Jaká jsou nejšpinavější místa v bytě?

Při otázce, které místo v bytě je podle vás nejšpinavější, by asi mnozí odpověděli, že toaleta. No byli byste překvapeni, že naše WC bývají mnohem čistší než různé jiné části domácnosti. Pojďme si spolu udělat malý průzkum našich příbytků a podívat se, kde na nás číhá nejvíce bakterií a nečistoty. 

Houba na mytí nádobí 

Na první pohled možná tato drobná kuchyňská pomůcka vypadá vcelku nevinně. No když se jí podíváme "na zoubek", zjistíme, že až taková nevinná není. Houbička na nádobí je doslova rájem pro nejrůznější mikroorganismy. Hromadí se v ní totiž zbytky jídla a díky vlhkosti zde mají různé "mikropotvory" výborné příležitosti k rozmnožování. 

Houbu na nádobí tedy raději častěji vyměňujte, není to přece taková položka, která by zruinovala rodinný rozpočet. Také se doporučuje používanou houbu dát "vyvařit" na minutu do mikrovlnné trouby nebo ji "vyprat" v myčce nádobí. 

Když už jsme u houby na nádobí, nesmíme zapomenout ani na kuchyňský dřez, který patří mezi nejšpinavější místa v bytě. Pravidelně ho tedy čistěte a nenechávejte v něm vlhkou houbu na nádobí. 

 

Kliky na dveřích 

Leštění klik na dveřích asi nepatří k těm běžným domácím pracím. Poctivé hospodyňky to sice v rámci úklidu opravdu dělají, ale většina lidí na kliky na dveřích zapomíná. A i proto patří mezi nejšpinavější místa v našich bytech. Představte si, kolik rukou se takové jedné kliky dotkne v průběhu jednoho dne. Pokud jste tak dosud neučinili, slibte si, že kliky na dveřích od nynějška budete raději pravidelně čistit. 

 

Klávesnice od počítače 

Denně kolik operací provádí klepnutím a nad její čistotou se však moc nezamýšlíme… řeč je o klávesnici. A i když ji kromě vás nepoužívá nikdo jiný, nevěřili byste, kolik špíny na ní je. Je to způsobeno tím, že většinou člověka jaksi nenapadne vyčistit si klávesnici, a tak se na ní různé bakterie a jiní "živočichové" vesele hromadí a množí. Dopřejte své klávesnici pravidelnou očistu, abyste měli jistotu, že se při práci s počítačem něčím nepříjemným nenakazí. Totéž platí i o myšce. Před a po práci s počítačem si i přes pravidelné čištění klávesnice umyjte důkladně ruce a určitě při práci s počítačem nejezte. 

 

Dálkový ovladač 

Nejen klávesnice a myš od počítače, ale i dálkový ovladač na televizor je plný špíny a mikroorganismů. Vzpomenete si, kdy jste naposledy tento předmět čistili? Zkuste ovladač vyčistit pomocí antibakteriálních ubrousků a na drobná místa, kam se je těžké dostat, použijte vatovou tyčinku namočenou v alkoholu. Špinavá místa vytřete a vzápětí osušte suchým papírovým ubrouskem, aby alkohol nepronikl dovnitř. 

 

Toaleta a koupelna 

Samozřejmě, ani toaleta a koupelna nejsou z pohledu hygieny neviňátka. WC jsme zvyklí pravidelně čistit, stejně tak i vanu či umyvadlo. Pozor však na různé ty malá neviditelná místečka a spáry, které při čištění obcházíme. Právě v těchto spárách a místech mimo našeho dohledu se hromadí nečistoty a nebezpečné mikroorganismy. 

Přestože doma to nikdy nebude sterilní (a to ani není žádoucí), je dobré věnovat zvýšenou pozornost místům, kde se rádi hromadí různé malé příšerky číhající na naše zdraví. O to víc, pokud v domácnosti žijí malé děti nebo starší či nemocní lidé. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Barvení vajec patří k Velikonocům, ale byt se dá velikonočně vyzdobit i jinak

Nebaví vás barvení vajíček? Obzvláště, když vajíčka jsou drahá a malí koledníci stejně raději sáhnou po těch...
více…

Zařízení interiéru chce styl

V případě, že se rozhodnete pustit do zařizování nebo rekonstrukce interiéru, měli byste mít jasno v tom, jaký styl...
více…

Jak oživit holé stěny v bytě či domě?

Holé stěny se již dávno nenosí. Ale na druhou stranu, přeplácané také nejsou nic moc. V módě začínají být i...
více…

Jak vybrat vhodné osvětlení do bytu?

Výběr osvětlení není tak jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát. V případě osvětlení...
více…

Bydlení a investice, které ovlivní pozdější náklady

Postavit si vlastní dům od základů je opravdu velmi náročné. Bez pomoci odborníků to snad ani není možné!  Za...
více…

Posuvné stěny, příčky a intimní zóny

Současný trend přikyvuje otevřeným a vzdušným prostorům. Otevřený styl bydlení sice vyjadřuje přátelskou a...
více…

Dřevěné interiérové ​​obklady - účel, výběr a montáž

Dřevo a materiály na bázi dřeva se stále využívají nejen při zařizování interiéru, výrobě nábytku a...
více…

Děti pomáhají zařídit svůj pokojíček

Ruku na srdce - jak často berou rodiče při zařizování dětských pokojů v úvahu přání svých ratolestí? Mnozí...
více…

Základní části šicího stroje

Šicí stroje se liší podle značky a modelu, fungují však stejným způsobem a mají stejné základní...
více…

Typy šicích strojů

Šicí stroje se používají na sešívání látek pomocí nití. V roce 1846 patentoval E. Howe první funkční šicí...
více…