Otevřená šatna odlehčí ložnici a udělá z ní pouze prostor pro odpočinek

Ložnice je místo, od kterého očekáváme možnost relaxace, příjemného uvolnění, osvěžujícího spánku, ale kde se také většinou strojíme. A proto musí často posloužit ložnice i jako úložiště oblečení. Vše se dá vyřešit otevřenou šatnou, kterou můžete vybudovat i v ne příliš velkém bytě.

šatna, ložnice, bydlení, oblečení, úložné prostory

Zařizování ložnice

Při zařizování ložnice jsme byli zvyklí a počítali jsme s umístěním skříně, případně komody, jako úložného prostoru. V současnosti, v době častých nákupů a měnících se módních trendů, však už mnohokrát jedna skříň nestačí. Množství oblečení, doplňků a dalších věcí narůstá a spolu s tím i počet úložného nábytku. Dospělo to do míry, kdy často preferujeme vestavěné skříně a postupně směřujeme k ještě praktičtějšímu a přehlednějšímu řešení samostatného šatníku.

Šatna jako samostatná část

Samostatná šatna je snem snad každé ženy. Mnohé k tomu přivádí touha obklopit se stylovým oblečením a doplňky, vkročit do svého království a prověřit všechny možné kombinace. Taková šatna ve spojení s ložnicí je však více než jen ženský rozmar. Je perfektním, prostorným řešením pro ukládání věcí a jejich organizaci. Můžete jí věnovat velkou plochu nebo jen pár metrů čtverečních vaší ložnice. Po rozhodnutí o prostorových možnostech přichází čas, promyslet si celkový design a rozmístění úložného nábytku. V rámci vymezeného prostoru máte na výběr půdorysné uspořádání úložného nábytku tří hlavních tvarů - ve tvaru "L", ve tvaru "U" nebo v jedné přímé linii. Praxe ukazuje, že přímé uspořádání skříní je nejfunkčnější volbou, protože umožňuje maximální skladování a přístup do každé části. To platí v případě, že jsou skříňové sestavy uzavřeny dveřmi.

Šatna jako otevřený prostor dělá ložnici opticky prostornější 

Šatny byly většinou navrhovány a realizovány jako uzavřené, dveřmi zcela oddělené prostory od ložnice. Do popředí se však dostávají řešení, kde jsou šatny otevřené a alespoň z části s ložnicí volně propojené. Otevřenost skutečně dokáže zlepšit vzhled místnosti, proto jsou šatní sestavy zbaveny i dveří, a tedy odhalují oblečení a jednotlivé prvky sestavy jako jsou police, závěsné tyče s věšáky, zásuvky či úložné krabice. Některé části úložného nábytku můžete nechat otevřené a další dle potřeby doplnit dveřmi nebo posuvnými panely. Zajímavým řešením budou prosklené posuvné panely, kdy je oblečení více chráněno například před prachem a zároveň máte stejný přehled ve věcech, přesně jako při otevřeném úložném systému. Nejideálnějším způsobem bude realizace šatní sestavy na míru.

Design šatny a design ložnice

Co se týče designu šatny, držte se takového stylu, v jakém se nese i vaše ložnice. Pokračujte v přidávání zařízení a doplňků ve stejné barevné škále. Docílíte tím harmonii v místnosti a šatní sestava se stane součástí ložnice. Vzhledem k rozměrům šatního prostoru, velmi vkusným a funkčním nábytkovým prvkem může být taburetka, křeslo či toaletní stolek. Nezapomeňte také na místo pro zrcadlo. Dokonalou transformaci šatníku a koncept uspořádanosti a přehlednosti završte vhodným osvětlením.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Skleněné police - originální doplněk každé místnosti

Police mohou být nejen dekorativním, ale i praktickým doplňkem každého interiéru. Své využití nacházejí v...
více…

Jak zútulnit ložnici? Pomohou dekorační polštářky!

Ložnice by neměla překypovat nábytkem, ale zároveň by měla být útulná a praktická. Jak sladit své představy s...
více…

Udělejte si útulný domov s minimem investicí

Domov má být vaším útočištěm, místem, kde se cítíte uvolněně, a kde si můžete dokonale odpočinout. Jeho vzhled...
více…

Postel je náš čtyřnohý přítel - 2.část

Lůžko by mělo být opatřeno přikrývkou odpovídající venkovní teplotě, povlečení v první řadě musí vyhovovat...
více…

Postel je náš čtyřnohý přítel - 1.část

Dospělý člověk stráví asi třetinu života v posteli, dospívající a děti ještě více. Náš způsob života a...
více…

Ložnice a pracovna v podkroví

Ložnici i pracovnu lze umístit pod střechou, neboť pro oba prostory jsou důležité klid a soukromí. Proto se tyto...
více…

Není ložnice jako ložnice - postel

Hlavním kusem nábytku v ložnici je postel. Výběr tvarového řešení je individuální záležitostí, nevyhovující...
více…

Není ložnice jako ložnice - podlaha

Výskyt alergických onemocnění má nebezpečně stoupající tendenci. Na počátku 20. století trpěla jimi jen...
více…

Ložnice - pokoj nejen na spaní

Člověk by si myslel, že zařízení ložnice nemůže způsobit problémy. Vždyť potřebujeme pouze jednu nebo dvě...
více…

Ložnice - místo klidu

Ložnice se ve feng šuej považuje za jednu z nejdůležitějších místností v domě. Strávíme v ní asi třetinu...
více…