Výběr garážových vrat

Kde je auto, tam je i garáž! A kde je garáž, tam jsou také garážová vrata. Jak si však vybrat ty správné? Stejně jako na mnoho jiných otázek, ani na tuto nelze odpovědět bez toho, abychom se nedozvěděli něco více o možnostech vyhotovení vrat a jejich technických vlastnostech.

garážová vrata, garáž

Užitečné doplňky 

Vrata si před koupí vyzkoušejte. Když vypnou proud, musí zvládnout otevření brány nejen domácí pán, ale i ostatní členové rodiny. Pokud má mít brána pohon na dálkové ovládání a garáž nemá vedlejší vchod, zeptejte se prodejce, zda a jak se může brána nouzově otevřít bez proudu a znovu uzamknout bez toho, abyste opouštěli bránu sice zavřenou, ale nezamčenou. Také se ptejte, jak je brána zajištěna proti nadzvednutí, aby nemohlo dojít k vykradení garáže. Můžete se také výrobců ptát na atest od společnosti TÜV, i když na tento požadavek neexistuje jednoznačná legislativa. Dalším "malým velkým vynálezem" je plastová pata na spodní části zárubně, která ochrání kování před korozí. Například výhodou některých integrovaných vrat je nízký práh a rychlý  garážový pohon. Výhodou je, když se integrovanými dveřmi v garážových vratech dá projít, aniž by se musela otevírat celá vrata, čímž se mimo jiné prodlužuje životnost pohonu. Výhodou jsou integrované dveře s velmi nízkým prahem (cca 15 mm), přes který i malé dítě dokáže přenést své kolo bez pomoci rodičů. Rychlý pohon se stává velmi praktickým doplňkem v případě, že do garáže vcházíte přímo z ulice. Bránu nechcete otevřít příliš brzy, aby náhodní kolemjdoucí neměli možnost cokoliv si "půjčit" bez vašeho svolení, ale zároveň nechcete zdržovat silniční provoz. Brána se zavírá stejnou rychlostí jako brána na obyčejný pohon, aby byly dodrženy maximální síly povolené při nárazu vratového křídla na překážku, jak je uvedeno v normě EN 13241-1. Dnes je k dispozici široká nabídka nejrůznějších dálkových ovladačů - například ovladač vhodný do zásuvky zapalovače v autě. I když na začátku lze koupit pouze vrata, po čase přijdete na to, že je velmi praktické a pohodlné mít například kódovací spínač na vnější straně garáže, nejlépe s ochranou před vandaly. Ne vždy nosíte dálkový ovladač s sebou a často potřebujete otevřít bránu, i když právě do garáže nevjíždíte s autem (například při práci v zahradě). Proto se ptejte prodejce, jaké příslušenství je v nabídce.

Výše investice 

V současnosti je často nutné zvážit výši investice. Co vše je zahrnuto do ceny garážových vrat a s jakou částkou je třeba zhruba počítat v případě jednoduchých vrat nebo vrat u dvojgaráže? Otázka ceny je vždy na prvním místě. Před jakoukoliv nabídkou, technickou nebo cenovou, je třeba zjistit mnoho informací a nejlepší je, když si může prodejce prohlédnout místo realizace a mluvit s uživatelem o jeho představách a potřebách. Vyvarujte se obchodníků, kteří řeknou nějakou cenu do telefonu, bez bližší znalosti podrobností. Obecně se k ceně dá říci, že se skládá z ceny výrobku a jeho příslušenství, montáže, dopravy a DPH. Dobrou informací při rozhodování je i cena případných náhradních dílů. Není totiž nic výjimečného, ​​že si zákazníci vrata časem nabourají. Pochopitelně nikdo z nás nechce utrácet zbytečně, ale všichni chceme nejlepší poměr kvality a ceny.

Výběr firmy

Není důležitý jen výběr vhodných vrat, ale i výběr dodavatele. Dodávka vrat je spojena s dodávkou služeb, jako je poradenství, montáž, záruční a pozáruční servis. Dá se říci, že výběr dobré firmy je polovina úspěchu, protože jen tak zákazník získá kvalitní služby. Je vhodné obracet se na autorizované prodejce známých značek - zde je záruka, že personál je kvalitní a vyškolený. Je samozřejmě dobré prověřit si historii firmy, aby se zákazník ujistil o stabilitě společnosti, a zajímat se o rychlost případného servisního zásahu. Při rozhodování hodně napoví i samotný přístup k zákazníkovi. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Vůně My Fresh Alpine Forrest

Interiérové vůně mohou zútulnit a osvěžit pobyt v uzavřených prostorech domů a bytů. Ale jsou také vůně, které...
více…

Vůně My Fresh Tea Lily

Harmonizující vůně jsou ideální společníci útulných domovů, ale také kanceláří a míst, kde se uzavírají...
více…

Vůně My Fresh Coconut Vanilla

Osvěžovače vzduchu se staly téměř běžným sortimentem v našich nákupních košících. Často rozhoduje akční cena,...
více…

Vůně My Fresh - originální osvěžení do malých místností, šaten a přihrádek

Americká jednička na trhu s interiérovými vůněmi, firma Fresh Products, přichází s novinkou v oblasti interiérových...
více…

Vůně Easy Fresh Fabulous

Interiérové vůně ve formě vyměnitelných krytů do osvěžovače vzduchu, americké jedničky na trhu s interiérovými...
více…

Vůně Easy Fresh Kiwi Grapefruit

Koupili jste si elektronický osvěžovač vzduchu, jedničky na trhu s interiérovými vůněmi, americké firmy Fresh...
více…

Vůně Easy Fresh Mango

Milujete exotické ovocné vůně? Jednička na trhu s interiérovými vůněmi, americká firma Fresh Products, která...
více…

Vůně Easy Fresh Spiced Apple

Elektronické osvěžovače vzduchu v interiéru, to je měsíc bez starostí z nepříjemných pachů. Cenově přijatelné,...
více…

Vůně Easy Fresh Cotton Blossom

Osvěžovače vzduchu v elektronickém přístroji, to je kvalita, která nikdy nezklame. Své o tom ví jednička na trhu s...
více…

Vůně Easy Fresh Cucumber Melon

Vůně Easy Fresh je náplň do osvěžovače vzduchu jedničky na trhu s interiérovými vůněmi, americké firmy Fresh...
více…