Řetězové pily Oleo-Mac

Technické parametry

Řetězová pila Oleo-Mac je skvělým pomocníkem na zahradě a také při různých pracích kolem domu, od řezání kmenů pro krb na dřevo až po kutilské projekty. Jak si tedy mohu vybrat nejvhodnější řetězovou pilu Oleo-Mac? Na trhu existuje mnoho typů řetězových pil Oleo-Mac s různými vlastnostmi a cenami. Pokud hledáte nejvhodnější řetězovou pilu pro vaše potřeby, tak musíte zvážit různé faktory, abyste mohli provést konečné posouzení, kterou řetězovou pilu vybrat. To, jak a k čemu se nástroj používá, je pravděpodobně hlavním aspektem, který je třeba vzít v úvahu při výběru řetězové pily. Z hlediska tohoto aspektu jsou nejdůležitější následující faktory:

 • Vaše zkušenost: Pořizujete si první motorovou plu? Případně plánujete nahradit svůj současný model?
 • Frekvence používání: jak často bude nástroj používán – nebo jak často si myslíte, že jej budete používat? Jen několikrát do roka, nebo často či intenzivně?
 • Jaký typ práce obvykle řešíte nebo očekáváte, že budete řešit: běžná údržba stromů v zahradě nebo sadu, řezání palivového dříví, kácení nebo prořezávání stromů?
 • Na jakém typu stromů plánujete pracovat: jaký průměr větví nebo bolů hodláte řezat? Budete pracovat s měkkým dřevem (jako je topol, modřín, smrk, borovice) nebo s tvrdým dřevem (jako je buk, ořech, dub nebo třešeň)?
 • V jakém prostředí budete pracovat s motorovou pilou: v dílně, izolované krajině, v lese?

Základní součásti řetězové pily Oleo-Mac

 • Motorová jednotka
 • Řezný nástroj složený z vodicí lišty a řetězu
 • Systém rukojeti

Motor přenáší pohon na řetěz pomocí pastorkového kola. Řetěz je veden na vodicí tyči s obvodovým kanálem a je řezným prvkem řetězové pily, složeným ze 3 typů článků – vodících, řezacích a spojovacích. Pokud hovoříme o řetězových pilách z hlediska zdroje energie, existují 3 základní skupiny:

 • řetězové pily s benzínovým motorem
 • elektrické drátové řetězové pily
 • řetězové pily poháněné bateriemi

Mezi řetězové pily Oleo-Mac s benzínovým motorem patří:

 • kompaktní řetězové pily
 • Profesionální řetězové pily
 • Prořezávací řetězové pily
 • Řetězové pily se středním výkonem

Řetězové pily Oleo-Mac s benzínovým motorem jsou ideální jak pro pravidelnou péči o stromy v zahradě, tak pro ošetřování stromů v lesích a parcích. Můžete si vybrat řetězovou pilu se zážehovým motorem s ohledem na konkrétní použití a zamýšlenou frekvenci použití. Pokud tento nástroj používáte hlavně k péči o stromy ve vaší zahradě, vyberte si kompaktní řetězovou pilu, jako je GS 411 o výkonu 1,9 kW s vodicí tyčí 41 cm. Budete často pracovat v lesích a řezat velké stromy? Vyberte si profesionální řetězovou pilu, jako je GS 650 o výkonu 3,5 kW s vodicí tyčí 51 cm, nebo prořezávací řetězovou pilu, jako je 1,5 kW GST 360 s vodícími tyčemi 30 cm a 35 cm. Budete překvapeni silou nástroje a snadným řezáním. Elektrické řetězové pily dodávané s napájecím kabelem se rychle a snadno používají, jsou snadno ovladatelné a s minimálními nároky na údržbu. Tento typ řetězové pily je ideální pro malé zahradnické práce, řezání palivového dříví a kutilské práce se dřevem. Příklad? GS 200 E o výkonu 2 kW s vodicí tyčí 41 cm. Také řetězové pily poháněné bateriemi jsou pro drobné prořezávání, řezání palivového dřeva a kutilské práce ideální. Kromě snadného použití jsou tyto nástroje tiché a absence napájecího kabelu umožňuje maximální svobodu pohybu, a to i všude tam, kde chybí šikovně umístěná elektrická zásuvka. Síla pily musí být úměrná velikosti částí, které mají být řezány, a tvrdosti dřeva. Pokud používáte řetězovou pilu, která není dostatečně výkonná ve vztahu k práci, která má být provedena, je pravděpodobné, že bude často přetížena, což povede k její krátké životnosti. Naopak, pokud si koupíte mnohem výkonnější řetězovou pilu, než je potřeba, uděláte velkou investici do nástroje, který by mohl být výhodně nahrazen lehčí řetězovou pilou, která se snadněji ovládá. Druhým parametrem je délka vodicí lišty, tj. součásti, která vede řetěz a určuje délku řezů, které může stroj provést. Také vodicí lišta musí být úměrná práci, která má být provedena, a výkonu řetězové pily. Řetězová pila s krátkou vodicí tyčí se snadněji ovládá a je lehčí, zatímco modely s delšími vodícími tyčemi – s nimiž lze řezat větve a kmeny s velkým průměrem – jsou výkonnější a těžší. Klíčovou součástí řetězové pily je brzda řetězu: bezpečnostní zařízení, které vás chrání v případě zpětného rázu, což znamená náhlé otřesy nástroje nahoru a dozadu během řezání. V tomto případě se automaticky aktivuje brzda řetězu, aby se okamžitě zastavil pohyb řetězu. Brzdu řetězu lze ovládat také manuálně zatlačením směrem k vodicí tyči stejným úkonem, který je vyžadován před nastartováním motoru. Brzda řetězu funguje také jako chránič rukou.

Výběr správné řetězové pily Oleo-Mac pro vás

Řetězové pily Oleo-Mac se hodí pro různé uživatele. Benzínové řetězové pily Oleo-Mac jsou oblíbené pro profesionální práce i práce na farmách a rančích, protože vysoký výkon poskytuje řeznou rychlost, kterou potřebujete pro náročné úkoly. Vyzkoušejte akumulátorovou řetězovou pilu Oleo-Mac, pokud vykonáváte lehčí aplikace vyžadující mobilitu, jako je odklízení nepořádku po řádění živlů.  Pro každodenní domácí použití nabízí drátová elektrická řetězová pila Oleo-Mac pohodlí, snadné použití a ekologickou aplikaci s velkým výkonem a nekonečnou dobou chodu. Podívejte se také na tento výběr řetězových pil.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Řetězové pily Hikoki

Technické parametry Výkonná, robustní a efektivně pracující řetězová pila Hikoki je ideální pro práci na...
více…

Motorové pily Greenworks

Technické parametry Motorová pila Greenworks je skvělý nástroj, který můžete mít ve své sbírce, ať už ji...
více…

Řetězové pily Graphite

Technické parametry Řetězové pily Graphite jsou velmi různorodé. Někdo potřebuje benzínovou, jinému stačí...
více…

Řetězové pily Vega

Technické parametry Řetězové pily Vega se dělí na akumulátorové, elektrické drátové a benzínové....
více…

Řetězové pily Extol

Technické parametry Řetězová pila Extol je skvělý a nepostradatelný pomocník při práci na různých stanovištích...
více…

Řetězové pily Alpina

Technické parametry Řetězové pily Alpina jsou velmi oblíbené pro svou kvalitu, lehkost, manévrovatelnost, snadné...
více…

Řetězové pily Procraft

Technické parametry Řetězové pily Procraft se dělí na akumulátorové, elektrické kabelové a benzínové. Pro...
více…

Řetězové pily Dedra

Technické parametry Nákup řetězové motorové pily, například od firmy Dedra, je nutností v mnoha různých...
více…

Řetězové pily Scheppach

Technické parametry Firma Scheppach nabízí řadu řetězových pil vhodných pro různorodé úkoly nebo situace od...
více…