Bona - Jak čistit dřevěné podlahy?

Vaše podlaha je jedinečná a výjimečná

Dřevěná podlaha v každém domě je jedinečná a výjimečná. Proto jsou čisticí přípravky Bona navrženy tak, aby nezanechávaly zbytky, nebyly toxické a rychle schly. Čistí účinně a bezpečně, takže si můžete odpočinout a užívat si.

 

Naučit se čistit podlahy z tvrdého dřeva je nezbytné pro ochranu a údržbu Vaší krásné investice. Vzhledem k tomu, že na dřevěných podlahách se špína a nečistoty neschovají tak jako na koberci, může se zdát, že čištění podlah je "náročné na údržbu". Jakmile si však vytvoříte vlastní rutinu, nebude se Vám nejlepší způsob čištění dřevěných podlah zdát tak obtížný.

Prach/zametání

Nejlepší každodenní obranou proti poškrábání a poškození povrchu je důkladné oprášení podlah pomocí opakovaně použitelné podložky z mikrovlákna nebo jednorázového hadříku na utírání prachu. Čistící podložky z mikrovlákna často využívají statickou elektřinu k zachycení nečistot, částic a dalších domácích alergenů. Použití smetáku může být také účinné, ale použití smetáku nečistoty pouze posouvá, místo aby je zachycovalo. Když chcete čistit podlahy, aniž byste je poškodili, vyhněte se při úklidu zvedání mopu z mikrovlákna z podlahy - tím udržíte nečistoty zachycené na podložce.

Vysavač/mop

Vysavače a mokré mopy jsou ideální pro odstraňování nečistot z problematických míst, jako jsou rohy a štěrbiny. Používání vysavačů a mopů je však spojeno se zvýšenou opatrností, pokud chcete vyčistit podlahy, aniž byste je poškodili. Pokud je vysavač vybaven šlehací tyčí, ujistěte se, že nepoškrábe podlahu. Také kolečka vysavače by mohla podlahu poškodit. Pokud používáte mop, nezapomeňte, že nadměrné množství vody a dřevo nejde dohromady. Vyhněte se tomu, abyste na podlahu nanášeli přebytečnou tekutinu, a místo toho podlahu lehce zamlžte čisticím prostředkem na tvrdé podlahy ve spreji.

 

I když je obvykle nejlepší věřit babským radám; péče o dřevěnou podlahu však může být výjimkou z tohoto pravidla. 

 

Na podlahy z tvrdého dřeva nepoužívejte vodu a ocet, čisticí prostředky na bázi mýdla, vosk nebo parní čističe. Protože ocet je kyselina, roztok octa a vody časem skutečně zmatní povrchovou úpravu Vaší podlahy, zatímco mýdlo a vosk zanechávají zbytky, které se časem hromadí. Parní čističe působí na podlahu teplem a nadměrným množstvím vody, což může vést k tvorbě hrbolků a dlouhodobému poškození.

Denní úklid

V případě nejtěžšího nepořádku se spolehněte na náš dosud nejvýkonnější čisticí prostředek, hloubkový čistič na tvrdé podlahy Bona PowerPlus. Inovativní okysličené složení a technologie mikrovláken vytváří dokonalé hloubkové čištění, o které jste si žádali. Čistič ve spojení s podložkami z mikrovlákna Bona PowerPlus Deep Clean s technologií Power Loop jemně rozbíjí a uvolňuje odolnou špínu a usazeniny. Společně dosahují o 70 % lepších výsledků, než ostatní čističe na tvrdé podlahy na trhu.

 

 

comments powered by Disqus