Domácí wellnes - hydromasážní vany, sauna, floating

Dnešní doba je náročná: měli byste stihnout i nemožné, a přitom vypadat dobře a působit svěže. Synonymem úspěšnosti je velká psychická odolnost, dynamický projev, pružné tělo i mysl a zdravý vzhled pokožky. Abyste byli schopni dosahovat maximální výkony, měli byste umět i naplno relaxovat. Vaše celková kondice by vám měla ležet na srdci. Pokud ji totiž zanedbáte, začne v životě leccos skřípat. K příjemné a zároveň užitečné péče o vlastní tělo i ducha patří i proudící voda - tento osvobozující zázrak dokáže odstranit různé formy napětí. Vše, co přispívá k obnově energie, k vyplavení únavy a škodlivých látek z těla, nazýváme wellness.

koupelny, hydromasážní vany, relax, wellnes, sauny, zdraví

Wellness je stav dokonalé harmonie

V roce 1956 vytvořil americký tým lékařů koncept, ve kterém spojily slova fitness a well-being. Podle tohoto konceptu by tělo, mysl a duše měly být ve vzájemné rovnováze. Wellness je návodem k lepší osobní fyzickou kondici, energii a dobré náladě.

Ponořte se do jiného světa!

Zharmonizovat tělo i psychiku, dopřát si vydatnou lázeň, umět se uvolnit a zregenerovat dokáže každý z nás po svém, ale proč se neinspirovat originálními pomůckami a zařízeními na zvýšení pocitu blaha, vitality a krásy? Nabídka v oblasti péče o tělo je nesmírně široká. Nechybí v ní relaxační, masážní nebo sportovní pomůcky a náčiní. Prokazatelně vysoký výsledný efekt však přináší i obyčejná voda se svými unikátními schopnostmi léčit, omlazovat, detoxikovat, masírovat, prokrvovat, ochlazovat i rozpálit.

Perličkové a hydromasážní vany

Hydromasážní vany patří k pilířům domácího wellness. Ve vaně se můžete dát masírovat několika způsoby - proudem vody smíchaným se vzduchem, který proudí z trysek ve stěnách vany (hydromasáž), bublinkami vzduchu pryštícími z otvorů ve dně vany (perličková koupel) nebo jejich kombinací.Samozřejmě, výběr je mnohem širší - v nabídce jsou různé typy trysek (například rotační) a různé systémy (dokonce i takové, které za stěnami vany neskrývají hadičky, trubky ani motor, ale každá tryska má vlastní motorek) s různými způsoby ovládání a programování. Hydromasážní vana není ani levné, ani jednoduché zařízení (i proto, že se zde setkává voda s elektřinou), a tak je nanejvýš nutné naplánovat si ji do koupelny dostatečně dopředu, poradit se s odborníky (například o otázkách připojení, chlazení motoru či přístupu pod vanu), nešetřit na nesprávném místě a montáž svěřit zkušené firmě. Při používání hydromasážní vany je důležité i pravidelné čištění a dezinfekce masážního systému.

Kromě van jsou v nabídce i hydromasážní bazény,

které se liší nejen velikostí (většinou jsou určeny pro několik osob), ale i režimem používání. Na rozdíl od vany zůstává v masážním bazénu voda napuštěná (podobně jako v klasickém bazénu), proto je zde třeba zařízení pro její filtraci a ohřev.

Cítíte se utahaní? Inhalujte!

Eukalyptus je rostlina, která uvolňuje dýchací cesty. Má přitažlivou vůni a chrání nás před virovými a bakteriálními infekcemi, rýmou, ale i některými alergiemi. Přírodní vonná přísada je v současnosti velmi vyhledávanou a populární součástí parních lázní. Moderní způsob relaxu ve vlhké páře omezuje také tvorbu celulitidy. Můžete si ho dopřát i doma ve speciálním uzavřeném boxu, který plní funkci sprchového koutu i parní (takzvané turecké) sauny; pobyt v něm si můžete zpříjemnit i hudbou či chromoterapií (léčbou pomocí světla).

Příjemné teplo po koupeli

Výborný zahřívací účinek mají i malí kosmetičtí pomocníci: tělové termokrémy. Ve sféře péče o tělo převažuje názor, že výrazný zkrášlovací efekt dosahují zejména ty s příměsí skořice. Podle odborníků má tato přírodní ingredience kromě zahřívacího efektu i rozjasňující a čistící účinek.Dokáže detoxikovat podkoží, a proto se používá na rozproudění lymfy, což prý urychluje zeštíhlení.

Finská sauna

Díky účinkům klasické suché, takzvané finské sauny teplo proniká hluboko do těla; horko zasahuje nejen vrchní vrstvu pokožky, ale také svaly a orgány. Během několika minut se vám silně prokrví pokožka a svaly a pocením se zbavíte škodlivých látek, které se z těla vylučují rychleji. Sauna neprospívá lidem se zvýšeným krevním tlakem, zato však vyhovuje lidem s kožními, svalovými a kloubními problémy. Přivítají ji i pacienti trpící ischias a pomůže i těm, kterým se začíná projevovat bolest ucha a hrdla.

Floating pročišťuje a povzbuzuje

Přestože byly donedávna floatingové nádrže výlučnou doménou specializovaných relaxačních center, dnes se první vlaštovky začínají objevovat i v domácích koupelnách. V pohodlné lázni v nadnášejícím vodním prostředí se cítíte uvolněně a bezpečně. Při floatingu dospějete až do příjemného stadia podobného beztížném stavu, ve kterém si vydatně odpočinete a osvobodíte se od tělesných i duševních trápení. Vnější svět jakoby přestal existovat. Při podrobném rozboru vlivu na lidský organismus poukázal na zlepšení spánku, zvýšení tělesné a mozkové výkonnosti a paměti. K pozitivním výsledkům této relaxace můžeme přiřadit i úpravu krevního tlaku a zlepšení dýchací i srdeční činnosti.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Rekonsrtukce starého bytového jádra v bytě

Stará koupelnová jádra jsou už i v panelácích spíše raritou, ale i ty dříve předělané koupelny a koupelny ve...
více…

Rostliny, které zútulní kuchyně i koupelny

Můžete mít byt s deseti velkými slunečními místnostmi, vybavenými perfektním nábytkem a skvělými doplňky, ale...
více…

Novinky ve vývoji WC sedátek

I takový jednoduchý produkt, jakým se na první pohled jeví WC sedátko, může mít řadu zajímavých vlastností.Je...
více…

Sprchový kout potřebuje dostatečný prostor

Jednou z nejdůležitějších vlastností sprchového koutu by měl být dostatek prostoru, který zaručí pohodlnou...
více…

Teplá voda - základ koupelnové pohody - 2.část

V praxi se dosud nejvíce používají zásobníky s nepřímým ohřevem teplé vody ve spojení s plynovým kotlem -...
více…

Teplá voda - základ koupelnové pohody - 1.část

Stabilní dodávka teplé vody dnes patří ke komfortu, bez kterého si už jen těžko dokážeme představit naši...
více…

Koupelna - místo, kde se setkává voda, vlhko a střídání teplot

Při řešení koupelny v novém domě je o základním materiálu nosných stěn většinou rozhodnuto. Mnoho možností...
více…

Koupelny a umění sladit vše do nejmenších detailů

Malý prostor je minulostí. Při současném plánování dispozičního řešení bytu nebo rodinného domu se jaksi...
více…

Koupelna, která se sama uklízí

Při zařizování koupelny je důležité dobře si uvědomit, že místnost bude patřit k prostorám s vysokou frekvencí...
více…

Moderní koupelna - pohodlí a styl

Díky staronovým pohledům na osobní hygienu a současným nárokům na kulturu bydlení se charakter koupelny změnil. Z...
více…