Jak připravit kuchyň na příchod dítěte?

Když se rodina rozroste o dalšího člena, musí se mu přizpůsobit i domácnost. Především kuchyně, v níž by určitě neměl chybět mixér a další spotřebiče.

Čekáte děťátko? Tak si kromě výbavičky také připravte svoji kuchyň. A doplňte chybějící spotřebiče nebo ty své připravte do plného provozu. Stále budeme něco míchat, mixovat, ohřívat a zase ochlazovat. Vše bude mít celkem přísné hygienické předpisy, nic se nesmí nechat stát, všechno musí jít hned do chladničky nebo se musí zkonzumovat. A tak se ohřívač, chladničky a mikrovlnné trouby celkem nadřou a zapotí.

Celá kuchyň by před narozením děťátka měla projít důkladným vygruntováním. Vše v předstihu ukliďte a umyjte - spíž, ledničku, skříňky a police. Vyhažte vše nepotřebné a zkontrolujte vybavení - zda máte všechno náčiní a nádobí v dobré kvalitě a hygienicky bezchybné.

Domácí spotřebiče nebudete s větší frekvencí potřebovat jen kvůli pokrmům dítěte, ale i na vaření pro sebe - z nedostatku času, z nutnosti improvizovat a vařit rychle.

Jedním z takových příkladů je mikrovlnná trouba. Budeme ji využívat určitě dost a stále. V kurzu budou také mixéry - mixér tyčový a mixér stolní. V době výživy kojence, batolete a odrůstajících dětí se určitě v domácnosti neztratí mixéry obou typů. A co bude také po příjezdu děťátka určitě v plném provozu, je myčka nádobí. Budete potřebovat mýt nejen dětské nádobí, ale domácnost bude v mnohem větším chvatu, rodiče mnohem více unavení, a tak se výborný kuchyňský pomocník urychlující práci a hlavně šetřící tak vzácný čas v tomto období skutečně víc než hodí.

Rozhodně bychom měli koupit novou varnou konvici, která bude také v permanenci. Starší konvici zbavíme vodního kamene a pořádně vydrhneme.

Pokud nemáte, kupte si přesnou kuchyňskou váhu, často budete děťátku, zejména později, muset ingredience do jídla vážit. A váha se neztratí, bude se hodit stále.

 

Malé, ale šikovné

A už jsme u malých spotřebičů, které bychom měli koupit speciálně pro svého potomka:

 

Dětský ohřívač

nebo ohřívač kojeneckých lahví je v prvních měsících skoro nepostradatelný kousek v kuchyni. Malé dítě musí přijímat pokrm v dané teplotě. Na ohřívači stačí jen nastavit danou teplotu; tu pak přístroj udrží i několik hodin. Praktické a delší dobu použitelné jsou ohřívače konstruovány tak, že kromě kojeneckých lahví se do nich dá vložit i nižší pohár - kojenecká výživa.

 

Sterilizátor na dudlíky, láhve a další nádobí

je také jednou z velmi praktických věcí, které musíte koupit. Většinou se dá najednou sterilizovat 6 lahví. Některé sterilizátory mají zabudované i sušení. Až děťátko odroste, nemusíte přístroj vyhazovat, rozdávat nebo zastrčit do spíže - dá se používat na sterilování jakýchkoliv drobných předmětů v domácnosti. A nakonec - funkce vysoušení je samostatně zvolitelná, takže je možné vysoušet bez sterilizace. Jiný sterilizátor je kombinován zase s ohřívačem vody na 50 ° C.

 

Dětské vysílačky

tzv. chůvy s dosahem 300 - 500 metrů, na baterie i na připojení do sítě, budou jistě také jedním s malých spotřebičů, které u vás doma objeví s příchodem dalšího člena rodiny. Přístroj nejen hlídá, zda dítě pravidelně dýchá - některé vysílačky jsou kombinovány i s teploměrem měřícím teplotu v místnosti

 

Odšťavňovač

Na velký odšťavňovač i malý elektrický odšťavňovač na citrusy myslete s předstihem; než se nadějete, budete děťátku dělat ovocné šťávy. Také si pořiďte velmi kvalitní nerezové nebo skleněné struhadlo na banány a jablka.

 

A nakonec:

určitě bude třeba také čajovar a kávovar - ne sice samozřejmě pro kojence, ale rodiče se nevyspí, a tak se například tatínek bude chtít dopoval častěji dobrou kávou, zatímco kojící maminka dobrým čajem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Elektrická vozítka pro děti – je taková hračka vhodná pro vaše dítě?

Když se vysloví elektrické vozítko pro dítě, většina lidí se mračí. Že by dítě mělo raději běhat, skákat,...
více…

The Sims 4: Legendární hra je mezi hráči stále oblíbená

Hra, která patří mezi nejoblíbenější počítačové hry už pár let, si své místo oblíbenosti stále drží, a...
více…

S hrami a aktivitami od Albi si užijete spoustu zábavy

Dnešní moderní děti tráví čas raději sledování videí nebo hraním mobilních her. Nebylo by lepší, kdyby se...
více…

Milujete filmy od Marvel Studios? Pak byste měli mít postavičku Iron Mana

Filmy od Marvel Studios mají po celém světě stovky milionů fanoušků – a někteří těmito snímky dokonce žijí....
více…

Jak potěšit malého stavitele? Přeci jedinečnou stavebnicí Merkur

Ve škole byste jenom těžko hledali dítě, které by doma nemělo alespoň jednu stavebnici. Plastové kostičky má doma...
více…

Kuchařka pro dceru: Chybět by neměla nikomu, kdo je v kuchyni teprve v začátcích

Tato kuchařka se skvěle hodí pro každého, kdo by se chtěl naučit vařit, ale stále tak trochu tápe. Obsahuje totiž...
více…

Hoverboard není jen veselá jízda. Má také zdravotní přínosy

Pokud jde o aktivní a zdravý život, mnozí z vás by řekli, že nejlepší způsob, jak ho docílit, je cvičit, jíst...
více…

Pokémoni aneb fenomén, který žije dodnes

Když svět spatřil pokémony poprvé v roce 1996, vypukla mánie. Děti sbíraly kartičky do svých alb a netrpělivě...
více…

Spongebob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated: Hra, kterou ocení velcí i malí

Zbožňujete vy nebo vaše děti animovaný seriál Spongebob SquarePants? Pozvěte hlavní hrdiny k sobě domů díky...
více…

Vyznáte se v počítačových hrách? Jaké jsou ty nejoblíbenější

Přemýšlíte, co ještě pořídit pod stromeček? Nebo si chcete vy naložit nějaký zajímavý dárek? Rozhodně nic...
více…