Jaké praktické drobnosti do kuchyně?

Dávkovače, praktická struhadla, pohodlné otvíráky a brusky, zásobníky na ručníky a různé jiné drobnosti, bez kterých by se nám v kuchyni mnohem hůře pracovalo. Je pravda, že jsou to maličkosti, ale ve svém součtu nám významně pomáhají a urychlují veškeré kuchyňské "akce a procesy". Zjednodušují přípravu pokrmů i údržbu, pomohou s hygienou - a je to pomoc významná, protože kuchyň se utírá, umývá - čistí stále dokola dnes a denně ....

 

Dávkovače na jar a jiné saponáty

Kupujte přednostně saponáty na nádobí s pumpičkou, všechno bude hned pohodlnější a rychlejší. Dávkovače a nádoby s pumpičkou ale můžete také koupit samostatně a mycí přípravek jen přelít. Jistě nejlepší variantou jsou ale dávkovače zabudované v dřezu, díky kterým je mycí přípravek stále po ruce, ale přitom nezabírá žádné místo a prostor kuchyně nehyzdí. Dávkovače určené k zabudování se běžně prodávají.

 

Rychlost především

Rychlé snídaně, svačina i lehká večeře - sen každého kuchaře a kuchařky. A k tomu má být samozřejmě i dobrá, zdravá a dobře vypadající. Když se nám stále nechce natírat chleby, toastovač může být dobrým pomocníkem. Kompaktní toastovač udělá radost hlavně dětem, které jedí - nedá se nic dělat - snad ještě více vizuálně než dospělí. A tak jim teplý sendvič (naplněný například úplně stejnými věcmi, jakoby byl obložený chleba) udělá radost. Zapečený sendvič se sýrem je za chvilku - hotový stačí jen dozdobit listem salátu, špenátu nebo bazalky, pár kolečky pórku ...

 

Pohodlné strouhání

Struhadla připevněná na misce zajistí pohodlné strouhání naplocho, při kterém všechno padá rovně do plastové misky. Jaké pohodlí! Miska je přitom se struhadlem pevně scvaknutá a struhadlo má na boku pohodlné držadlo. Nic nikam neodchází a nepadá kolem - prostě dokonale vyřešeno.

Se stojícím struhadlem je problém v tom, že se po hladkém povrchu různé klouže. Tomu rázně zabraňuje nový typ struhadla, který má na spodní hraně v rozích nasazeny gumové kulaté nožky - z dálky to vypadá trochu úsměvně - jakoby struhadlo stálo na pneumatikách.

 

Zásobník na papírové utěrky

Textilní utěrky bychom měli používat v kuchyni co nejméně, nebo přesněji - na specifické práce. Tím by mělo být leštění jemného porcelánu a skla, které nedáváme do myčky, ale myjeme ručně. A případně na leštění dalšího nádobí, pokud myčku nemáme. Platí zde však ale, co nejdříve vyprat. V kuchyni nenecháváme ani trochu špinavé utěrky (a také ne houbičky - nemilosrdně je vyhazujeme, i když je v průběhu jejich "aktivního kuchyňského života" průběžně dezinfikujeme v mikrovlnce). Textilní utěrky v žádném případě neztrácejí v moderní kuchyni svou funkci, ale na ruce jsou lépší utěrky papírové. Ty na okrouhlé roli, nebo naplocho skládané do zásobníku na stěnu.

 

Elektrická bruska na nože

Je to doslova otrava mít stále tak napůl nabroušené a napůl tupé nože. Zkuste je nabrousit elektrickou bruskou - budete brousit keramikou! Její keramická brusná plocha je flexibilní, což znamená, že se přizpůsobuje šířce broušeného nože. Patentovaný keramicky brusný systém je složen až z dvaceti brusných ploch. Stačí doslova pár vteřin a nůž je jako nový.

Není důvod dělat si práci v kuchyni složitější ...

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Otevřená kuchyň potřebuje dobrou organizaci a dostatek úložných prvků

Chcete mít kuchyň vzdušnou a navíc vše ihned po ruce? Tak si vyberte otevřenou variantu. Ale i zde je třeba kuchyňské...
více…

Nerezové police pozvednou vzhled každé kuchyně

Nerezová ocel má své zasloužené místo v moderní kuchyni. A právem. Snadno se udržuje, krásně vypadá a má i dlouhou...
více…

Snídaňový pult - ideální řešení nejen do malé kuchyně

Ne do všech kuchyní se pohodlně vejde jídelní stůl. Ale jak potom vyřešit to, že nechcete každé menší jídlo nosit...
více…

Pět tipů na originální změnu kuchyně

Nebaví vás vaše kuchyň? Tak ji změňte! A nemusíte ji hned celou  vyhazovat a nechat si udělat novou a nejlépe na...
více…

Tři tipy, jak najít další úložné prostory v malé kuchyni

Úložných míst v kuchyni není nikdy dost. Proto je třeba využít doslova každý centimetr. A platí to nejen u kuchyní...
více…

Zamilujte se do fantastické kuchyně s barovým pultem

Myslíte, že barové pulty do kuchyně, jsou záležitostí jen do velkých prostor? Vůbec ne. Prozradíme vám, proč jsou...
více…

Z čeho si nechat vyrobit kuchyňsku linku?

Necháváte si vyrobit kuchyň na míru? O tvaru a rozměrech asi máte jistou představu nebo vás limitují rozměry...
více…

Kuchyňská linka na soklu, na nožičkách nebo raději zvolit závěsný systém?

Kuchyně na nožičkách? Nebo zvolit praktičtější sokl? Nejpoužívanější jsou tři varianty. Volba je na vás. My vám...
více…

Venkovní kuchyň a trend stolování pod širým nebem

Venkovní kuchyň, to je sen nejedné ženy, ale muže, který si libuje ve stolování pod širým nebem. Tato drobná stavba...
více…

Kuchyně - rozdíl mezi venkovskou a rustikální

Nenapravitelným romantikům a lidem, kterým se dům spojuje s barvami a vůněmi kuchyně babičky, bude pravděpodobně...
více…