zřejmě i durmanu (Datura), lidově zvanému "andělská trouba", který může dorůstat i do větších rozměrů, proto ho na malém balkoně třeba tvarovat řezem, a Mračňák (Abutilon), který bohatě kvete a jeho květy jsou bonbónově zbarvené. Zapomenout byste určitě neměli ani na hortenzie (Hydrangea). Ty však potřebují kyselejší substrát a dostatečnou zálivku. Durmany, mračňák a hortenzie budou nejlépe růst ve větší vegetační nádobě, která by měla být již na první pohled zajímavá. (Výběr okrasné nádoby byste určitě neměli podcenit.)
které jsou okrasné pro své pestré listy. Do módy přichází například pochvatec (Coleus blumei), který je velmi vhodný na severní balkony a nabídne vám nepřeberné množství barevných kombinací. Působivé jsou i dlouhé výhonky břečťanu (Hedera), smilu (Helichrysum petiolare), popence (Glechoma), plekrantu (Plecranthus) nebo chomáče hluchavek (Lamium).
dokonce zimostráz (Buxus), který můžete i vlastnoručně tvarovat, některé cypřiše (Chamaecyparis) a například i některé druhy rododendronů a azalek japonských. Samozřejmě, si budou podobně jako hortenzie vyžadovat kyselejší substrát a zálivku.
především nenáročné funkie (Hosta). Ty upoutají bohatými a velmi efektními listy. Funkie vyniknou v pěkných terakotových květináčích. Kromě nich to mohou být i čechravy (Astilbe) a také různé druhy kapraďorostů. Během léta může být takový balkon ideální i na letnění některých atraktivních pokojových rostlin (dracen, palem). Možností je opravdu hodně i tam, kde je slunce pomálu. Je třeba si jen vybrat rostliny vhodné velikosti a takovou kombinaci druhů, která vyhovuje vašemu vkusu.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu