Bez námahy? Centrální!

Je to přístroj velmi praktický - nenáročný na údržbu, nehlučný a výkonný. Pokud se rozhodnete mít ho doma, odpadne vám pravidelný a nekonečný boj s kabelem, hadicemi klasického vysavače, jeho neustálé přenášení a stahování z místa na místo ...Centrální vysavač vznikl (jako mnoho jiných moderních vynálezů) z potřeby zjednodušit i takovou běžnou činnost, jakou je vysávání. První typy se objevily v USA již před padesáti lety. Vysavačová zásuvka v každé místnosti a dlouhá, lehká hadice, která odsaje všechen prach do vzdáleného sacího agregátu, se stala symbolem hygienicky čistého, rychlého, účinného a pohodlného úklidu.

Bez námahy? Centrální!

Jak to vlastně funguje?

Centrální vysavač se uvede do provozu dálkově, tj. zasunutím hadicové koncovky do vysavačové zásuvky kdekoliv v domě nebo v bytě. Zásuvka je také jediným viditelným důkazem, že je v objektu nainstalován centrální vysavač. Když vsuneme hadici do zásuvky, spustí se sací agregát a hadice začne vysávat. Prachové nebo jakékoliv jiné nežádoucí částice pak putují přímo přes potrubí do zásobníku agregátu. Nečistota se pak dále zpracovává - nejmodernější a nejúčinnější metody pracují s velkoplošnými, pohyblivými filtry, které dokáží nebezpečné částice a alergeny odstranit s téměř stoprocentní účinností. Z agregátu do výfukového potrubí a mimo objekt odchází už jen čistý vzduch.

Výhody centrálního vysávání

Při úvahách nad tím, proč si zřídit centrální vysavač, obvykle vítězí zdravotní hledisko.Samotný systém a použité technologie zaručují, že o čistotu prostředí se postará zařízení, které všechny nečistoty vysaje a okamžitě odstraní mimo objekt, což ocení zejména lidé trpící alergiemi. Díky použité formě filtrace a separace nečistot jde o nejúčinnější způsob úklidu. Další výhodou je pohodlí a flexibilita. Pokud si máte při úklidu vybrat mezi zakopáním o řvoucí vysavač, nebo se mezi místnostmi pohybovat pouze s lehkou a mírně syčící vysavačovou hadicí v ruce, výhoda je asi jednoznačně na straně centrálních vysavačů.
Neméně důležitým parametrem, který zvýhodňuje centrální vysavače, je hledisko hospodárnosti. Již víceméně standardně používaný parametr - poměr cena / výkon - je pro některé značky centrálních vysavačů stejně důležitý jako ostatní hodnoty a je dalším důvodem, proč si vybrat centrální vysavač jako nejlepší formu úklidu.

Do bytu i do domu

Centrální vysavač lze umístit prakticky kamkoliv - do bytu i do rodinného domu. Ty nejvýkonnější typy se používají také v kancelářských budovách, hotelech a průmyslových objektech. Základem systému je rozvod potrubí, kterým proudí vysáté nečistoty do sběrného koše nebo do pytle - to závisí na typu stroje. Proto je nejvýhodnější instalovat potrubí v rámci ostatních stavebních úprav nebo při rekonstrukcí. V některých případech se dá realizovat i dodatečná montáž do hotových objektů, potrubí se může úspěšně umístit například do podhledu, stoupaček, soklu kuchyňské linky a pod. Zásuvku centrálního vysavače můžeme umístit např.. i na terasu, ale musíte počítat s tím, že bude vystavena vrtochům počasí. Proto ji odborníci doporučují instalovat do blízkosti dveří a na případné vnější vysávání (např. auto a pod.) a pořídit si delší hadici.

Nenáročný pomocník

Kvalitní centrální vysavače velmi dlouhé období prakticky nepotřebují žádnou údržbu. Postačí jedenkrát za asi tři měsíce vysypat prachový zásobník agregátu. Cena této technologie se vytváří většinou vždy na míru konkrétnímu klientovi. Odvíjí se od velikosti objektu a jeho členění. A také samozřejmě na tom, zda si pořídíte agregát nižší, střední nebo vyšší kategorie, zda s ním plánujete vysávat vodu, popel z krbu, zda se budou nečistoty shromažďovat v prachovém zásobníku centrálního vysavače a přefiltrovaný vzduch se bude vyfukovat mimo objekt, nebo se nečistoty budou splachovat přímo do kanalizace atd..

Co to ​​bude stát?

Centrální vysavač včetně instalace, příslušenství a ostatních doplňkových služeb si můžeme pořídit v cenách od 30 000 Kč u prodejce centrálních vysavačů Beam. Výrobce vám obvykle zdarma vypracuje konkrétní cenovou nabídku, která zohlední všechny vaše požadavky. Pokud máte chuť na centrální vysavač, pomozte si cenovou kalkulací. Ceny agregátů začínají v případě malého bytu od 9 000 Kč. Agregát do rodinného domu s obytnou plochou 450 m 2 vás bude stát 20 000 Kč.

Kompletní dodávka centrálního vysavače je rozdělena na dvě etapy

1. etapa - montáž rozvodu pro průměrně velký rodinný dům je v ceně od 10 až 15 000 Kč bez DPH.Montáž se provádí během hrubé stavby, obvykle souběžně s instalací elektrických rozvodů. Práce třeba začít ještě před položením podlahového topení a natažením omítek. Rozvod centrálního vysavače se zasekává pouze v místech určených na zásuvky, prostupy konstrukcí, průchody a stoupačky.

2. etapa - montáž centrálního vysavače, osazení zásuvek a kuchyňské klapky, odzkoušení a předání kompletního příslušenství je v ceně od 25 až 30 000 Kč bez DPH. Začne se po dokončení stavby a vymalování interiéru.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Srovnání kanystrových vysavačů

Kanystrové vysavače se trochu liší od jiných typů vysavačů na trhu. Hlavní součásti kanystrového vysavače...
více…

Spotřebitelův průvodce vysavači

Když budete kupovat vysavač, musíte zvážit svoji situaci, abyste se správně rozhodli, který typ koupit. Vysavač...
více…

Průvodce při kupování vysavače

Vysavače patří k nejdůležitějším přístrojům, kterými udržujete domov čistý a zdravý. Při jejich koupi...
více…

Oprava vysavače

Rozebrání vysavače. Ze všeho nejdříve musíte vysavač rozebrat. Existují dva druhy vysavačů: stojanové a...
více…

O vysavačích

Přestože koberce vypadají hezky a dobře se po nich chodí, jejich čištění může být obtížné. Díky vysavačům...
více…

Klady a zápory bezsáčkových vysavačů

Co se týče přístrojů šetřících fyzickou námahu, je vynález vysavače jedním z největších úspěchů všech...
více…

Mechanismus vysavače

Co se týče přístrojů šetřících fyzickou námahu, je vynález vysavače jedním z největších úspěchů všech...
více…

Jaký typ vysavače používat na dlaždice

Podlaha z dlaždic může být položena téměř kdekoli v domě, protože nabízí trvalou volbu, která je odolná a...
více…

Jak vybrat nejlepší vysavač

Výběr nového vysavače je důležitý také pro kvalitu Vašeho života. Prach a plíseň jsou dva nejběžnější...
více…

Jak vybrat mezi sáčkovým a bezsáčkovým vysavačem

Když si dnes kupujete vysavač, jedním z hlavních rozhodnutí je, jestli na Vaše koberce a čalounění chcete...
více…