Co mají společného zádveří, závětří, veranda, zasklená terasa, zimní zahrada a okrasný skleník?

Jsou zasklené, chrání před obtěžováním, vytvářejí příjemný prostor. Je asi samozřejmostí svůj příbytek všeobecně šlechtit k obrazu svému, nakonec k pěknému kabátu si také nevezmete ošklivý klobouk, a neměli bychom na to zapomínat i při pořizování prosklené přístavby.

Není podstatné, zda bude sloužit čistě účelově na odložení bot znečištěných podzimními plískanicemi, či chránit vstup do obytné části před závějí, nebo pro vytvoření zelené oázy ke klidnému posezení při kávě ... Prakticky každý dům má někde prostor, kde by se taková prosklená oáza dala vybudovat, lahodit oku a sloužit k radosti všem.

 

Stavebnice malých prosklených staveb

Navrhnout si vhodné řešení prosklené stavby není jednoduché, při rozhodování je nutné znát přece jen dost technických informací. Protože máme praxi s návrhy a realizací stovek takových staveb, uvádíme nyní novinku v oblasti stavebního průmyslu. Přicházíme se stavebnicovým systémem malých prosklených staveb. Z velkého výběru rozměrů, tvarů a různých vzhledů si zádveří, verandu, nebo zimní zahradu navrhnete snadno sami. K dispozici je několik tvarových variant v neomezeném modulovém prodloužení. Všechny součásti mají stejný princip spojování. Lze vytvořit malé zádveří i bazénovou zimní zahradu. K osazení do svislých stěn je v sestavě několik provedení posuvných oken a dveří. Každý prvek naší stavebnice může být využit i k jedinečnému účelu zabudování například do plné stěny, doplnit podloubími apod.. Domníváme se, že příznivá cena a velmi pěkný vzhled všech možných variant, bude pozitivním přínosem v jakémkoliv období hospodářské situace.

 

Zimní zahrady a okrasné skleníky na míru

Tam, kde nelze využít standardizovaného programu proto, že vhodný prostor vyžaduje jiné řešení, náročnější tvary nebo zcela zvláštní vzhled nebo účel, je třeba přistupovat velmi individuálním způsobem. Stavby tohoto typu jsou sice náročnější na návrh i vlastní realizaci, ale jejich řešení je naší doménou a tak trochu už koníčkem.

Zvláštní kategorie jsou okrasné skleníky, které mají lehčí a žárově zinkované konstrukce, jsou řešeny i typizovanou řadou a zhotovovány i na míru. Vnější vzhled je možný prakticky ve všech variantách výše uvedené stavebnice z levnějších plechových lišt.

 

Materiály

Nosnou konstrukcí je ocelový skelet, pevný, zinkovaný s kvalitní barevnou povrchovou úpravou. Zasklení, izolace a lišty jsou mimo kovové konstrukce. Vnější vzhled je dán použitým druhem lišt a jejich barevných úprav. Potřebné prvky přechodů, střešních lišt a oplechování se provádí s použitím barevných plechů (např. Lindab). Velmi módní je návrat k dřevěnému vzhledu především z vnější strany, ale i použití dřevěných obkladů uvnitř. Použitý systém umožňuje moderní vzhled eloxovaného hliníku, nebo obvyklejšího bílého plastu. Ani složitý tvar použité konstrukce nevytvoří masivní prvky, pokud nejsou žádané vzhledem na estetický záměr. Střešní krytinou je sklo v různém provedení, dutinkové polykarbonáty a akryláty (plexi), též izolovaná střecha s asfaltovým barevným šindelem, nebo s pálenou a betonovou taškou. Je možné využít širokou škálu barevných a tvarovaných střešních plechů. Díky těmto kvalitním materiálům lze vytvořit elegantní prosklené přístavby v nejrůznějším vzhledu. Prakticky neexistuje prosklená stavba, která by se nedala zrealizovat.

 

comments powered by Disqus