Výběr garážových vrat

Kde je auto, tam je i garáž! A kde je garáž, tam jsou také garážová vrata. Jak si však vybrat ty správné? Stejně jako na mnoho jiných otázek, ani na tuto nelze odpovědět bez toho, abychom se nedozvěděli něco více o možnostech vyhotovení vrat a jejich technických vlastnostech.

garážová vrata, garáž

Užitečné doplňky 

Vrata si před koupí vyzkoušejte. Když vypnou proud, musí zvládnout otevření brány nejen domácí pán, ale i ostatní členové rodiny. Pokud má mít brána pohon na dálkové ovládání a garáž nemá vedlejší vchod, zeptejte se prodejce, zda a jak se může brána nouzově otevřít bez proudu a znovu uzamknout bez toho, abyste opouštěli bránu sice zavřenou, ale nezamčenou. Také se ptejte, jak je brána zajištěna proti nadzvednutí, aby nemohlo dojít k vykradení garáže. Můžete se také výrobců ptát na atest od společnosti TÜV, i když na tento požadavek neexistuje jednoznačná legislativa. Dalším "malým velkým vynálezem" je plastová pata na spodní části zárubně, která ochrání kování před korozí. Například výhodou některých integrovaných vrat je nízký práh a rychlý  garážový pohon. Výhodou je, když se integrovanými dveřmi v garážových vratech dá projít, aniž by se musela otevírat celá vrata, čímž se mimo jiné prodlužuje životnost pohonu. Výhodou jsou integrované dveře s velmi nízkým prahem (cca 15 mm), přes který i malé dítě dokáže přenést své kolo bez pomoci rodičů. Rychlý pohon se stává velmi praktickým doplňkem v případě, že do garáže vcházíte přímo z ulice. Bránu nechcete otevřít příliš brzy, aby náhodní kolemjdoucí neměli možnost cokoliv si "půjčit" bez vašeho svolení, ale zároveň nechcete zdržovat silniční provoz. Brána se zavírá stejnou rychlostí jako brána na obyčejný pohon, aby byly dodrženy maximální síly povolené při nárazu vratového křídla na překážku, jak je uvedeno v normě EN 13241-1. Dnes je k dispozici široká nabídka nejrůznějších dálkových ovladačů - například ovladač vhodný do zásuvky zapalovače v autě. I když na začátku lze koupit pouze vrata, po čase přijdete na to, že je velmi praktické a pohodlné mít například kódovací spínač na vnější straně garáže, nejlépe s ochranou před vandaly. Ne vždy nosíte dálkový ovladač s sebou a často potřebujete otevřít bránu, i když právě do garáže nevjíždíte s autem (například při práci v zahradě). Proto se ptejte prodejce, jaké příslušenství je v nabídce.

Výše investice 

V současnosti je často nutné zvážit výši investice. Co vše je zahrnuto do ceny garážových vrat a s jakou částkou je třeba zhruba počítat v případě jednoduchých vrat nebo vrat u dvojgaráže? Otázka ceny je vždy na prvním místě. Před jakoukoliv nabídkou, technickou nebo cenovou, je třeba zjistit mnoho informací a nejlepší je, když si může prodejce prohlédnout místo realizace a mluvit s uživatelem o jeho představách a potřebách. Vyvarujte se obchodníků, kteří řeknou nějakou cenu do telefonu, bez bližší znalosti podrobností. Obecně se k ceně dá říci, že se skládá z ceny výrobku a jeho příslušenství, montáže, dopravy a DPH. Dobrou informací při rozhodování je i cena případných náhradních dílů. Není totiž nic výjimečného, ​​že si zákazníci vrata časem nabourají. Pochopitelně nikdo z nás nechce utrácet zbytečně, ale všichni chceme nejlepší poměr kvality a ceny.

Výběr firmy

Není důležitý jen výběr vhodných vrat, ale i výběr dodavatele. Dodávka vrat je spojena s dodávkou služeb, jako je poradenství, montáž, záruční a pozáruční servis. Dá se říci, že výběr dobré firmy je polovina úspěchu, protože jen tak zákazník získá kvalitní služby. Je vhodné obracet se na autorizované prodejce známých značek - zde je záruka, že personál je kvalitní a vyškolený. Je samozřejmě dobré prověřit si historii firmy, aby se zákazník ujistil o stabilitě společnosti, a zajímat se o rychlost případného servisního zásahu. Při rozhodování hodně napoví i samotný přístup k zákazníkovi. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Připravte terasu na letní sezónu a vezměte to od podlahy

Dlouhé a slunečné letní dny se pomalu blíží a s nimi také posezení na terase a letní grilovačky. Pokud ale vaše...
více…

Jak funguje chytrá domácnost v podání Somfy? Jako symfonie vyladění techniky!

Sen o domácnosti ovládané pomocí chytrého telefonu se může stát skutečností lusknutím prstu. Stačí zvolit...
více…

Verde Eco Sgrassatore Attivo – odmašťovací prostředek 0,75l

Při uchovávání, přípravě, servírování a konzumaci jídel se málokdy vyhneme zamaštění povrchů. Mastnota je v...
více…

Verde Eco Piatti 1l – detergent pro ruční mytí nádobí

Produkty, které neničí pokožku na rukách a následně ani životní prostředí jsou ideálními detergenty k ručnímu...
více…

Verde Eco Vetri e Spolvero – čistič skel 0,75l

Čistící prostředky na okna a skleněné předměty patří mezi hojně nakupovanou úklidovou drogerii. Vždyť právě...
více…

Verde Eco WC 0,75l – detergent pro očistu toalety (kachna)

Vyčistit toaletu lze běžnými postupy, ale také ekologickou cestou, bez použití drastické chemie, která ničí nejen...
více…

Verde Eco Disincrostante 1l – prostředek na vodní kámen

Vodní kámen je v místech s tvrdou a velmi tvrdou vodou běžná záležitost. Určitě je ale potřeba, nevzhledné...
více…

Verde Eco Bagno 0,75l – detergent pro očistu koupelen

Ekologické produkty se stále častěji stávají cílem nákupů, a to nejen u rodin a firem, kteří přísně dodržují...
více…

Pulivat con Igienizzante 0,75l – čistič WC (WC kachna) 6ks/kt

Čistá toaleta, to je téměř vždy zásluha kvalitních a dokonale účinných detergentů. Jen ty si dokáží  poradit...
více…

Neofort Rapido 0,75l – čistič kuchyňských zařízení 12ks/kt

Dokonale vyčistit vnitřek trouby, přenosný gril nebo jen pekáč po pečeném mase, to je hodně neoblíbená práce,...
více…