Vinylové rigidní podlahy - co všechno o nich nevíte

Všichni nyní trávíme více a více času doma. Více, než kdy dříve. Už jste si všimli, po čem dennodenně chodíte? Po podlaze. Jenže po jaké? Můžete se nad tím sáhodlouze zamyslet a mezitím si přečíst informace o novince na trhu: rigidních podlahách z vinylu. U nás v České republice je nabízí například firma Supellex.

vinylové podlahy, bydlení, rigidní vinylové podlahy

Co to je

Rigidní vinylové podlahy jsou novým typem pevných a odolných podlah vytvořených z dílů. Ty jsou spojeny unikátním zámkovým spojem, díky kterému je možné je velmi rychle instalovat. Díky svým přírodním dekorům, které napodobují vzhled dřeva se hodí také prostor, které jsou vlhké, ale zároveň je třeba, aby vypadaly stylově. Ideální je tato podlaha do renovovaných starých prostor.

Na dotek bosé nohy je tento typ podlah teplý a měkký, pro jedince citlivé na teplo lze pod podlahu nainstalovat podlahové vytápění.

Na doma

Kolekce rigidní podlahy Gerflor DESIGNART Home Rigid má v repertoáru jedenáct různých dekorů s tematikou dřeva a dokonce jeden s dekorem kamene. Je možné si vybrat od tmavých dubových vzorů ve stylu "stará chaloupka v Beskydech", přes světlý styl ala "Provence", nažloutlou veselou podlahu po cukrově vybělené dřevo.

Tuto kolekci navrhovala firma Gerflor, renomovaný francouzský výrobce podlahových krytin. Měla by sloužit pro často používané místnosti v domácnosti, jako je například kuchyň, předsíň nebo i koupelna, chodby či zimní kryté prosklené zahrady, kde se může vyskytovat vlhko a změny teplot.

Tento typ podlah je vyráběn s respektem k přírodě, je ekologicky šetrný. Má povrchovou úpravu PUR+ MATT. Tento typ rigidního vinylu je vhodné podložit odhlučňovací podložkou Acoustic 15 dB. Podložka zvyšuje komfort při chůzi.

Vlastnosti

Z devíti dřevěných dekorů si můžete vybrat z podlahových dílů o rozměrech 1219 x 178 x 4 mm  a tloušťkou nášlapné vrstvy 0,3 mm. Prodávají se v balení po 5 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 1,70 m2. Dva dřevěné dekory jsou k dispozici v rozměrech 1492 x 228 x 4 mm a tloušťkou nášlapné vrstvy opět 0,3 mm. Dají se koupit v balení po 7 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 1,52 m2. Kamenný dekor nesoucí název Trondheim (to je město na severu Norska v oblasti daleko za polárním kruhem) má rozměry dílů 914 x 457 x 4 mm s tloušťkou nášlapné vrstvy zase 0,3 mm. Tento typ se balí po 5 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 2,09 m2.

Povrch podlahy je ošetřen povrchovou úpravou PUR+ Matt, která je výhodná nejen kvůli snadné údržbě, ale také kvůli možnosti umístit do ní 4D design, který lépe než kdy dříve vyvolává dojem přírodní podlahy. Jádro rigidní vinylové podlahy je vysoce stabilní, tudíž odolné vůči ochození.

Celková tloušťka všech těchto podlah je 4,00 mm. Cena je pro všechny dekory stejná - 699 Kč za 1 m² (bez DPH).

bydlení, podlahy, vinylové podlahy, rigidní vynilové podlahy

Do práce

Pro použití do pracovního provozu, pro extrémní zatížení a permanentní užívání je vhodné porozhlédnout se po něčem pořádně odolném. Tím je kolekce Gerflor DESIGNART Traffic Rigid, ve které si můžete vybrat z 15 dekorů imitace dřeva a  jednoho dekoru kamene. 

Vlastnosti

Z pěti dřevěných dekorů si můžete vybrat z podlahových dílů o rozměrech 1500 x 230 x 2,5 mm. Prodávají se v balení po 9 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 3,11 m2. Deset dřevěných dekorů je k dispozici v rozměrech 1219 x 184 x 2,5 mm. Dají se koupit v balení po 15 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 3,36 m2. Kamenný dekor nesoucí název Nordic stone má rozměry dílů 914 x 457 x 2,5 mm. Tento typ se balí po 7 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 2,92 m2.

Nášlapná vrstva má tloušťku 0,55 mm. Celková tloušťka všech těchto podlah je 2,50 mm. Tento typ podlahy výborně tlumí zvuk kroků, nevadí ji nadměrná vlhkost ani instalace podlahového topení a je 100% recyklovatelná.

Cena je pro všechny dekory stejná - 599 Kč za 1 m² (bez DPH).

podlahy, bydlení, vinylové podlahy, laminátové podlahy

Péče o podlahy

O rigidní vinylové podlahy je také třeba řádně umět pečovat. Bez správných zásad použití hrozí riziko zničení struktury jejich povrchu. Podlahy jsou zcela odolné vůči vodě a jejímu působení, můžete tedy s klidem vytírat na mokro. Nehrozí riziko nabobtnání ani zvednutí růžků či vytvoření prasklin mezi hranami.

Více na: www.supellex.cz

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Argonit AS4 – denní podlahový čistič, 1l

Saponáty na mytí podlah patří mezi hojně nakupované. Udržet podlahu v čistotě, to je často denní rutina, protože...
více…

Argonit AS12 – čistič a rozpouštěč tuků, 1l

Při čištění hodně znečištěných povrchů je třeba často provést i odmaštění, protože špína má velmi často...
více…

Argonit P 3000 – nepěnivý, odmašťující detergent pro očistu mikroporézních podlah, 6kg

Na mytí extrémně znečištěných podlah v nákupních centrech a silně frekventovaných místech je potřeba používat...
více…

Verde Eco Floor kan/5kg – čistič podlah

Saponáty na čištění podlah patří mezi úklidovou chemii, které není nikdy dost a kterou neustále dokupujeme. A to ani...
více…

Uni5 Pavimenti Agrumato – čistič podlah 5l

Čistá podlaha, to je nejen základ dobře uklizené domácnosti, ale také nutná pravidelná údržba malé i velké...
více…

Rekonstrukce podkroví - podlahy a klimatizace

Rekonstrukce prostor pod věkovitými střechami je úžasný počin. Abyste se však při rekonstrukci starého podkroví na...
více…

Příjemné a na došlap měkké korkové dlaždice vytvoří v interiéru pohodovou atmosféru

Stále větší oblibu mezi podlahovými krytinami získává korek. Kdo dává přednost ekologickým přírodním...
více…

Vinylové podlahy najdou uplatnění ve všech místnostech

Už jste slyšeli o vysoce kvalitní elastické podlahové krytině? Pokud ne, je načase představit vám vinylové podlahy,...
více…

Dřevěná podlaha je nejen nadčasová, ale také elegantní a účelová

Možná se před lety mohlo zdát, že laminátové podlahy vytěsní ty dřevěné z běžného života, dnes to vidíme...
více…

Základní požadavky kvalitní podlahy

S podlahou přicházíme každý den do kontaktu, proto by měla být především bezpečná, z kvalitního materiálu, snadno...
více…