Dopřejte si luxus za kuchyňskými dvířky, vyplatí se

Moderní kuchyně není jen o pěkném vzhledu, ale především o praktických detailech, které zvyšují komfort při vaření, usnadňují a zefektivňují práci v kuchyni. Když si uvědomíme, že investice do kuchyně je zhruba na dvacet let, šetřit na kvalitě se nevyplatí. A tento druh luxusu ukrytého za kuchyňskými dvířky by si určitě měla dopřát každá hospodyňka… 

Inteligentní výsuvy a výklopy 

Spodní skříňky nabízejí velkorysý prostor. Důležité však je, abyste se bez problémů dostali i do zadní části. Řešením jsou výsuvné mechanismy, které v okamžiku nabídnou celou úložnou plochu. Úplné vysunutí zásuvky umožňuje speciální kování. 

Uživatelský komfort zvyšují výklopná dvířka horních skříněk. Speciální výklopný mechanismus dovoluje maximální otevřít dvířek, aniž by překážela a zaručuje jejich stabilní polohu. Výklopy jsou vhodné pro horní skříňky od výšky 20cm až po výšku korpusu 104cm. 

Manipulaci s dvířky a zásuvkami se v posledním období zdokonalila a místo úchytů se využívá tzv. tichý doraz i elektrický pohon. Stačí jemný dotek na čelo zásuvky a ta se otevře úplně sama. Bezhlučné a plynulé zavření, bez ohledu na razanci je samozřejmostí. 

 

Mobilní potraviny 

Správně naplánovaná potravinová skříň poskytuje množství místa a vynikající přehled zásob. Pohodlný přístup k potravinám umožňují úplné výsuvné systémy. U nejmodernějších typů spížních skříní se zásuvky připevněné k čelní stěně střídají s vnitřními, které se dají otevírat nezávisle na celé skříně. Potravinové skříňky mohou být vybaveny otočným mechanismem, který po vysunutí skříně otočí čelní stěnu o 90 ° a zpřístupní její obsah. 

 

Rohy nejsou problém 

Dispoziční řešení kuchyně ve tvaru písmene L nebo U je stále velmi oblíbené. Umožňuje lépe využít prostor, ale na druhou stranu je spojeno se vznikem rohů. Ještě před pár lety byly rohy problematickým místem. Dnes, díky praktickým speciálním výsunům, či otočným rondelem můžete využít kapacitu celého prostoru rohových skříněk. Rohový segment můžete vysouvat současně s otevřením dvířek. 

 

Prostor pod dřezem 

Pokud si chcete práci v kuchyni ulehčit, umístěte si pomocníky do těsné blízkosti dřezu. Součástí dřezu může být deska na krájení, pod dřezem mohou být nádoby na ekologické třídění odpadu, saponát a pomůcky na mytí nádobí, žehlicí prkno i kuchyňská váha. Úložný prostor nabízí i úzký sokl pod kuchyňskou linkou, kde se do výsuvné zásuvky vejdou plechy na pečení či čisticí prostředky. 

 

Závěsné systémy, organizéry a rozdělovníky 

K oblíbeným a velmi praktickým doplňkům v moderní kuchyni patří systémy pro zavěšení drobných kuchyňských pomůcek - sklenic, kořenek, utěrek, nožů. O pořádek ve skříňkách a zásuvkách se postarají různé druhy organizérů, které přehledně rozdělí obsah skříněk a zafixují předměty proti volnému pohybu. Do velkých zásuvek jsou určeny rozdělovníky na příčné a podélné členění, které vytvářejí přihrádky pro příbory, nádobí, potraviny, čisticí prostředky i praktické držáky na vysoké láhve. 

 

Kvalitní osvětlení 

Kromě centrálního je důležité především osvětlení pracovní plochy, které může být zakomponováno přímo ve spodních plochách skříněk. Prostřednictvím osvětlení si můžete zvýšit i přehled o obsahu zásuvky. Estetické i praktické je podsvícení soklu kuchyňské linky, které zlepší večerní orientaci a údržbu podlahy.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Otevřená kuchyň potřebuje dobrou organizaci a dostatek úložných prvků

Chcete mít kuchyň vzdušnou a navíc vše ihned po ruce? Tak si vyberte otevřenou variantu. Ale i zde je třeba kuchyňské...
více…

Nerezové police pozvednou vzhled každé kuchyně

Nerezová ocel má své zasloužené místo v moderní kuchyni. A právem. Snadno se udržuje, krásně vypadá a má i dlouhou...
více…

Snídaňový pult - ideální řešení nejen do malé kuchyně

Ne do všech kuchyní se pohodlně vejde jídelní stůl. Ale jak potom vyřešit to, že nechcete každé menší jídlo nosit...
více…

Pět tipů na originální změnu kuchyně

Nebaví vás vaše kuchyň? Tak ji změňte! A nemusíte ji hned celou  vyhazovat a nechat si udělat novou a nejlépe na...
více…

Tři tipy, jak najít další úložné prostory v malé kuchyni

Úložných míst v kuchyni není nikdy dost. Proto je třeba využít doslova každý centimetr. A platí to nejen u kuchyní...
více…

Zamilujte se do fantastické kuchyně s barovým pultem

Myslíte, že barové pulty do kuchyně, jsou záležitostí jen do velkých prostor? Vůbec ne. Prozradíme vám, proč jsou...
více…

Z čeho si nechat vyrobit kuchyňsku linku?

Necháváte si vyrobit kuchyň na míru? O tvaru a rozměrech asi máte jistou představu nebo vás limitují rozměry...
více…

Kuchyňská linka na soklu, na nožičkách nebo raději zvolit závěsný systém?

Kuchyně na nožičkách? Nebo zvolit praktičtější sokl? Nejpoužívanější jsou tři varianty. Volba je na vás. My vám...
více…

Venkovní kuchyň a trend stolování pod širým nebem

Venkovní kuchyň, to je sen nejedné ženy, ale muže, který si libuje ve stolování pod širým nebem. Tato drobná stavba...
více…

Kuchyně - rozdíl mezi venkovskou a rustikální

Nenapravitelným romantikům a lidem, kterým se dům spojuje s barvami a vůněmi kuchyně babičky, bude pravděpodobně...
více…