Pár tipů na křesla do kanceláří i domácností

Křeslo představuje typický prvek výbavy téměř jakéhokoliv obývaného interiéru. Ať už se jedná o běžnou domácnost, kancelářský prostor, zahradní posezení nebo třeba rohový koutek v nějaké útulné kavárně. Křeslo vždy automaticky dodá jakýsi příjemný pocit pohodlí. Dobré křeslo by vás mělo lákat, abyste si při volbě místa k sezení v místnosti sedli právě do něj. Proto bývají křesla pečlivě designovaná tak, aby na první pohled přilákala naši pozornost neotřelým, nápaditým tvarem a aby působila už od pohledu tak pohodlně, že každý návštěvník dostane okamžitě chuť si do křesla sednout a pěkně si v něm hovět. 

křeslo, vybavení interiéru, kancelářské kžeslo, ergonomické křeslo

Kancelářské ergonomické křeslo drží tvar těla

Do kancelářských prostor se většinou pořizují v poslední době velmi moderní ergonomická křesla, která jsou speciálně navrhována tak, aby vyhověla nejnáročnějším požadavkům člověka, který tráví v křesle většinu svého pracovního času. Takové křeslo pak musí nejen dobře a reprezentativně vypadat, ale musí navíc ještě splňovat náročné požadavky na udržení zdravého tvaru těla při sezení.  

Kožené křeslo do bytu i do kanceláře

Kůže je ve vybavení interiéru vždy výrazem komfortu a luxusu. Kožená křesla bývají zpravidla také velmi drahá. Jak ale všichni víme, kůže může být občas problematický materiál. Kůže je chladná, a tak v zimě může studit, v létě se na ní člověk zase nepříjemně zpotí. Je to ovšem velmi kvalitní přírodní materiál, který se snadno čistí a udržuje. A navíc, vypadá velmi vkusně a stylově. 

Houpací nebo závěsné křeslo?

Podobně jako kožené křeslo je i houpací křeslo velmi stylová, dnes už by se dalo říct že i retro záležitost. Houpací křesla, dříve běžná součást výbavy každé lepší měšťanské domácnosti, se opět vrací do módy a nejsou dnes ani tolik drahá. Podobně pohodlnou variantou na domácí lenošení může být i křeslo závěsné, které je vkusné, dobře vypadá, a hlavně je velmi pohodlné. 

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

 

comments powered by Disqus