Výměna garážových vrat

V minulosti se garáže osazovaly téměř výhradně křídlovými, nebo výklopnými vraty. Od začátku devadesátých let se však postupně prosazovala vrata sekční. Jejich přednosti jsou nesporné.

Co ale přináší rozhodnutí vyměnit stará vrata za nová ? Křídlová vrata jsou osazena zpravidla na vnější líc fasády. Nová sekční vrata se však osazují na vnitřní stranu zdi, tedy na jiné místo, než byla původní křídlová vrata. Výměna vrat tak přináší hned dvě negativa. Stará vrata se musí vybourat i se zárubní. Tím dojde k poškození fasády a nutnosti menších nebo větších zednických prácí. Největší problém nastává, když nemáte nad vraty dostatečné, nebo vůbec žádné nadpraží (prostor mezi stropem a horní hranou otvoru vrat). Pro nová standardní sekční vrata musíte potom toto nadpraží vytvořit osazením nového překladu.
Dalším negativem je zmenšení hloubky garáže o tloušťku zdi. To může být problém, pokud vám auto již nyní zabírá místo až po vrata. Rozměrové omezení a nutnost shánět nějakého řemeslníka na zapravení narušené fasády odrazují mnoho lidí od rozhodnutí stará vrata vyměnit za moderní nová.

Vrata TRIDO Evo všechna výše uvedená negativa eliminují. Toto nové revoluční technické řešení umožňuje osadit nová sekční vrata přímo na zárubeň původních vrat. Výměna se tak

odehraje během pouze několika hodin. Nic se nemusí bourat a i hloubka garáže zůstává stejná. Montážníci vysadí křídla starých vrat. Po odříznutí pantů ze zárubně vznikne rovný, rámem olemovaný otvor. Do tohoto otvoru se osadí rám nových vrat, který překryje původní zárubeň. Vše ostatní je pak již stejné jako u běžných sekčních vrat. Sekce jezdí ve vodících kolejnicích pod strop. Standardně vystačí s výškou nadpraží (překladu) jen 50mm. A je-li nadpraží menší, i s tím si Evo poradí. Toto nové řešení vám tedy ušetří starosti, pracnost, čas i peníze. Systém vrat Evo je zcela ojedinělé technické řešení, které je pro svou jednoduchost a unikátnost patentově chráněno.

 

Zdroj: www.trido.cz

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Garážová vrata a brány

Garážová vrata, pokud je garáž součástí domu, jsou považovány za jakousi pečeť dokonalosti a estetického vzhledu...
více…

Jaká garážová vrata?

V dnešní moderní a "rychlé" době si mnohé domácnosti život bez auta neumí představit. Nezřídka se stává, že v...
více…

Jak vybrat garážová vrata?

Plánujete v současné době stavbu garáže a řešíte, jak ji zavírat? Rozhodujete se mezi sekčními, nebo tak dlouho...
více…

Typy garážových vrat

Už jste postavili dům a zařídili si s vytříbeným vkusem interiér? Vše se ubírá správným směrem, jen ty...
více…

Jak na jednoduchý přístřešek pro auto?

Řešení přístřešku by mohlo být zajímavým úkolem pro zahradního architekta, protože by se mělo odvíjet od stylu...
více…

Garáž nebo přístřešek?

Při stavbě nového rodinného domu nás očekává i otázka řešení "pokoje" pro našeho motorového miláčka nebo jiné...
více…