Betonová, plechová a eternitová střešní krytina

Betonová krytina je alternativou k tradičním střešním krytinám. Vyrábí se z betonu a pigmentů lisováním a sušením. Její již tak vysoká pevnost se časem díky zrání betonu ještě dále zvyšuje. To je zárukou její dlouhé životnosti, která dosahuje až 100 let. Krytina díky své robustnosti zabezpečí výbornou ochranu před extrémními povětrnostními podmínkami. 

stavba domu, střešní krytiny

Tašky mají velmi nízkou nasákavost,

což znamená vyšší odolnost proti působení mrazu. Díky povrchové úpravě se betonové tašky nešpiní, nedaří se na nich mechu a ani řasám, odolávají extrémním vlivům životního prostředí (bouřka, kroupy, vítr ...) i UV záření a dlouhodobě si zachovávají původní barevnost.Tvarově přesné tašky spolu s originálními střešními doplňky zajišťují maximální funkčnost střechy včetně vyřešení každého jejího detailu.Třeba si uvědomit, že beton je těžší než vypalovaná keramika; tomu se musí přizpůsobit i únosnost krovu. Pokládání je rychlé a jednoduché. Dílce betonové krytiny do sebe bez problémů zapadají. Vyrábějí se i velkoformátové tvárnice se sníženou hmotností. Hmotnost betonové krytiny se pohybuje od 43 kg/m2 až po přibližně 80 kg/m2. Tento druh krytiny se používá na pokrytí střech novostaveb, ale i v případě rekonstrukce historických objektů. Sklon střechy je možný již od 7 ° (určité typy tašek) až po 90 ° při dodržení přesných pokynů výrobce.

Lehká a tvarově přizpůsobivá

Tento typ střešní krytiny je ideálním řešením pro snadnou střechu. Je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu s vysokou odolností. Povrch plechu se během dalších technologických úprav poplastuje, ocelové jádro výrobku se nejčastěji ošetří více vrstvami. Takto odolá poškození nejen v průběhu montáže, ale zejména zajistí následné používání po celá desetiletí. Plechová krytina se na stavbu dodává v pásech s maximální délkou přibližně 6 m nebo ve formě desek, spojuje se na střeše. Skutečnost, že ocelové střechy jsou několikanásobně lehčí než ty, které se pokrývají taškou (jejich hmotnost se pohybuje v rozmezí od 4,70 kg/m2 do 14 kg/m2) a také jejich poměrně jednoduchá dodávka na míru na střechy, znamenají jednodušší instalaci krytiny.

Možnosti využití

jsou jak na novostavbách, tak i při rekonstrukcích budov. Kdo pokrývá plechem, ten ušetří na podkladní konstrukci. Povrchový povlak udržuje střechu v čistotě. Listí a nečistoty se smetou téměř automaticky, na oceli se neusazuje mech. Na to, aby povrchový nátěr zůstal čistý, většinou stačí dešťová voda. Sklon střechy (minimální je od 6 °) závisí na typu krytiny. "Plechová střecha" zaručuje vysokou životnost, nízkou hmotnost, jednoduchou a rychlou montáž, minimální údržbu, elegantní vzhled a širokou škálu barev.

Napravená reputace eternitu

Jednou z nejdůležitějších předností vláknocementové krytiny je její nízká hmotnost. Vyrábí se lisováním z cementu, vláken buničiny, syntetických vláken a přísad. Používají se jí dvě varianty - ploché šablony a vlnitá střešní krytina. Pracuje se s ní snadno a rychle. Při aplikaci se krov nadměrně nezatěžuje. Jeho konstrukce nemusí být masivní a ani mimořádně vyztužená. Díky speciální úpravě získá vláknocementová krytina velmi tvrdý povrch. Takto je odolná proti oděru, neškodí jí ani nepříznivé povětrnostní podmínky. Krytina však časem křehne, je nepochozí.Kromě pokrývání střešních šikmin se používá i na obklady fasád a štítů budov.

Výrobci potvrzují, že je nehořlavá

Její použití není limitováno typem, využitím ani výškou budovy.Kromě barevné stálosti je další její výhodou nenáročná montáž: obejde se bez laťování. Použitím vláknocementové krytiny lze vykrývat obloukové vikýře, úžlabí a kuželovité části střech tradičním způsobem. Životnost materiálu dosahuje přibližně 80 let, desetiletá záruka od výrobce se vztahuje i na barevnou stálost. Sklon vhodný pro pokrývání vláknocementové krytinou je od 20 ° až po 90 °, vlnovka s přesahem 200 mm se používá při sklonu od 15 ° do 20 °.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Stavba domu a stavební dokumentace, která je nezbytná

Pokud chcete jedinečný dům, najděte si čas na spolupráci s architektem, pokud chcete co nejrychleji bydlet a nemáte...
více…

Úspora energie, kterou zajistí rekuperátor vzduchu

Princip větrání s rekuperací zní velmi jednoduše, i když samotná technologie je trochu složitější. Otvorem ve...
více…

Moderní omítky - hlína, benátský a marocký štuk

Šaty dělají člověka a vnitřní omítky zase interiér. Některým lidem nejednou chybí dotek s přírodou; kousek z ní...
více…

Stavba terasy vyžaduje pečlivé plánování

Plánujete postavit u svého domu terasu? Výborný nápad, ale vše dobře zvažte a naplánujte, aby se z tohoto dobrého...
více…

Chyby při stavbě ploché střechy, které mohou poškodit její funkčnost

Vybrali jste si plochou střechu, aby kryla váš dům? Určitě jste své rozhodnutí dobře zvážili, ale přesto by se...
více…

Konstrukce šikmé střechy a její ochrana před vhkostí

Každý tvar střechy má své klady i zápory. A ne jinak je tomu i u šikmé střechy. Mezi nejzávažnější patří...
více…

Střecha - základní typy, konstrukce a materiály

Střecha zajišťuje ochranu stavby, a proto je třeba si její výběr řádně promyslet. Kromě požadavků na bezpečí,...
více…

Střecha pro nízkoenergetický dům

Střecha pro pasivní či nízkoenergetický dům by měla splňovat určitá kritéria. Již při výběru je třeba...
více…

Proč stavět z pórobetonu?

Přestože historie začátků výroby pórobetonu sahá do roku 1924, kdy si ji nechal patentovat dr. Johan Axel Ericson,...
více…

Kvalitní střešní plášť

Existuje množství činitelů, které na střešní plášť působí nepřetržitě nebo střídavě během roku. Mezi ně...
více…