Výhody dřevěných chat

Ať už jsou to dřevěné chaty na klíč, zahradní chatky, celoroční zahradní domky či chatky k pronájmu, v každém z případů jsou dřevěné chaty stále více populární a žádané. Jaké výhody s sebou tyto dřevěné exteriérové stavby přinášejí? Jaké jsou důvody jejich rostoucí poptávky?

dřevěné zahradní domky na klíč, zahradní domky, chaty, dřevěné chaty
Zdroj obrázku: Shutterstock.com

Pro zahrádkáře, ale i milovníky odpočinku

Dřevěné chaty nejsou jen výstřelkem módy posledních let. Dřevěné stavby obecně provázely lidi už od nepaměti. Ať už jako domovy, kůlny, zahradní stavby ale i stavby na odpočinek a rekreaci. Dnes tomu není jinak. Jediným rozdílem je nabídka dřevěných staveb, která je mnohem širší, bohatší a také veselejší. Co je skvělou výhodu pro všechny zahrádkáře, kutily ale i milovníky odpočinku. Možnost výběru je mnohem větší a tak si na své přijde každý. Dřevěné chaty jsou velmi oblíbenými stavbami, které se skvěle hodí nejen do zahrady či na pozemek k domu, ale i do zahrádkářské či rekreační oblasti, například někde v horách či u jezera. To jim dává možnost využití jako rekreačních či víkendových chat nebo případně chat k pronájmu.

Jaké výhody dřevěné chaty nabízejí?

Velkou výhodou moderních dřevěných chat je jejich rychlá realizace. Dřevěné chaty na klíč jsou rychlým řešením, což je důvodem, proč jsou v poslední době preferovány. Dřevěné chaty na klíč se sice nedají postavit hned na počkání, ale ve skutečnosti dokážu vyrůst na pozemku za poměrně krátký čas. V některých případech prodejci nabízejí možnost výstavby dřevěné zahradní stavby i během jednoho dne. Závisí to samozřejmě na velikosti a komplexnosti stavby.

Široká nabídka dle požadavků

Další skvělou výhodou dřevěných chat je již zmíněná široká nabídka a možnosti výběru. Umíte si tak vybrat dřevěnou chatu přesně podle vašich požadavků a představ. Na trhu existuje množství prodejců, kteří nabízejí dřevěné chaty či dřevěné chaty na klíč. Tak nehrozí, že byste si s výběrem té správné chaty přímo pro vás nevěděli rady. S nabídkou úzce souvisí i cena. Dnes jsou dřevěné chaty na klíč zbožím dostupným téměř pro každého. Samozřejmě, cena se odvíjí od velikosti a typu dřevěné chaty.

Variabilita využití

Výhodou dřevěných chat je také variabilita jejich využití. Dřevěné chaty mohou být využívány prakticky na cokoliv. Poslouží jako zahradní domky na uskladnění zahradního nářadí, chatky na občasnou rekreaci na zahradě ale i jako dovolenkové či pobytové chaty v přírodě. Výjimkou nejsou ani celoroční zahradní domky. Dřevěné chaty respektive větší domky se dají využívat během celého roku, pokud jsou na to správné uzpůsobeny. V podstatě nejde o žádný komplikovaný proces, stačí zajistit zateplení chaty, zdroj tepla a připojení na sítě. Zahradní dřevěné stavby, jako například i dřevěné chaty na klíč, se dokonce dají využívat i na trvalé bydlení!

Tip

Chtěli byste bydlet v zahradní chatce celoročně? Přečtěte si jak z domku či chatky vytvořit místo na celoroční bydlení.

Ekologická i ekonomická volba

Dřevěné chaty jsou mimo jiné ekologickou volbou. Jejich velkou výhodou je i energetická úspornost. Dřevo je přírodní materiál, který se vyznačuje skvělými izolačními vlastnostmi. Při porovnání s klasickou stavbou může dřevěná chata dosáhnout i dvoutřetinové úspory na energiích. Dřevěné chaty na klíč se také vyznačují pevností stavby a ekologickou nezávadností. Jsou více šetrné k životnímu prostředí. Jedním z důvodů je nízká uhlíková stopa vypuštěných skleníkových plynů při jejich výstavbě. Kromě těchto praktických benefitů mají dřevěná chaty i estetickou hodnotu. Skvěle zapadají do přírodního prostředí a dotvářejí harmonickou a útulnou atmosféru.

Dřevěné chaty na klíč mohou být i pro vás řešením, jak si vnést harmonii do zahrady, vytvořit si místo k odpočinku či případně vybudovat si dovolenkové sídlo v přírodě. Vyberte si svou vysněnou dřevěnou chatu a užívejte si její výhody už během několika dní.

 

comments powered by Disqus