Vinylové rigidní podlahy - co všechno o nich nevíte

Všichni nyní trávíme více a více času doma. Více, než kdy dříve. Už jste si všimli, po čem dennodenně chodíte? Po podlaze. Jenže po jaké? Můžete se nad tím sáhodlouze zamyslet a mezitím si přečíst informace o novince na trhu: rigidních podlahách z vinylu. U nás v České republice je nabízí například firma Supellex.

vinylové podlahy, bydlení, rigidní vinylové podlahy

Co to je

Rigidní vinylové podlahy jsou novým typem pevných a odolných podlah vytvořených z dílů. Ty jsou spojeny unikátním zámkovým spojem, díky kterému je možné je velmi rychle instalovat. Díky svým přírodním dekorům, které napodobují vzhled dřeva se hodí také prostor, které jsou vlhké, ale zároveň je třeba, aby vypadaly stylově. Ideální je tato podlaha do renovovaných starých prostor.

Na dotek bosé nohy je tento typ podlah teplý a měkký, pro jedince citlivé na teplo lze pod podlahu nainstalovat podlahové vytápění.

Na doma

Kolekce rigidní podlahy Gerflor DESIGNART Home Rigid má v repertoáru jedenáct různých dekorů s tematikou dřeva a dokonce jeden s dekorem kamene. Je možné si vybrat od tmavých dubových vzorů ve stylu "stará chaloupka v Beskydech", přes světlý styl ala "Provence", nažloutlou veselou podlahu po cukrově vybělené dřevo.

Tuto kolekci navrhovala firma Gerflor, renomovaný francouzský výrobce podlahových krytin. Měla by sloužit pro často používané místnosti v domácnosti, jako je například kuchyň, předsíň nebo i koupelna, chodby či zimní kryté prosklené zahrady, kde se může vyskytovat vlhko a změny teplot.

Tento typ podlah je vyráběn s respektem k přírodě, je ekologicky šetrný. Má povrchovou úpravu PUR+ MATT. Tento typ rigidního vinylu je vhodné podložit odhlučňovací podložkou Acoustic 15 dB. Podložka zvyšuje komfort při chůzi.

Vlastnosti

Z devíti dřevěných dekorů si můžete vybrat z podlahových dílů o rozměrech 1219 x 178 x 4 mm  a tloušťkou nášlapné vrstvy 0,3 mm. Prodávají se v balení po 5 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 1,70 m2. Dva dřevěné dekory jsou k dispozici v rozměrech 1492 x 228 x 4 mm a tloušťkou nášlapné vrstvy opět 0,3 mm. Dají se koupit v balení po 7 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 1,52 m2. Kamenný dekor nesoucí název Trondheim (to je město na severu Norska v oblasti daleko za polárním kruhem) má rozměry dílů 914 x 457 x 4 mm s tloušťkou nášlapné vrstvy zase 0,3 mm. Tento typ se balí po 5 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 2,09 m2.

Povrch podlahy je ošetřen povrchovou úpravou PUR+ Matt, která je výhodná nejen kvůli snadné údržbě, ale také kvůli možnosti umístit do ní 4D design, který lépe než kdy dříve vyvolává dojem přírodní podlahy. Jádro rigidní vinylové podlahy je vysoce stabilní, tudíž odolné vůči ochození.

Celková tloušťka všech těchto podlah je 4,00 mm. Cena je pro všechny dekory stejná - 699 Kč za 1 m² (bez DPH).

bydlení, podlahy, vinylové podlahy, rigidní vynilové podlahy

Do práce

Pro použití do pracovního provozu, pro extrémní zatížení a permanentní užívání je vhodné porozhlédnout se po něčem pořádně odolném. Tím je kolekce Gerflor DESIGNART Traffic Rigid, ve které si můžete vybrat z 15 dekorů imitace dřeva a  jednoho dekoru kamene. 

Vlastnosti

Z pěti dřevěných dekorů si můžete vybrat z podlahových dílů o rozměrech 1500 x 230 x 2,5 mm. Prodávají se v balení po 9 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 3,11 m2. Deset dřevěných dekorů je k dispozici v rozměrech 1219 x 184 x 2,5 mm. Dají se koupit v balení po 15 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 3,36 m2. Kamenný dekor nesoucí název Nordic stone má rozměry dílů 914 x 457 x 2,5 mm. Tento typ se balí po 7 lamelách, které dohromady pokryjí plochu o velikosti 2,92 m2.

Nášlapná vrstva má tloušťku 0,55 mm. Celková tloušťka všech těchto podlah je 2,50 mm. Tento typ podlahy výborně tlumí zvuk kroků, nevadí ji nadměrná vlhkost ani instalace podlahového topení a je 100% recyklovatelná.

Cena je pro všechny dekory stejná - 599 Kč za 1 m² (bez DPH).

podlahy, bydlení, vinylové podlahy, laminátové podlahy

Péče o podlahy

O rigidní vinylové podlahy je také třeba řádně umět pečovat. Bez správných zásad použití hrozí riziko zničení struktury jejich povrchu. Podlahy jsou zcela odolné vůči vodě a jejímu působení, můžete tedy s klidem vytírat na mokro. Nehrozí riziko nabobtnání ani zvednutí růžků či vytvoření prasklin mezi hranami.

Více na: www.supellex.cz

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Základní požadavky kvalitní podlahy

S podlahou přicházíme každý den do kontaktu, proto by měla být především bezpečná, z kvalitního materiálu,...
více…

Oprava podlahy balkonu

Starší povrchy balkónů a teras mohou být narušeny působením mrazu a vlhkosti. Narušení se projeví odchlípení...
více…

Lepení a lepidla na podlahové krytiny

Plasty jsou téměř jako vzduch - všude kolem nás. Ve stavebnictví se využívají velmi často pro svoji nízkou...
více…

Podlahy - vhodný výběr a údržba

V drtivé většině domácností vykukují zpod koberce dřevěné parkety nebo jejich laminovaná imitace. V koupelnách...
více…

Podlahové topení - mýty a pravda

Nízkoteplotní topné systémy, a tedy i podlahové vytápění, logicky souvisejí s nízkoenergetickými domy. I vy...
více…

Dřevěné podlahy do každé místnosti

Volba nové dřevěné podlahy znamená volbu designu. Můžete vybírat barvu, tvar, kvalitu a funkci. Vybíráte podlahu,...
více…

Bambus jako materiál budoucnosti

Chcete mít doma netradiční, ale přitom velmi kvalitní podlahu? Navíc z ekologicky šetrného materiálu, a přitom...
více…

Není ložnice jako ložnice - podlaha

Výskyt alergických onemocnění má nebezpečně stoupající tendenci. Na počátku 20. století trpěla jimi jen...
více…

Jak vybrat vhodnou podlahu do bytu

Spolu se stěnami je podlaha většinou nejvýraznějším prvkem interiéru. Určuje dojem z prostor. Zároveň je i...
více…

Jak položit plovoucí podlahu z předpřipravených desek

Dřevěná plovoucí podlaha je systémem do sebe zapadajících desek, které „plovou“ na tenké vrstvě pěnového...
více…