a hraní v pokojíčku bude hned o něco veselejší. Okna zase zazáří díky barevnému závěsu, na kterém opět může být oblíbený hrdina vašeho prcka, nebo postačí i veselé motivy a barvy.

 

Ať to svítí vesele 

Výběr svítidel do dětského pokoje je další možností, jak ho oživit. Zvolte nějaké veselé stropní svítidlo s dětským motivem nebo pokoj doplňte alespoň veselou stolní lampičkou. I taková drobnost přinese příjemné oživení. 

 

Jiné drobnosti 

Je mnoho způsobů, jak vnést do dětského pokoje oživení. Barevné polštářky, které si šikovnější maminky dokáží pro své ratolesti snadno ušít i vlastnoručně, případně stačí zajít do obchodu a vybrat si ze široké nabídky. Pár veselých polštářků na posteli bude pěkným zpestřením. 

Praktické a zároveň i zábavné jsou také různé boxy na hračky. Jejich nabídka je v obchodech dostatečně pestrá, takže si lze zvolit různé barvy, vzory, tvary i velikosti. 

Můžete také vyrobit nástěnku (například z polystyrenu, který oblepíte balicím papírem) a na ni připnout veselé obrázky, které namalovalo či nakreslilo vaše dítě - jednoduchý ale pěkný doplněk dětského pokoje. Případně si na tuto nástěnku může vaše dítě připnout obrázky vystřižené z časopisů a podobně. 

Fotografie z dovolené nebo jiné obrázky lze také zarámovat do veselých rámečků a pověsit jich pár na stěnu, případně postavit na poličky. Existují i ​​další způsoby, jak vnést do dětského pokoje kus života a pozitivní energie. Stačí trošku popřemýšlet a jistě i vy přijdete na to, co dětském pokoji vašeho prcka chybí a čím byste ho oživili.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Dětské batohy

Dítě není zmenšený dospělý, ale rádo dospělé napodobuje. Proto když jde rodina na výlet a balí objemná...
více…

Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…

Jak vybrat nástěnné hodiny podle moderních trendů

Při plánování interiéru je třeba myslet na celou řadu detailů. A jedním z nich je i výběr časoměřiče. Ano,...
více…

Rostoucí ceny nemovitostí vytlačují mladé rodiny do menších bytů a z velkých měst

K dlouhodobě rostoucím cenám nemovitostí se v posledních měsících přidaly další faktory, které se již významně...
více…

Efficace Mobili – politura na nábytek, 0,75 l

Dřevěný nábytek bez lesku a s vrstvou prachu, to vůbec není hezká vizitka. Přitom není nic lehčího, než občas...
více…

Expert Floreale 5C 1l – parfémovaný prostředek na ošetřování podlah

Příjemně parfémované saponáty slaví úspěchy nejen v mnoha provozovnách, ale také v domácnostech. Přípravky se...
více…

Verde Eco Floor kan/5kg – čistič podlah

Saponáty na čištění podlah patří mezi úklidovou chemii, které není nikdy dost a kterou neustále dokupujeme. A to ani...
více…

Sítko do pisoáru Wave 2 Spiced Apple

Čistota toalet a příjemná vůně, to nemusí být jen záležitost toalet v luxusních hotelích. Snadným řešením...
více…

Tropical Fusion Lush Oasis

Kdo by nechtěl mít z interiéru s běžnými pachy svěží oázu? Určitě je to lákavá, i když ne nesplnitelná...
více…

Tropical Fusion Exotic flowers

Vůně exotických květin nemusí provázet jen vaši návštěvu skleníku v botanické zahradě nebo dobrodružnou...
více…