Poradíme vám praktické dárky do kuchyně

I vy chcete potěšit své blízké vánočním překvapením, které bude zároveň i praktické? Nabízíme vám tipy na nápadité vánoční dárky do kuchyně, které nejen potěší, ale i poslouží celé rodině. 

A co tak domácí pekárna? 

Chtěli byste své blízké potěšit domácí pekárnou? Lepší dárek pro mlsné jazýčky jste si ani nemohli vybrat. Domácí pekárny vás může každé ráno budit vůní čerstvého křupavého pečiva. Umíte si představit krásnější začátek dne? Jak si ale vhodnou pekárna vybrat? Poradíme vám! 

Při výběru vhodné domácí pekárny vám doporučujeme zainvestovat do dražších kousků, které mají více zajímavých funkcí. Nejde jen o pečení chleba, také vám umí vykouzlit i jiné druhy voňavého pečiva. Do domácí pekárny stačí navíc jen nasypat všechny suroviny a přístroj je za vás vymíchá, nechá vykynout a nakonec i upeče. Na trhu už je nějaký čas i přístroj, který vám připraví hned dva bochníky najednou. 

Předtím než si domácí pekárnu koupíme, musíme si uvědomit, že pečeme chléb, který je rozdílný oproti tomu z obchodu. Největší rozdíl je v kůrce. Majitelé pekárny si stěžují zejména na to, že kůrka není dostatečně křupavá. Často je křupavá jen na povrchu, tam kde se těsto dotýká formy, se vytvoří tenčí křupka, které chybí typická chlebová křupavost. 

Na druhé straně má však široké využití. Dokáže si poradit s více druhy chleba, pečiva, klidně v ní můžete upéct vánočku, ale i koláče. V mnoha se dají připravovat například džemy a šťávy. 

Důležitým parametrem při výběru domácí pekárny je například velikost chleba, jaký dokáže upéct. Dívat byste se měli i na programy, které přístroje nabízejí. Velmi praktický je například automatický dávkovač surovin, dost důležitá je i funkce odložený start. Právě díky ní vás může čekat teplý bochník právě ve chvíli, kdy vám zazvoní budík. 

 

Ostatní kuchyňské nápady 

Pokud se vám domácí pekárna zdá být příliš nákladným vánočním dárkem nebo patříte mezi šťastlivce, kteří ji už doma mají, nezoufejte. Máme pro vás další praktické vánoční tipy, které budou nejen skvělým pomocníkem, ale i ozdobou každé kuchyně. 

 

Velmi praktickým vánočním překvapením je například chlebník. Tato jednoduchá a přitom finančně nenáročná pomůcka vám jednou provždy udělá pořádek se zbytky pečiva ve vaší kuchyni. Neestetické kousky chleba vám schová do praktické skrýše. A nejen to. Kromě toho je i déle zachová čerstvé! 

Zamyslet se při vánočním výběru i nad patrovým podnosem, který můžete použít hned po rozbalení – prostě na něj naskládáme vánoční pečivo a těšte se z efektního vánočního servírování cukrovinek.

Nebo taková nádoba na fondue, či jiný způsob úpravy jídla přímo na stole. Získáte tak nejen nádobu na vaření, ale i na společenské vyžití. Vždyť posuďte sami - co může být lepší než posezení za jedním stolem s rodinou či přáteli, namáčející si čerstvou bagetu do sýrové směsi a zapíjejíc to lahodným vínkem. 

Vaše blízké může potěšit například i mlýnek koření, ruční mixér, kvalitní shaker či pěkný čajník. 

Pokud již zůstaneme v kuchyni, velmi praktickým dárkem by mohl být například i nůž s kvalitním keramickým ostřím. Ušlechtilé high-tech keramické materiály se vyznačují mimořádně ostrou čepelí. Proto jsou praktickým kuchyňským pomocníkem, navíc však potěší ty, kteří dbají i na vysokou estetiku podávaných pokrmů. 
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Otevřená kuchyň potřebuje dobrou organizaci a dostatek úložných prvků

Chcete mít kuchyň vzdušnou a navíc vše ihned po ruce? Tak si vyberte otevřenou variantu. Ale i zde je třeba kuchyňské...
více…

Nerezové police pozvednou vzhled každé kuchyně

Nerezová ocel má své zasloužené místo v moderní kuchyni. A právem. Snadno se udržuje, krásně vypadá a má i dlouhou...
více…

Snídaňový pult - ideální řešení nejen do malé kuchyně

Ne do všech kuchyní se pohodlně vejde jídelní stůl. Ale jak potom vyřešit to, že nechcete každé menší jídlo nosit...
více…

Pět tipů na originální změnu kuchyně

Nebaví vás vaše kuchyň? Tak ji změňte! A nemusíte ji hned celou  vyhazovat a nechat si udělat novou a nejlépe na...
více…

Tři tipy, jak najít další úložné prostory v malé kuchyni

Úložných míst v kuchyni není nikdy dost. Proto je třeba využít doslova každý centimetr. A platí to nejen u kuchyní...
více…

Zamilujte se do fantastické kuchyně s barovým pultem

Myslíte, že barové pulty do kuchyně, jsou záležitostí jen do velkých prostor? Vůbec ne. Prozradíme vám, proč jsou...
více…

Z čeho si nechat vyrobit kuchyňsku linku?

Necháváte si vyrobit kuchyň na míru? O tvaru a rozměrech asi máte jistou představu nebo vás limitují rozměry...
více…

Kuchyňská linka na soklu, na nožičkách nebo raději zvolit závěsný systém?

Kuchyně na nožičkách? Nebo zvolit praktičtější sokl? Nejpoužívanější jsou tři varianty. Volba je na vás. My vám...
více…

Venkovní kuchyň a trend stolování pod širým nebem

Venkovní kuchyň, to je sen nejedné ženy, ale muže, který si libuje ve stolování pod širým nebem. Tato drobná stavba...
více…

Kuchyně - rozdíl mezi venkovskou a rustikální

Nenapravitelným romantikům a lidem, kterým se dům spojuje s barvami a vůněmi kuchyně babičky, bude pravděpodobně...
více…