Několik důvodů proč mít myčku

Je dost dobře možné, že patříte k lidem, kteří na myčku stále hledí jako na zbytečný přepych. No toto tvrzení se už dávno nezakládá na pravdě. Myčka nádobí je totiž skvělý pomocník v každém ohledu.

Připravili jsme si pro vás pět důvodů, proč byste mohli popřemýšlet nad tím, abyste svou domácnost vybavili tímto skutečně praktickým elektrospotřebičem. Začněme tím prvním a vlastně i nejdůležitějším - argumentem o úspoře.

 

Šetří vodu a peníze 

Stále existuje dost lidí, kteří nádobí myjí pod tekoucí vodou. Když se jim však snažíte vysvětlit, že jde o velké plýtvání, odbijí vás s tím, že si mohou dělat, co chtějí. Naštěstí však již většina otevřela oči a snaží se šetřit, když i ne kvůli životnímu prostředí, tak alespoň proto, aby se při pohledu na fakturu za vodu nemuseli hroutit. 

I když se vede mýtus, že myčka nádobí spotřebuje více vody, než by tomu bylo při klasickém ručním mytí, je třeba říci, že opravdu jde jen o mýtus a nepravdu. Pravda je taková, že myčka nádobí spotřebuje až pětkrát méně vody než byste spotřebovali vy při ručním mytí.

 

Šetří váš čas 

Že to není bůhvíco, když se po každém jídle v dřezu objeví spousta špinavého nádobí a vám nezbývá, než ho umýt? Tím ztrácíte drahocenný čas, který byste mohli trávit mnohem rozumněji, například s rodinou nebo jen tak v rámci odpočinku. Ale ne, vy musíte stát v kuchyni a hodinu mýt nádobí. 

Kdybyste měli myčku, tak jen vše špinavé dáte do ní, zapnete ji a můžete si dělat, co chcete. Ona se prostě po umytí vypne a vy nádobí vyndáte třeba až druhý den. A najednou máte tolik času, že nevíte co s ním. Podle statistik díky myčce získáte dokonce až 25 dní za rok. 

 

Větší řád 

Pohled na haldu nádobí ve dřezu není zrovna tím, čím bychom se chtěli pyšnit. A pokud ještě náhodou čekáme zvědavou návštěvu, v nejhorším případě tchyni, která přijde za deset minut, co uděláme? Můžeme se buď rychle pustit do mytí, nebo kuchyni zavřít, zamknout a tchyni oznámit, že se v ní nachází obrovská myš. 

Tak se tedy zdá, že i v tomto by nám myčka nádobí mohla docela dobře posloužit. Jelikož veškeré špinavé nádobí se dá ukrýt do ní, v kuchyni stabilně zůstává řád a my si nemusíme lámat hlavu s úklidem. 

 

Zdravější pokožka 

Přestože se nám každý výrobce čisticích prostředků snaží namluvit, že právě ten jejich nejenže neničí pokožku našich rukou, ale má na ni dokonce blahodárné účinky, pravda je taková, že jde o chemii a chemie je zkrátka vždy jen chemie málo kompatibilní s naším křehkým tělem. 

Každodenní mytí totiž naše ruce ničí, a přestože nádobí myjete v plastových rukavicích, ani to není zrovna nejzdravější. Díky myčce byste však s chemickými prostředky nebyli prakticky v žádném kontaktu a tak vaše pokožka by byla podstatně zdravější. 

 

Designový doplněk 

Každý z nás chce mít krásnou kuchyni a také v tom může být myčka nápomocná. Výrobci se totiž ze všech sil snaží, aby jejich výrobky a modely zapadly do každé kuchyně, ba aby z ní udělaly mnohem krásnější a zajímavější místo. Protože i taková zdánlivě obyčejná myčka nádobí může být skvělým designový doplňkem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Myčka nádobí - opravdu je tak užitečná?

V dnešní době patří myčka nádobí k běžným součástem mnoha kuchyní. Některé domácnosti si už bez ní nedovedou...
více…

Jaké jsou trendy v kuchyních?

Nové designové trendy ve světě kuchyňských spotřebičů mají někdy tu zásadní chybu, že ačkoli vypadají...
více…

Verde Eco Sgrassatore Attivo – odmašťovací prostředek 0,75l

Při uchovávání, přípravě, servírování a konzumaci jídel se málokdy vyhneme zamaštění povrchů. Mastnota je v...
více…

Uni5 Piatti – prostředek na mytí nádobí 5l

Strojové mytí nádobí je dokonalé a bez starostí, ale stále existují předměty, které prostě do myčky nepatří a...
více…

Uni5 Sgrassatore Marsiglia – kuchyňský odmašťovač 750 ml

Kuchyň a mastnota, to je téměř nerozlučná dvojka. Ale pozor! Nerozlučná jen do té doby, než nastoupí účinný...
více…

Neofort Rapido – čistič kuchyňských zařízení 750 ml

V kuchyni není třeba hromadit spoustu druhů čistících prostředků, ale některé jsou opravdu nepostradatelné....
více…

Argonit Inox pulitore – čistící prostředek na nerez 750 ml

Kovové předměty jsou krásné, ale je potřeba, pravidelně je udržovat v čistotě, regenerovat a chránit. A to nejlépe...
více…

MD16 – Ultra koncentrovaný sanitizér a čistič kuchyní, dóza 40 ml

Koncentrované úklidové prostředky jsou velmi praktické, účinné a oblíbené. Ale často váháme nad jejich cenou....
více…

Puligen – vysoce kyselý sanitární čistič, 1l

Koncentrované prostředky úklidové chemie šetří naše ruce, prostory, obaly a také naši peněženku. Patří mezi ně i...
více…