Několik důvodů proč mít myčku

Je dost dobře možné, že patříte k lidem, kteří na myčku stále hledí jako na zbytečný přepych. No toto tvrzení se už dávno nezakládá na pravdě. Myčka nádobí je totiž skvělý pomocník v každém ohledu.

Připravili jsme si pro vás pět důvodů, proč byste mohli popřemýšlet nad tím, abyste svou domácnost vybavili tímto skutečně praktickým elektrospotřebičem. Začněme tím prvním a vlastně i nejdůležitějším - argumentem o úspoře.

 

Šetří vodu a peníze 

Stále existuje dost lidí, kteří nádobí myjí pod tekoucí vodou. Když se jim však snažíte vysvětlit, že jde o velké plýtvání, odbijí vás s tím, že si mohou dělat, co chtějí. Naštěstí však již většina otevřela oči a snaží se šetřit, když i ne kvůli životnímu prostředí, tak alespoň proto, aby se při pohledu na fakturu za vodu nemuseli hroutit. 

I když se vede mýtus, že myčka nádobí spotřebuje více vody, než by tomu bylo při klasickém ručním mytí, je třeba říci, že opravdu jde jen o mýtus a nepravdu. Pravda je taková, že myčka nádobí spotřebuje až pětkrát méně vody než byste spotřebovali vy při ručním mytí.

 

Šetří váš čas 

Že to není bůhvíco, když se po každém jídle v dřezu objeví spousta špinavého nádobí a vám nezbývá, než ho umýt? Tím ztrácíte drahocenný čas, který byste mohli trávit mnohem rozumněji, například s rodinou nebo jen tak v rámci odpočinku. Ale ne, vy musíte stát v kuchyni a hodinu mýt nádobí. 

Kdybyste měli myčku, tak jen vše špinavé dáte do ní, zapnete ji a můžete si dělat, co chcete. Ona se prostě po umytí vypne a vy nádobí vyndáte třeba až druhý den. A najednou máte tolik času, že nevíte co s ním. Podle statistik díky myčce získáte dokonce až 25 dní za rok. 

 

Větší řád 

Pohled na haldu nádobí ve dřezu není zrovna tím, čím bychom se chtěli pyšnit. A pokud ještě náhodou čekáme zvědavou návštěvu, v nejhorším případě tchyni, která přijde za deset minut, co uděláme? Můžeme se buď rychle pustit do mytí, nebo kuchyni zavřít, zamknout a tchyni oznámit, že se v ní nachází obrovská myš. 

Tak se tedy zdá, že i v tomto by nám myčka nádobí mohla docela dobře posloužit. Jelikož veškeré špinavé nádobí se dá ukrýt do ní, v kuchyni stabilně zůstává řád a my si nemusíme lámat hlavu s úklidem. 

 

Zdravější pokožka 

Přestože se nám každý výrobce čisticích prostředků snaží namluvit, že právě ten jejich nejenže neničí pokožku našich rukou, ale má na ni dokonce blahodárné účinky, pravda je taková, že jde o chemii a chemie je zkrátka vždy jen chemie málo kompatibilní s naším křehkým tělem. 

Každodenní mytí totiž naše ruce ničí, a přestože nádobí myjete v plastových rukavicích, ani to není zrovna nejzdravější. Díky myčce byste však s chemickými prostředky nebyli prakticky v žádném kontaktu a tak vaše pokožka by byla podstatně zdravější. 

 

Designový doplněk 

Každý z nás chce mít krásnou kuchyni a také v tom může být myčka nápomocná. Výrobci se totiž ze všech sil snaží, aby jejich výrobky a modely zapadly do každé kuchyně, ba aby z ní udělaly mnohem krásnější a zajímavější místo. Protože i taková zdánlivě obyčejná myčka nádobí může být skvělým designový doplňkem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Myčka nádobí - opravdu je tak užitečná?

V dnešní době patří myčka nádobí k běžným součástem mnoha kuchyní. Některé domácnosti si už bez ní nedovedou...
více…

Jaké jsou trendy v kuchyních?

Nové designové trendy ve světě kuchyňských spotřebičů mají někdy tu zásadní chybu, že ačkoli vypadají...
více…

Jak vybrat pohodlnou židli k jídelnímu stolu?

Židle k jídelnímu stolu je důležitou součástí kuchyně nebo jídelny a jedná se o hodně používaný nábytek. Proto...
více…

Kuchyňské dřezy Franke překvapí svou odolností a atraktivním vzhledem

Kuchyňské dřezy jsou neodmyslitelnou součástí kuchyňské linky. Pokud provádíte rekonstrukci či výstavbu kuchyně,...
více…

Sušičky AEG předčí své konkurenty

Sušičky se stále častěji objevují v našich domácnostech. Dokážou během pár desítek minut vysušit vyprané...
více…

Granitové dřezy jsou odolné a jen tak je neponičíte

Když se řekne granitový dřez, řada z nás neví, jak vypadá a jaké jsou jeho užitné vlastnosti. Přitom tyto dřezy...
více…

Dřevěné obklady ze starých lodí, kterým naprosto propadnete

Originální, netradiční, s příběhem, tak přesně takto bychom mohli hovořit o dřevěných obkladech, které jsou...
více…

Jak vylepšit svou kuchyň? Mám pro vás zaručené tipy!

Zejména ženy tráví v kuchyni nepředstavitelné množství času, a proto by tato místnost měla patřit k tomu...
více…

Nahradí bambusová brčka konečně ta plastová?

Ve Spojených státech se denně použije více než 500 000 000 plastových brček. A kde skončí většina z nich?...
více…