Zásady ochrany domu před zloději

V době, kdy byty či domy necháváme opuštěné se spoléháme zejména na pevné dveře a zámky. Právě ty by měly náš domov nejlépe ochránit před nezvanými hosty.

bytový zloděj, byt, dům, zabezpečení bytu, zámek

Kontrola zabezpečení příbytku

Kdy naposledy jste kontrolovali úroveň zabezpečení svého příbytku? Není právě teď ten správný čas ověřit si, zda vaše cylindrická vložka splňuje vše, co má? Na co přesně si dát pozor a co všechno zařídit před odjezdem či odchodem na delší dobu, aby vás po návratu nečekalo nepříjemné překvapení v podobě vykradeného bytu, o tom hovoří specialista firmy, která se zabývá výrobou zámků, vložek a klíčů tradiční značky FAB.

1. Poraďte se se zámečníkem

To nejjednodušší a nejefektivnější, co můžeme udělat, je jít k zámečníkovi. "Stačí si s sebou vzít klíče od domu," radí odborník. Dobrý zámečník podle nich hned identifikuje, jakou máte ve dveřích cylindrickou vložku a zda není načase ji vyměnit. Buď proto, že je stará a překonat ji není pro zloděje není žádný problém, nebo z toho důvodu, že výrobce na ni nemá certifikát. Tehdy byste totiž v případě vloupání měli problém s pojišťovnou!

2. Svatá trojice dveře - kování - vložka

Vaše cylindrická vložka ve vchodových dveřích by měla v každém případě být certifikována minimálně ve třetí bezpečnostní třídě. A na této úrovni by v ní mělo být i bezpečnostní kování a také samotné dveře. Celá soustava je tak bezpečná, jak je bezpečný jeho nejslabší článek. Stejný názor na to mají i pojišťovny. Pokud máte supercylindrickou vložku namontovanou ve starých dřevotřískových dveřích, pojistku vám v případě krádeže pravděpodobně neuznají. Nezapomeňte také, že pokud máte s bytem propojenou garáž, musí mít i ta kvalitní zámek.

3. Pojistěte se

Před odjezdem je vhodné si byt pojistit. Pořádně si prostudujte pojistnou smlouvu, protože v ní najdete všechny podmínky, za kterých vám pojistku uznají - to znamená, jakým způsobem musíte mít svůj byt zajištěn.

4. Pozor na okna a balkony

Pozornost také věnujte dostupným oknům a proskleným lodžii. Na jejich překonání stačí sekundy. Existují bezpečnostní fólie, které rozbití výrazně ztíží, nebo je možné situaci řešit mřížemi. Hrubá síla zpravidla neplatí ani na vrstvená bezpečnostní skla.

5. Nechlubte se

Zprávu o tom, kdy a kam se chystáte na dovolenou, určitě přes sociální sítě nevěšte na nos celému světu. Být diskrétním se v tomto případě skutečně vyplatí. I policie potvrzuje, že zloději jsou na těchto sítích jako doma a mnoho tipů, kam "zavítat", nacházejí právě tam.

6. Ukryjte si cennosti do trezoru

Skryjte všechny cennosti, doklady, šperky a drobnou elektroniku. Pokud máte doma trezor, nejlépe zabudovaný ve zdi, využijte samozřejmě ten.

7. Požádejte souseda, aby vám vybíral schránku

Domluvte se se sousedem, aby vám během vaší nepřítomnosti vybíral poštovní schránku. Nic totiž neumí přilákat zloděje více, než přeplněná schránka, odkud doslova vypadávají noviny, obálky a reklamní letáky.

8. Nestahujte rolety a naopak, v bytě rozsviťte

Zatažené rolety nebo závěsy dávají zlodějům signál, že v bytě nikdo není. Navíc se jim takto lépe krade. Zkuste využít elektronické spínací zařízení, které lze nastavit tak, že v určitých intervalech rozsvěcuje a zhasíná světla nebo televizor. Moderní řešení si dokáže zapamatovat vaše návyky a během dovolené vám rozsvěcuje a zhasíná jednotlivé místnosti tak, jako kdyby jste byli doma. Postačující je i zásuvka s mechanickými hodinami a v ní připojena bezpečná lampa.

9. Odkládejte si účtenky

Je velmi praktické sepsat všechny cenné věci i s jejich výrobními čísly a také si je nafotit. Odkládejte si i všechny účtenky. Pomůže vám to nejen při komunikaci s pojišťovnou, ale i policii během případného pátrání.

10. Využijte elektronické monitorování

Stojí za zvážení, zda se nevyplatí investovat do některého z množství poplašných systémů, které jsou dnes mnohem dostupnější než v minulosti. Bezpečnostní systémy dnes dokáží komunikovat přímo s policií, která tak může zloděje zadržet přímo ve vašem obývacím pokoji, dokud vy si vychutnáváte dovolenou třeba u moře v Karibiku.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Skleněné posuvné dveře pro luxusní, ale i běžné byty a domy

Pryč je čas nevzhledných koženkových dveří, které při otvírání vyluzovaly nejrůznější zvuky a navíc na nich...
více…

Skleněné dveře - elegance a světlo ve vašem domově

Dveře otevírají bránu našeho bydlení, našeho soukromí, odhalují kousek našeho světa. Italští designéři přišli...
více…

Rekonstrukce našeho bytu očima sousedů

Ťuk-ťuk! Buch-buch! Vrrr ... Pokud plánujete rekonstrukci, vzpomeňte si na vlastní bezmoc, když jste se ocitli v roli...
více…

Jak se postat o to, aby si bytový zloděj nevybral zrovna váš domov?

Na téma bytových či “domovních” zlodějů se vede stále spousta debat. Někteří lidé dokonce tvrdí, že když si...
více…

Jak si lehce vymalovat byt či dům?

Malování bytu v době, kdy je na trhu dostatek kvalitních barev a cenově dostupných pomůcek, není žádný problém. Do...
více…

Inteligentní řídící jednotka vám usnadní život

To, co bylo dříve námětem filmů sci-fi, se začíná stávat současností. Naštěstí ještě nekupujeme vodu v...
více…

Bydlení v industriálním stylu nabídne i panelákový byt

Stylů v oblasti bydlení je mnoho, ne všechny ale mají velké zástupy příznivců. Je to tak i u industriálního stylu,...
více…

Pojištění domácnosti - aktualizace staré smlouvy

Hodnotu domova můžete nosit v srdci, ale až když k vám zavítá zloděj nebo pohroma jiného charakteru, zjistíte,...
více…

Zabezpečení majetku - jen pojištění nestačí

Aby nás však po dovolené nečekalo nepříjemné překvapení v podobě vytopeného bytu se zničeným zařízením,...
více…

Pojištění stavby domu

Pokud se pustíte do stavby rodinného domu, nejde o malou investici. Může ztroskotat na nedostatku peněz, ale škodu...
více…