Řetězové pily Dedra

Technické parametry

Nákup řetězové motorové pily, například od firmy Dedra, je nutností v mnoha různých situacích (když se živíte kácením stromů, když stavíte ze dřeva, když jím pravidelně topíte či jste vlastníkem většího či menšího statku…). Řetězové pily mají různé parametry, a tudíž platí, že ne každá pila je vhodná pro každého. Zde vám pomůžeme vybrat takovou, která se hodí přímo pro vás. Hlavní součástí řetězových pil je pilový řetěz. Jeho součástí jsou hnací články vykonávající pohyb v prostoru řetězové lišty, zubové články sloužící k nařezání materiálu a spojovací články. K roztočení řetězu slouží motory, jejichž točivý moment je přebírán řetězem pomocí spojky a zubatého kolečka (řetězky).

Základní typy řetězové pily Dedra

Základní typy řetězové pily jsou 3 – elektrické, akumulátorové a benzínové. Benzínová pila může být hobbystická (pro koníčky), farmářská a pro profesionály. Kategorie benzínových pil však nejsou pevně a přesně ohraničené.

Benzínové řetězové pily Dedra

Hobbystické řetězové benzínové pily Dedra

Slouží zejména k tomu, abyste s nimi občas nařezali malý objem dřeva, prořezali stromky či keře apod. Disponují zdvihovým objemem nejčastěji 30-50 ccm. Pokud je menší, tak pila může mít s některými pracemi problémy. Lišta je dlouhá 30-37 cm. Výbava hobbystické řetězové pily je někdy trochu horší. Levné varianty, se kterými se můžete setkat v supermarketu, mají většinu částí plastovou. Tyto pily jsou lehké, avšak většinou málo trvanlivé. Setkat se však například v profesionálních internetových obchodech můžete i s velmi kvalitními hobbystickými řetězovými pilami.

Farmářské řetězové benzínové pily Dedra

Vyznačují se poloprofesionálním využitím, který je často velmi intenzivní a časté. Využijete je v různých hospodářstvích, když potřebujete nařezat hodně dřeva na podpal či kácet stromy i s větším průměrem kmenu. Jejich motor je výkonný, má zdvihový objem 50-70 ccm. Lištu lze vyměňovat. Jsou z kvalitního materiálu, takže dlouho vydrží a jsou pohodlné. Součástí těchto strojů je odpružení, systém který usnadňuje start, regulace běhu motoru, beznástrojový přístup k různým často používaným částem pily.  

Profesionální řetězové benzínové pily Dedra

Jsou nejvyšší kategorií pil Dedra. Umožňují řezání stromů v lese takříkajíc 8 hodin denně, pět dnů za týden a celoročně. Zdvihový objem mají až 120 ccm. Jejich výbava je skvělá (vyhřívané rukojeti, automatická detekce a přizpůsobení zimnímu provozu…). Hodí se pro velmi náročné podmínky, ale jsou drahé.

Elektrické řetězové pily Dedra

Mají hobbystické zaměření. Nařežete s nimi menší objem dřeva na podpal či k drobné práci se dřevem. Jsou lehké, tiché a neprodukují výfukové plyny. Používají se v interiéru či v exteriéru, ale jen v blízkosti zásuvky, protože jsou poháněny elektrickým kabelem. Můžete s nimi sice prořezávat stromy na zahrádce, ale je to nepohodlné. V lese je nelze využít. Jejich použití je však snadné a bezúdržbové, a proto jsou často využívány k dokončovacím stavebním pracím. Výkon mají 1600 až 2200 wattů. Lišta je dlouhá 30-40 cm.

Akumulátorové řetězové pily Dedra

Jsou poháněny akumulátorem. Nejste tedy omezeni délkou kabelu. Je však nutné časté dobíjení a výkon není příliš velký. Jejich lišty jsou relativně krátké (10 – 30 cm). Jsou vhodné na tesařské práce a prořezávání stromů.

Výběr správné řetězové pily Dedra pro vás

Řetězové pily Dedra se hodí pro různé uživatele. Benzínové řetězové pily Dedra jsou oblíbené pro profesionální práce i práce na farmách a rančích, protože vysoký výkon poskytuje řeznou rychlost, kterou potřebujete pro náročné úkoly. Vyzkoušejte akumulátorovou řetězovou pilu Dedra, pokud vykonáváte lehčí aplikace vyžadující mobilitu, jako je odklízení nepořádku po řádění živlů.  Pro každodenní domácí použití nabízí drátová elektrická řetězová pila Dedra pohodlí, snadné použití a ekologickou aplikaci s velkým výkonem a nekonečnou dobou chodu. Podívejte se také na tento výběr řetězových pil.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Řetězové pily Hikoki

Technické parametry Výkonná, robustní a efektivně pracující řetězová pila Hikoki je ideální pro práci na...
více…

Motorové pily Greenworks

Technické parametry Motorová pila Greenworks je skvělý nástroj, který můžete mít ve své sbírce, ať už ji...
více…

Řetězové pily Graphite

Technické parametry Řetězové pily Graphite jsou velmi různorodé. Někdo potřebuje benzínovou, jinému stačí...
více…

Řetězové pily Vega

Technické parametry Řetězové pily Vega se dělí na akumulátorové, elektrické drátové a benzínové....
více…

Řetězové pily Extol

Technické parametry Řetězová pila Extol je skvělý a nepostradatelný pomocník při práci na různých stanovištích...
více…

Řetězové pily Alpina

Technické parametry Řetězové pily Alpina jsou velmi oblíbené pro svou kvalitu, lehkost, manévrovatelnost, snadné...
více…

Řetězové pily Procraft

Technické parametry Řetězové pily Procraft se dělí na akumulátorové, elektrické kabelové a benzínové. Pro...
více…

Řetězové pily Scheppach

Technické parametry Firma Scheppach nabízí řadu řetězových pil vhodných pro různorodé úkoly nebo situace od...
více…

Řetězové pily Dolmar

Technické parametry Řetězové pily Dolmar se vybírají podle toho, k čemu budou využity, a podle pohonu. Na základě...
více…