Co vše z vody odstraní uhlíkový filtr?

Uhlíkové filtry na vodu jsou levným a efektivním prostředkem na odstraňování chemikálií a znečištění, které se běžně nachází ve vodě z kohoutku.

Díky tomu voda nejenže lépe chutná, ale je také zdravější. V tomto článku se dozvíte, co je důležité vědět, když si budete kupovat filtr na vodu, a více informací o efektivnosti uhlíkových filtrů.

Co je to vodní filtr s aktivním uhlíkem?

Vodní filtr s aktivním uhlíkem je filtrační vložka, která obsahuje maličké granule uhlíku. Aktivní uhlík má úžasné absorpční a čistící schopnosti, díky čemuž představuje efektivní metodu čištění a filtrování vody. Uhlíkové filtry odstraňují nečistoty, které se běžně nacházejí v pitné vodě, takže má voda lepší chuť a je zdravější. Uhlíkové filtry jsou nenákladné, běžně k dostání a snadno se instalují.

Jak funguje?

Uhlíkové filtry fungují tak, že v nich obyčejná voda z kohoutku prochází velkou plochou aktivního uhlíku. Kávová lžička aktivního uhlíku má povrch o rozloze větší než je fotbalové hřiště, takže troška uhlíku efektivně přefiltruje velké množství vody. Když voda prochází aktivním uhlíkem, všechny chemikálie a znečišťující látky ve vodě se navážou na molekulární úrovni k uhlíku, čímž se efektivně z vody odstraní. 

Co všechno aktivní uhlík odstraní?

Uhlíkové filtry odstraní většinu, ale ne všechny, znečišťující látky, které se běžně nacházejí ve vodě z kohoutku. Nejlépe odstraňují chlor, sediment a těkavé organické složky, čímž se zlepší chuť, vzhled i bezpečnost vody. Uhlíkové filtry však efektivně neodstraní minerály, soli a rozpuštěné anorganické složky. Proto než si koupíte filtr na vodu, podívejte se na krabici na seznam látek, které filtr dokáže odstranit.

Výhody

Kromě dodání klidu v duši, když si naplníte sklenici studenou vodou, uhlíkové filtry z vody odstraní chemikálie a nečistoty, které by měly nepříznivý vliv na Vaše zdraví. Ačkoli většina zdrojů pitné vody bývá v tomto zeměpisném pásmu bezpečná, pomocí uhlíkového filtru z vody odstraníte mnoho organických látek, které mohou způsobit onemocnění. Nefiltrovaná voda může mj. obsahovat těžké kovy, malé množství léčiv, fekálie a další potenciálně nebezpečné látky, které všechny uhlíkový filtr efektivně odstraní.

Další úvahy

Když používáte filtr s aktivním uhlíkem, nejdůležitější věcí je pamatovat na výměnu filtrů podle doporučení výrobce. Uhlíkové filtrační vložky se časem opotřebují a po pár týdnech až měsících už nefungují tak efektivně. Další důležitou věcí při používání uhlíkových filtrů je filtrovat vodu pomalu, nechat vodu z kohoutku téct jen středně silným proudem, ne naplno. Tím bude mít voda víc času být v kontaktu s filtračním médiem, což umožní větší filtraci a efektivnější odstranění znečisťujících látek.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak vypláchnout nový uhlíkový vodní filtr

Uhlíkové vodní filtry jsou vyměnitelné filtry, které se používají v řadě domácích filtračních zařízení....
více…

Jak vyčistit vodní filtr

Mnoho lidí doma používá filtrační systém na vodu. Údržba filtru čistého však často bývá nákladná a...
více…

Typy vodních filtrů II.

Filtrování vody je snadný a efektivní způsob, jak ji zbavit nečistot a z pochybné vody udělat vodu bezpečnou na...
více…

Výhody vodních filtrů

Při usilování o zdravější životní styl se mnoho lidí obrací k filtrům na vodu. Některé filtry se pouze...
více…

Výhody filtrované vody

Filtry na vodu představují běžný a efektivní způsob čištění vody z kohoutku. Vyrábějí se často z plastu a...
více…

Různé typy filtrů na vodu

Existuje mnoho druhů filtrů na vodu pro domácí použití. Nemusíte proto platit za balenou vodu nebo za vodu z...
více…

Různé druhy filtrů na vodu

Voda je jedním z nejrozšířenějších prvků na Zemi, a přestože je čistá voda nutností pro život, je také...
více…

Rizika vodních filtrů

Filtry na vodu odstraňují z pitné vody znečišťující látky, takže má voda lepší chuť, a snižují riziko...
více…

Typy vodních filtrů

Vodní filtry z vody odstraňují chlor, olovo a jiné toxické prvky. Existuje mnoho různých vodních filtrů, od...
více…

Výrobník nápojů SodaStream

SodaStream je značka výrobníků nápojů, pomocí kterých si doma můžete připravovat perlivé nápoje. V poslední...
více…