Odolné vinylové rigidní podlahy - jsou vhodné do bytu i komerčních prostor

Rigidní vinylové podlahy přináší do světa zámkovek naprostou revoluci. Co je na nich tak unikátního? Výborná odolnost proti škrábancům, oděru a nežádoucím skvrnám je hlavním benefitem. Podlahy nejsou jen designově hezké na pohled, ale mají také značné benefity a hlavně funkčnost. Oproti svým konkurentům jsou díky bytelnému zámkovému spoji velmi pevné a neexistuje u nich tedy tak velké riziko vzniku spár. 

bydlení, podlahy, vinylové podlahy

Rychlá montáž

Předčasné opotřebení či zvednuté hrany, pokud přijde povrch do styku s vodou, díky kvalitnímu materiálu rozhodně nehrozí. Hodí se jak pro teplovodní, tak elektrické podlahové vytápění, protože téměř nereaguje na změny teplot. Čas ušetří rychlá montáž a zapomeňte i na finančně náročné stěrkování. 

Hlavní benefity

Nyní si představme hlavní výhody rigidních podlah, některé z nich jsme již zmínili. 

 • Odolává roztahování – Díky svému click systému je prakticky nemožné, aby se podlaha horizontálně rozpojila, pokud je samozřejmě správně položená.
 • Snadná renovace – Nemusíte si lámat hlavu nad materiálem, který se bude nacházet pod podlahou. Nejdůležitější je rovný povrch. Pak už nezáleží na tom, zda jde o parkety či dřevotřískové desky nebo beton.
 • Odolné proti teplu i vlhku
 • Rychlá aklimatizace – materiál si nemusí zvykat na klima v místnosti. S pokládkou tak můžete začít ihned po přivezení podlahy domů.
 • Bez změkčovadel – rigidní podlahy se vyrábějí odlišnou metodou než je běžné, proto neobsahují žádná změkčovadla.
 • Jednoduchá údržba – díky vysoké odolnosti lze podlahy využít i v průmyslových prostorách. Následná údržba nevyžaduje speciální čištění. 

Jak ošetřovat podlahu, aby si udržela co nejdéle skvělý vzhled?

 • Údržba podlahy není nijak obtížná, avšak její životnost můžeme zásadně ovlivnit správnou péčí. Před samotnou pokládkou opatřete veškeré nohy židlí, stolů, případně pohovek filcovými podložkami. Pod kancelářské židle na kolečkách zakupte vhodnou podložku. Ačkoli jsou rigidní podlahy velmi odolné, tímto opatřením zajistíte prevenci před nechtěnými škrábanci a oděrkám, které běžně nejdou odstranit.
 • Aby si podlaha zachovala svou odolnost a kvalitu, je důležitá pravidelná údržba. Na vinylové podlahy používejte pouze přípravky pro ně určené. Doporučit můžeme například výrobky značky Bona, které výborně fungují bez použití škodlivých chemikálií. 
 • Před samotným čištěním nejdříve podlahu zameťte, nebo vyluxujte. Zamezíte tak případným nečistotám, aby krytinu při vytírání poškrábaly. Podlahu lze čistit jak mopem, tak strojem, záleží na vašich preferencích. Použít můžete i přípravek, který podlahu nejen vyčistí, ale také ochrání filmem, který zanechává dlouhotrvající lesk.
 • Pokud podlaha již ztratila svůj skvostný lesk a připadá vám spíše matná, naleštěte ji! Leštit můžete podlahy po hloubkovém čištění, ale i ty úplně nové. Na výběr při tom máte dva typy leštících přípravků – lesklý a matný. 

bydlení, podlahy, vinylové podlahy, údržba vinylové podlahy

Pár příkladů pro představu

Rigidní podlahy jsou novinkou roku 2019, a tak počet jejich výrobců přirozeně stále stoupá. Nyní si představíme dva typy od významného výrobce vinylových podlah Gerflor: 

 • Vinylové podlahy Gerflor Designart Home Rigid. Jedná se o žhavou novinku roku 2020, která skloubila extrémní odolnost a akustickou podložku s příznivou cenou. Výborně se hodí pro rodinné bydlení. Je ideální pro renovace a vlhké prostory. Tato kolekce nabízí širokou škálu luxusních dekorů.
 • Vinylové podlahy Gerflor Designart Traffic Rigid. Svými vlastnostmi se od předešlé kolekce příliš nemění, pouze je vhodná do extrémně namáhaných průmyslových prostorů. Nabízí 12 dekorů se zámkovým systémem  pro rychlou pokládku.

bydlení, podlahy, vinylové podlahy, údržba vinylové podlahy

Pár slov na závěr

Rigidní podlahy představují díky moderní technologii naprostou revoluci ve výrobě podlahových krytin. Nejen že jsou vysoce odolné, tudíž vaše investice opravdu vydrží mnoho let, ale jsou k dostání v mnoha designově příjemných motivech, které rozzáří a zútulní váš domov. Díky tomu lze snadno podlahu sjednotit třeba s nábytkem v celé místnosti. Údržba je taktéž velmi snadná, takže ji zvládne úplně každý a ještě vám ušetří čas.

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid

 

comments powered by Disqus