Pračky Bosch - jedny z nejúspornějších praček široko daleko

Automatické pračky Bosch se řadí mezi ty nejpopulárnější na trhu. Vděčí za to zejména mistrnému zpracování a vysoké spolehlivosti. Díky kombinaci těchto dvou vlastností jsou typické i svou dlouhou životností. Inu poctivý rukopis německé firmy Bosch, která se v oblasti výroby domácích spotřebičů pohybuje již více než 100 let, se u nich nezapře. Krom toho lákají tyto pračky rovněž na atraktivní design. 

pračky, Bosch, automatické pračky, elektrospotřebiče, bílá technika

Jsou tiché, přesto velice výkonné 

Vyjma výše zmíněných předností se mohou pračky Bosch pyšnit i řadou dalších výhod - spousta jejich majitelů si například chválí nízkou hlučnost během praní. Třeba takový model BOSCH WVG30442 je schopen prát při hlučnosti pouhých 47 decibelů. Jenom málo praček, jež se v současné době prodávají, to zvládne ještě tišeji. Nízká hlučnost navíc není na úkor výkonu a rychlosti. Konkrétně buben této pračky se dokáže roztočit rychlostí až 1 500 otáček za minutu. Další z velmi tichých modelů BOSCH WAW32540 to zvládne dokonce ještě o 100 otáček rychleji. 

Proč je počet otáček za minutu tolik důležitým údajem? Odpověď je jednoduchá. Zásluhou vyššího počtu otáček totiž dochází jednak k rychlejšímu sušení prádla, a zároveň tu existuje díky větší odstředivé síle možnost hlubšího a kvalitnějšího čištění. Ne vždy je ale maximální počet otáček žádoucí. Nehodí se kupříkladu při praní hedvábí, které si žádá šetrnější zacházení. I na to však pračky Bosch myslí a nabízejí šetrné prací programy. 

Na rozdíl od většiny výrobců se Bosch soustředí téměř výhradně pouze na výrobu praček s předním plněním. Ale není se moc čemu divit, neboť tento způsob plnění je daleko rozšířenější než ten horní. Navíc je i úspornější, protože k praní využívá méně vody. Maximální náplň automatických praček značky Bosch se pak pohybuje v rozmezí od 6 do 10 kg, což je dostatečné k tomu, aby zvládly vyprat i prádlo početnější rodiny. 

 

Moderní pračky se vším všudy 

Jak již název tohoto článků hlásá, pračky Bosch jsou nesmírně úsporné. Jejich lehce vyšší pořizovací cenu tedy bohatě kompenzují nízké náklady za spotřebu vody a energie. V konečném důsledku se tak jejich pořízení opravdu vyplatí. Důkazem budiž, že 100 % těch aktuálně prodávaných na Alze spadá do kategorie nejvíce úsporných, tedy přesněji řečeno do třídy energetické účinnosti A+++. Nesmírně úspornou je třeba BOSCH WAN24160

V neposlední řadě musíme zmínit i nespočet funkcí a programů, jež z těchto praček dělají moderní spotřebiče vhodné do každé koupelny či prádelny. Z funkcí je potřeba rozhodně vyzdvihnout možnost odloženého startu, jež dokáže spustit pračku v přesně stanoveném čase, či v době, kdy jsou levnější energie. Dále se technologické vybavení praček Bosch skládá například z funkce Power Wash či rychlého pracího programu, který vaše prádlo vypere za několik málo minut. 

 

comments powered by Disqus