Co se dá dělat v mixéru

Myslíte si, že mixér, na který Vám doma v poličce sedá prach, je jen na drcení ledu? Zamyslete se. Mixér se dá použít na mletí čehokoli, od polévek po oříšky.

Nejenže mixér zvládne práci rychleji, než byste ji udělali rukou, navíc také do omáček a dresinků vpraví vzduch, čímž je nadýchá, a toho byste nikdy nedosáhli vařečkou v míse. Pokud vaření není Vaše silná stránka, můžete v mixéru také vytvářet vlastní kosmetické směsi. Takže oprašte Váš zapomenutý přístroj a začněte mixovat.

Polévky.

Namixujte si letní studenou polévku. Jeden z receptů navrhuje smíchat 4 hrnky čerstvých malin, 1 hrnek kyselé smetany, půl hrnku cukru a čtvrt hrnku suchého červeného vína. Umixujte vše vysokou rychlostí do hladka, nechejte 2 hodiny vychladit a podávejte. Ale tímhle to nekončí: v mixéru můžete připravit jakoukoli krémovou polévku, ať už studenou nebo teplou.

Oříšky.

V mixéru můžete sekat oříšky nebo ořechy. Abyste oříšky nasekali najemno, používejte tlačítko „pulse“, které spustí krátké sekání, a zmačkněte ho tolikrát, než dosáhnete požadované jemnosti. Při výrobě oříškového másla spusťte mixér na vysokou rychlost a mixujte, dokud nedosáhnete krémové konzistence.

Kojenecká strava.

Můžete si vyrobit také domácí kojeneckou stravu. Podle odborníků Vám mixér pomůže z čerstvého nebo zmrazeného ovoce či zeleniny vyrobit levnou zcela přírodní stravu pro Vaše maličké.

Smoothie.

Pochutnejte si na ovocném smoothie. Místo toho, abyste vydávali velké peníze za smoothie ze supermarketu, namixujte si vlastní ze zdravých a zcela přírodních ingrediencí dle Vašeho výběru. Základem je čerstvé nebo zmrazené ovoce a mléko nebo jogurt, a k nim přidáte dochucovací přísady, abyste je ozvláštnili, např. vanilkový cukr, koření do koláče, cereálie nebo med.

Našlehejte si studenou omáčku.

Podle odbornice díky mixérům nebudete potřebovat tradiční chuťové přísady. Její recepty na olivovou tapenádu, dip z modrého sýra, řecký hummus nebo mexické guacamole se skvěle hodí pro nečekanou návštěvu. Ingredience pouze dáte do mixéru, dobře promixujete a můžete podávat.

Míchané nápoje (alkoholické koktejly).

Díky mixéru na Vaší party potečou míchané nápoje proudem. Mixér je ideální na přípravu koktejlů mnoha chutí. Můžete překvapit hosty třeba banánovým, borůvkovým nebo černorybízovým.

Strouhanka.

Vyrobte si vlastní strouhanku. Pokud nemáte staré zbytky pečiva, nechejte rohlíky nebo jiné bílé pečivo odkryté na stole, aby ztvrdlo. Mixérem je pak nadrťte, abyste získali strouhanku třeba na obalování řízků.

Zálivky a dresinky.

V mixéru můžete také připravit zálivky a dresinky do salátů. Každý dresink, který obvykle mícháte lžičkou v misce, bude z mixéru hladší a krémovější. A to znamená, že i salát bude chutnat lépe.

Kosmetické směsi.

V mixéru si můžete připravit domácí pleťové krémy, mléka, obličejové masky nebo balzámy na rty. Domácí přírodní přípravky na krásu je příjemné vyrábět a prospívají také Vaší pleti.

Mýdlo.

Pomocí mixéru můžete také z mýdla připravit vlastní čistící nebo prací prostředek. Nadrcením mýdla ušetříte velkou část času, který by byl potřeba k jeho rozpuštění, a vytvoříte tak krémovější prací prostředek.

Poznámka: pokud budete používat mixér k drcení mýdla, nepoužívejte ho už k mixování potravin.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Samočištění mixéru

Mixéry se obtížně čistí ručně, protože mívají naspodu spoustu prohlubenin a rýh. Naštěstí jsou ale perfektně...
více…

Součásti mixéru

Mixéry mohou působit při sekání oříšků, při výrobě hrachové kaše nebo při míchání vajec jako kouzelné...
více…

Jak vybrat mixér 2

Máte rádi smoothie? Nebo jiné studené mléčné koktejly? Potom byste si měli koupit mixér. Nejenže je tento...
více…

Mixér v porovnání s kuchyňským robotem

Kvůli omezenému místu na kuchyňské lince v mnoha kuchyních ať už v bytech nebo v domech se musí kuchaři často...
více…

Jak vyčistit mixér bez drhnutí

Pokud jste jako většina ostatních lidí, mixér je pro Vás jedním z nejoblíbenějších malých kuchyňských...
více…

Jak používat ruční mixér

Ruční mixéry (ponorné mixéry) jsou praktickým zařízením do kuchyně, kterým vyrobíte jednu porci nápoje,...
více…

Jak používat mixér

Sekání oříšků, mixování polévky, příprava smoothie. Mixér se hodí ke všem těmto úkolům i k mnoha...
více…

Jak pečovat o kuchyňský mixér

Mixér je užitečný v každém ročním období. Lidé ho zvláště rádi používají v létě, když je...
více…

Jak opravit mixér

Mixér funguje díky čepelím spojeným spojkou s motorem. Motor mixéru se snadno přetíží, protože není navržený...
více…

Jak nabrousit čepele mixéru

U mixérů používaných na drcení ledu a jiných tvrdých materiálů se časem opotřebují okraje čepelí. Když...
více…