Změňte ovzduší!

Malátnost, únava a bolesti hlavy se staly každodenními nemilými společníky našich náročných dní. Ne vždy si uvědomujeme, že stačí udělat málo a situace se změní v náš prospěch. Kvalita ovzduší, v němž se nacházíme, obrovskou mírou ovlivňuje naši kondici, náladu, soustředěnost a celkové pohodlí. Zkuste přivřít oči a představte si voňavé chvíle v lese po čerstvém jarním dešti. Vzduch je čistý a svěží. Plíce nabírají kyslík, do těla se vlévá radost a pohoda.

"Dobré" jsou záporné ionty

Renomovaní výrobci klimatizačních zařízení radí: "Osvěžte svou místnost záporně nabitými ionty. Je všeobecně známo, že oblasti bohaté na záporně nabité ionty (okolí vodopádů a lesy) vyvolávají u lidí pocit osvěžení. Negativní ionty zklidňují nervy a regenerují buňky. Přitahují stále více pozornosti svým potenciálem relaxu v dnešním mimořádně stresujícím životním stylu. Je dokázáno, že místa se znečištěným vzduchem obsahují více pozitivních než negativních iontů. A nejsou to jen průmyslové zóny nebo oblasti s exhalacemi blízko dálnic. Dnešní domácnosti a pracoviště vybaveny množstvím technických zařízení obsahují velké množství pozitivních iontů. Nadbytek pozitivních iontů ve vzduchu má na svědomí ty dny, kdy se necítíme zcela fit, i když nejsme nemocní.

Nedávno bylo potvrzeno, že rovnováha iontů ve vzduchu přispívá k pocitu přirozené pohody a v prostředí s mimořádně vysokým počtem negativních iontů se lidé cítí velmi příjemně. Čistý vzduch a hojnost negativních iontů jsou tedy klíčovým faktorem přirozené síly přírody. Okolní vzduch obsahuje negativní elektrický náboj na základě fenoménu, který se jmenuje Leonardův efekt. Negativní ionty vznikají dvěma způsoby. Jedním je vzájemné narážení molekul vody (např. ve vodopádech). Jiným způsobem vzniku těchto molekul jsou výboje elektronů při bouřce. Známe však i způsob jak si osvěžující ovzduší vyrobit doma.
Stačí stisknout tlačítko dálkového ovladače a klimatizační zařízení začne vytvářet záporně nabité ionty. Zakrátko bude místnost plná osvěžujících iontů.

Pro alergiky i peněženku

Nové druhy klimatizačních zařízení obsahují speciální filtrační technologie, které dokáží zpříjemnit domácí atmosféru a utužit zdraví celé rodiny. Jednou z technologií je "SUPER alleru-buster", která dokáže zachytit většinu alergenů, virů, bakterií a plísní. Další výsadou moderních klimatizaci je nenápadný tichý chod, vyvracející zažité klišé, že klimatizace "příšerně hučí". Špičkové vnitřní jednotky mají hlasitost 26dB, což odpovídá lidskému šepotu. Stisknutím tlačítka tichého režimu lze hlučnost zařízení snížit ještě o 3 dB. Zabudováním spirálového kompresoru "e-scroll" a dvojlopatkového ventilátoru lze snížit i provozní hluk venkovní jednotky. Klimatizační zařízení můžeme pak nechat zapnuté i v noci a vychutnat si klidný, hluboký spánek.

Klimatizační jednotky jsou dodávány na trh v různých variacích a výkonech podle počtu a rozměru místností. Spotřeba zařízení, které distribuují autorizované firmy je velmi nízká v porovnání s běžně prodávanými druhy, které lze nalézt v různých supermarketech za akční ceny. Špičkové klimatizační zařízení mají i jiné přednosti: šetří elektrickou energii, dají se jednoduše udržovat, jsou spolehlivé, účinné a mají vysokou životnost.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Klimatizace a faktory, ovlivňující její účinnost

Správné klima je komplexní záležitost. Které klimatizační zařízení je pro váš domov to nejlepší, ovlivňuje...
více…

Klimatizace ekologicky a levně?

Úmorná letní horka nás postupně nutí instalovat si doma klimatizační zařízení. Teplo bývá zejména v...
více…

Klimatizace - úsporné stropní chlazení

Určitě dobře znáte ten pocit úlevy, když jste v létě z nesnesitelného horka vešli do staršího domu, například...
více…

Zemní kolektory na vytápění budov

Kontrolované větrání moderních budov s vysokými hodnotami tepelných odporů se stává nezbytností. Využívání...
více…

Klimatizace - správný výběr svěřte do rukou odborníka

Během letních veder mnozí (až na několik výjimek sluncechtivých) hledají útočiště ve stínu. Někdy bohužel už...
více…

Tipy na instalaci okenní klimatizace

Během horkých letních měsíců je pro mnohé lidi život bez klimatizace utrpením. Okenní klimatizace je praktickým...
více…

Instalace klimatizace

Instalací klimatizace můžete změnit svůj domov z dusné potní komory na chladné a příjemné prostředí. Majitelé...
více…

Klimatizace nebo větrání okny?

Používání ventilátoru je energeticky nejefektivnější způsob chlazení vzduchu v domácnostech. Někteří lidé...
více…

Jak zastavit kapání z přenosné klimatizace

Přenosná klimatizace může kapat z mnoha důvodů, ale nejpravděpodobnějším z nich je nesprávná instalace do...
více…

Proč kompresor klimatizace vydává hluk?

Klimatizace se liší množstvím z hluku, který produkují. Když zjistíte, že Vaše jednotka klimatizace vydává...
více…