Velký průvodce výběrem vodovodních baterií

Zařizování interiéru při stěhování, výstavba nového domu, rekonstrukce nebo jen částečné úpravy. To vše s sebou přináší řadu krásných povinností v podobě výběru nového zařízení. Jako první věc většinou upravujeme koupelnu a kuchyni. Jak na výběr vodovodní baterie?

Velký průvodce výběrem vodovodních baterií

Vodovodní baterie v naší domácnosti

Jsou to právě vodovodní baterie, které promění naši koupelnu v praktickou místnost nebo v prostor plný relaxace. Bez vodovodních baterií by veškerá další sanita postrádala smysl. Vodovodní baterii potřebujeme samozřejmě i v kuchyni. Jakmile se přesunete do kuchyňského koutu, sáhnete na vodovodní baterii i několikrát do hodiny. Při výběru takto užitečného pomocníka je třeba projít pečlivě jednotlivé kolekce výrobců a seznámit se nejen s designem, ale i praktickými funkcemi jednotlivých modelů.

Vodovodní baterie od evropského lídra, španělské společnosti Tres vás okouzlí kvalitními modely a moderními technologiemi, přesto jsou dostupné za příznivé ceny. Baterie značky Hansgrohe se budou líbit těm, kteří mají rádi jednoduchý nadčasový design doplněný o moderní funkce. Příznivci zaoblených tvarů jistě sáhnou po české značce Jika nebo Ravak. V luxusních a moderních koupelnách zase nesmí chybět vodovodní baterie Steinberg. A italský výrobce vodovodních baterií Fima si získá všechny, kteří touží po neotřelém elegantním designu.

Průvodce světem vodovodních baterií

Jakmile vkročíte do obchodu nestačí obchodníkům jen sdělit informaci, že chcete zakoupit vodovodní baterii. Vodovodní baterie si můžete vybrat z celé řady sérií. Ty jsou přizpůsobeny tak, aby vám poskytly co nejlepší služby. Vodovodní baterii pro vaši koupelnu budete vybírat ze skupin jako jsou vanové baterie, sprchové baterie, umyvadlové baterie nebo třeba bidetové baterie. Do kuchyně vyberete z kolekce kuchyňské baterie. Pokud si nevyberete baterii ze základní kolekce a máte na doplněk speciální požadavky, můžete se nechat inspirovat produkty z kategorií termostatických baterií, podomítkových baterií nebo bezdotykových baterií.

Vanové baterie

Vanové baterie bývají doplněny o přívod sprchy a můžete přepínat tak, aby proud vody stékal do vany nebo do sprchy. Vanové baterie si nejčastěji pořizujeme v nástěnné variantě, je možné však vybrat i stojánkovou variantu nebo baterii na okraj vany. Netradiční a exkluzivní vzhled slibují podlahové varianty baterií. Vanové baterie se ovládají jednou nebo dvěma pákami, setkat se můžete i s nejrůznější podobou moderních nebo retro kohoutků.

Sprchové baterie

Sprchové baterie jsou navrženy tak, aby proud vody směřoval pouze do sprchové hlavice. Není možné přepínání tak jako je tomu u vanové baterie. Sprchové baterie jsou dodávány ve variantě volné sprchy s možností jejího nástěnného uchycení nebo doplněné o pevný sprchový sloup. Zajímavým prvkem je ve sprchovém koutě pevně nainstalovaná hlavová sprchová hlavice, která se stanou dominantou vaší koupelny. Ovládání je možné pákou, kohoutky nebo tlačítky. Krásně ve sprchovém koutě vypadá ale i podomítková varianta.

Umyvadlové baterie

Umyvadlové baterie se rozlišují podle způsobu uchycení. Můžete si zvolit stojánkovou baterii, která přiléhá k umyvadlu nebo baterii nástěnnou, která je umístěna nad umyvadlem na zdi. Nejoblíbenější jsou baterie pákové, s ovládáním v horní části, ale setkáte se i s pákou na boku. Páka může být nahrazena i stiskem tlačítka, baterie pak působí velmi neotřelým dojmem. Retro modely jsou doplněny krásnými kohoutky. Některé modely mají v sadě i odpadové soupravy. Liší se nejen v designu, ale i výškou stojánku. Výšku stojánku volte podle velikosti umyvadla. Při používání příliš vysokého stojánku hrozí zmáčení podlahy v koupelně.

Bidetové baterie

Bidetové baterie bývají umístěny na bidet ve stojánkové variantě. Jsou ovládány pákou nebo kohoutky. Velmi praktické jsou modely, které jsou doplněny o ruční sprchu. S ní totiž ušetříte nejen prostor, ale i finance.

Kuchyňské baterie

Kuchyňské baterie bývají někdy označovány jako dřezové baterie. Dřezové baterie se umisťují na pracovní desku jako stojánková varianta nebo na zeď. Některé typy bývají doplněny o vytahovací sprchu. Dřezové baterie mají otočné rameno a bývají ovládány pákově nebo kohoutky. Vzhledem k tomu, že dřez je mnohem objemnější než umyvadlo, nemusíte se bát ani modelu s vysokým ramenem. To oceníte při manipulaci s větším kuchyňským nádobím.

Podomítkové baterie

V moderních interiérech se stále více začínají instalovat podomítkové baterie. Tělo takové baterie je schované ve zdi. Váš interiér tak může vyniknout svými skvostnými detaily a nemusíte se bát, že by jeho unikátnost shazovala nevzhledná baterie. U sprchy k ní můžete připojit i více různých variant sprchy.

Termostatické baterie

Termostatické baterie jsou doplněny o užitečnou funkci, která hlídá stále stejnou teplotu. Jednou nastavíte, přesně podle svých preferencí, a už se s tím nemusíte nikdy znovu trápit. S termostatickou baterií se nemůžete opařit ani v případě, kdy nechtěně otočíte páku.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


+30 Bathroom Interchem – Koupelnový čistič 750 ml

Od čistících prostředků vyžadujeme multifunkčnost, příjemnou vůni, malou spotřebu a v neposlední řadě také...
více…

Verde Eco Disincrostante – prostředek na vodní kámen, 1l

Vodní kámen, to je problém všech domácností, které nemají na výběr a z vodovodního kohoutku jim teče tvrdá voda....
více…

Pračky s předním plněním se hodí do prostornější koupelny

Pračky s předním plněním mají řadu výhod. Tento typ pračky bude vyhovovat početným rodinám, ale nikdo neříká,...
více…

Rekonstrukce koupelny v bytě - stavební povolení a ohlašovací povinnost

Nespoléhejte se na loajalitu sousedů. Všude číhá alespoň jeden nepřející, který neunese váhu své závisti nad...
více…

Jak nafouknout koupelnu tak, aby se do ní všechno vešlo?

Koupelna v běžných bytech zrovna nedisponuje nadbytkem místa. A přitom je potřeba, vměstnat do ní spoustu potřebných...
více…

Výběr vodovodní baterie aneb zaměřte se i na detaily vašeho interiéru

Vytváření ideálního a hřejivého prostoru domácnosti se považuje za celoživotní potřebu každého z nás. Dnešní...
více…

Zařizujeme koupelnu v rustikálním stylu

Rustikální neboli venkovský styl je návratem k přírodě. Co takhle zařídit si v tomto stylu koupelnu? Pokud patříte...
více…

Černobílá koupelna má v sobě punc luxusu

Černobíle barevná kombinace je nadčasová a nikdy neomrzí. Co takhle ladit do těchto dvou barev svou koupelnu?...
více…

Sprchový kout nebo vana? Jednoznačně sprchový kout!

Vana nebo sprchový kout? Každý máme jinou představu o osobní hygieně a relaxaci v koupelně. Přesto v mnoha aspektech...
více…

Okno v koupelně má své nesporné designové i praktické výhody

Okno v koupelně? Luxus, který si každý nemůže dovolit. Ale jsou i lidé, kteří se bojí o své soukromí. Přitom...
více…