Jak na dodatečnou stavbu komína?

Pokud se náhodou stane, že při stavbě domu stavebník "zapomene" na komínové těleso, ještě není nic ztracené. Existuje několik způsobů, jak lze toto "nedorozumění" vyřešit. Jedním z nich je vedle čistě keramických komínů i možnost dvouplášťového komínu s vnitřní keramickou trubkou a vnějším keramickým opláštěním z nerezavějící oceli.

Tento komínový systém může být také vhodným architektonickým doplňkem díky svému vysoce leštěnému povrchu. Má antikorové opláštění, keramickou vložku a tepelnou izolaci hrubou 6 cm, která zajistí stálost opláštění i při vysokých teplotách spalin. Tento systém se používá přímo v budově, ale je možné ho přistavět i k vnější stěně objektu.

Nešetřete na kvalitním komíně

Na závěr malé doporučení. Aby mohly komíny dlouhodobě zajišťovat provozní bezpečnost a flexibilitu, mělo by komínové těleso opravdu vhodné pro všechny druhy paliv. Zároveň by mělo být kyselinovzdorné a bezpečné proti vyhoření sazí.

Komínové těleso musí být odolné i proti vlhkosti a mělo by mít přívod spalovacího vzduchu pro topné kotle. Pokud se nedá změnit palivo, člověk se stává závislým na typu energie a samozřejmě i od cen paliva, což se v dnes "nenosí". A podle toho by jsme si měli komín i vybírat.

Přesto, že komín v některých případech nevidíme, necítíme a nedá se jím pochlubit jako například novou sedací soupravou, měl by být nedílnou součástí každého domu. Vhodný výběr komínu zajistí koncovému uživateli tepelnou pohodu, jistotu, bezpečnost a nezávislost. Tak hodně štěstí při správné volbě!

Autor: Lenka Kostková
 

comments powered by Disqus