Domácí wellnes - hydromasážní vany, sauna, floating

Dnešní doba je náročná: měli byste stihnout i nemožné, a přitom vypadat dobře a působit svěže. Synonymem úspěšnosti je velká psychická odolnost, dynamický projev, pružné tělo i mysl a zdravý vzhled pokožky. Abyste byli schopni dosahovat maximální výkony, měli byste umět i naplno relaxovat. Vaše celková kondice by vám měla ležet na srdci. Pokud ji totiž zanedbáte, začne v životě leccos skřípat. K příjemné a zároveň užitečné péče o vlastní tělo i ducha patří i proudící voda - tento osvobozující zázrak dokáže odstranit různé formy napětí. Vše, co přispívá k obnově energie, k vyplavení únavy a škodlivých látek z těla, nazýváme wellness.

koupelny, hydromasážní vany, relax, wellnes, sauny, zdraví

Wellness je stav dokonalé harmonie

V roce 1956 vytvořil americký tým lékařů koncept, ve kterém spojily slova fitness a well-being. Podle tohoto konceptu by tělo, mysl a duše měly být ve vzájemné rovnováze. Wellness je návodem k lepší osobní fyzickou kondici, energii a dobré náladě.

Ponořte se do jiného světa!

Zharmonizovat tělo i psychiku, dopřát si vydatnou lázeň, umět se uvolnit a zregenerovat dokáže každý z nás po svém, ale proč se neinspirovat originálními pomůckami a zařízeními na zvýšení pocitu blaha, vitality a krásy? Nabídka v oblasti péče o tělo je nesmírně široká. Nechybí v ní relaxační, masážní nebo sportovní pomůcky a náčiní. Prokazatelně vysoký výsledný efekt však přináší i obyčejná voda se svými unikátními schopnostmi léčit, omlazovat, detoxikovat, masírovat, prokrvovat, ochlazovat i rozpálit.

Perličkové a hydromasážní vany

Hydromasážní vany patří k pilířům domácího wellness. Ve vaně se můžete dát masírovat několika způsoby - proudem vody smíchaným se vzduchem, který proudí z trysek ve stěnách vany (hydromasáž), bublinkami vzduchu pryštícími z otvorů ve dně vany (perličková koupel) nebo jejich kombinací.Samozřejmě, výběr je mnohem širší - v nabídce jsou různé typy trysek (například rotační) a různé systémy (dokonce i takové, které za stěnami vany neskrývají hadičky, trubky ani motor, ale každá tryska má vlastní motorek) s různými způsoby ovládání a programování. Hydromasážní vana není ani levné, ani jednoduché zařízení (i proto, že se zde setkává voda s elektřinou), a tak je nanejvýš nutné naplánovat si ji do koupelny dostatečně dopředu, poradit se s odborníky (například o otázkách připojení, chlazení motoru či přístupu pod vanu), nešetřit na nesprávném místě a montáž svěřit zkušené firmě. Při používání hydromasážní vany je důležité i pravidelné čištění a dezinfekce masážního systému.

Kromě van jsou v nabídce i hydromasážní bazény,

které se liší nejen velikostí (většinou jsou určeny pro několik osob), ale i režimem používání. Na rozdíl od vany zůstává v masážním bazénu voda napuštěná (podobně jako v klasickém bazénu), proto je zde třeba zařízení pro její filtraci a ohřev.

Cítíte se utahaní? Inhalujte!

Eukalyptus je rostlina, která uvolňuje dýchací cesty. Má přitažlivou vůni a chrání nás před virovými a bakteriálními infekcemi, rýmou, ale i některými alergiemi. Přírodní vonná přísada je v současnosti velmi vyhledávanou a populární součástí parních lázní. Moderní způsob relaxu ve vlhké páře omezuje také tvorbu celulitidy. Můžete si ho dopřát i doma ve speciálním uzavřeném boxu, který plní funkci sprchového koutu i parní (takzvané turecké) sauny; pobyt v něm si můžete zpříjemnit i hudbou či chromoterapií (léčbou pomocí světla).

Příjemné teplo po koupeli

Výborný zahřívací účinek mají i malí kosmetičtí pomocníci: tělové termokrémy. Ve sféře péče o tělo převažuje názor, že výrazný zkrášlovací efekt dosahují zejména ty s příměsí skořice. Podle odborníků má tato přírodní ingredience kromě zahřívacího efektu i rozjasňující a čistící účinek.Dokáže detoxikovat podkoží, a proto se používá na rozproudění lymfy, což prý urychluje zeštíhlení.

Finská sauna

Díky účinkům klasické suché, takzvané finské sauny teplo proniká hluboko do těla; horko zasahuje nejen vrchní vrstvu pokožky, ale také svaly a orgány. Během několika minut se vám silně prokrví pokožka a svaly a pocením se zbavíte škodlivých látek, které se z těla vylučují rychleji. Sauna neprospívá lidem se zvýšeným krevním tlakem, zato však vyhovuje lidem s kožními, svalovými a kloubními problémy. Přivítají ji i pacienti trpící ischias a pomůže i těm, kterým se začíná projevovat bolest ucha a hrdla.

Floating pročišťuje a povzbuzuje

Přestože byly donedávna floatingové nádrže výlučnou doménou specializovaných relaxačních center, dnes se první vlaštovky začínají objevovat i v domácích koupelnách. V pohodlné lázni v nadnášejícím vodním prostředí se cítíte uvolněně a bezpečně. Při floatingu dospějete až do příjemného stadia podobného beztížném stavu, ve kterém si vydatně odpočinete a osvobodíte se od tělesných i duševních trápení. Vnější svět jakoby přestal existovat. Při podrobném rozboru vlivu na lidský organismus poukázal na zlepšení spánku, zvýšení tělesné a mozkové výkonnosti a paměti. K pozitivním výsledkům této relaxace můžeme přiřadit i úpravu krevního tlaku a zlepšení dýchací i srdeční činnosti.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Snížení nákladů na bydlení

I vy každý rok platíte stále vyšší poplatky za své bydlení? Máte pocit, že ve vašem domě je neustále chladno,...
více…

Rekonstrukce koupelny - stavební povolení

Nespoléhejte se na loajalitu sousedů. To v dnešním světě nefunguje. Všude číhá alespoň jeden nepřející, který...
více…

Nové trendy v obkládání koupelny

Obecné trendy v oblasti interiérového designu úzce souvisí i s trendem obkladů stěn v koupelně. Výrazným rysem...
více…

Rady před nákupem sušičky a slovník odborných termínů

Ve velkých rodinách, kde se často a hodně pere, je sušička neocenitelným pomocníkem. Pokud vám velké praní...
více…

Rekonsrtukce starého bytového jádra v bytě

Stará koupelnová jádra jsou už i v panelácích spíše raritou, ale i ty dříve předělané koupelny a koupelny ve...
více…

Rostliny, které zútulní kuchyně i koupelny

Můžete mít byt s deseti velkými slunečními místnostmi, vybavenými perfektním nábytkem a skvělými doplňky, ale...
více…

Novinky ve vývoji WC sedátek

I takový jednoduchý produkt, jakým se na první pohled jeví WC sedátko, může mít řadu zajímavých vlastností.Je...
více…

Sprchový kout potřebuje dostatečný prostor

Jednou z nejdůležitějších vlastností sprchového koutu by měl být dostatek prostoru, který zaručí pohodlnou...
více…

Teplá voda - základ koupelnové pohody - 2.část

V praxi se dosud nejvíce používají zásobníky s nepřímým ohřevem teplé vody ve spojení s plynovým kotlem -...
více…

Teplá voda - základ koupelnové pohody - 1.část

Stabilní dodávka teplé vody dnes patří ke komfortu, bez kterého si už jen těžko dokážeme představit naši...
více…