Zařizujeme koupelnu v rustikálním stylu

Rustikální neboli venkovský styl je návratem k přírodě. Co takhle zařídit si v tomto stylu koupelnu? Pokud patříte mezi ty, kteří milují přírodní materiály a vůni venkova, budete se v takové koupelně cítit příjemně. Rustikální koupelna bude nejen designově propracovaná, ale i funkční. A to je to, co od koupelny požadujeme.

Zařizujeme koupelnu v rustikálním stylu

Zemité obklady a dlažba

Co by byla koupelna bez obkladů a dlažby? Vyvstává však otázka, jaký zvolit jejich vzhled. V rustikální koupelně nejlépe vyniknou obklady a dlažba laděná do přírodních odstínů, zemitých barev nebo s texturou dřeva či kamene. Mohou působit jako ručně dělané výrobky, které jsou nepravidelné, zdobené nebo s krásným reliéfem. Takové obklady a dlažba budou nádherné v každé koupelně a nejen v té v chalupě. Co se týče velikosti, je čistě na vašem uvážení, zda zvolíte maloformátové nebo velkoformátové obklady.

Zemité obklady a dlažba

Série Keraservis do venkovské koupelny

Jenže kde takové rustikální obklady a dlažby v jemných barvách sehnat? Odpovědí je Keraservis série, konkrétně kolekce Keracem a Kerawood. Zaujme vás na první pohled svým kvalitním provedením, barevnými odstíny a imitací dřeva. Nejlepší na těchto obkladech a dlažby je to, že mají výborný poměr ceny a kvality a jsou nadčasové. Vaše koupelna bude proto působit stylově i po deseti letech. Hodí se nejen do koupelny, ale i do ostatního interiéru v bytě.

 

Kouzlení se sanitou

Z rustikální koupelny by měl dýchat duch dávné doby. K tomu vám dopomůže retro sanita. Přednost dejte samostatně stojící oválné vaně na nožkách nebo dřevěném podstavci, která je vyrobena z tvrzeného akrylátu či smaltované oceli. Retro atmosféru umocní zlatá baterie a prvky na vaně. I s výběrem umyvadla si dejte záležet. Můžete zakoupit jak keramické umyvadlo, tak z přírodního kamene ve tvaru misky, které zapustíte do dřevěné skříňky nebo postavíte na umyvadlovou desku. Záchod vyšperkujte keramickým splachovadlem a dřevěným sedátkem.

rustikální koupelny

Rustikální koupelna se neobejde bez doplňků

Každá rustikální koupelna si zaslouží doplňky z dřeva, proutí, keramiky a kamene. Koupelnu můžete pojmout něžně romanticky nebo ryze naturálně. Nezapomeňte ozdobit koupelnu proutěným košem na prádlo, plechovými nádobami, keramickým dávkovačem na tekuté mýdlo nebo retro svítidly. Pomyslnou tečkou na vzhledu se stanou vonné svíčky, poklady ze starožitnictví nebo smaltované vázy. Koupelnový nábytek upřednostněte ze dřeva ošetřeného patinovaným nátěrem proti působení vlhka.

 

Venkovskou koupelnu oživíte barvami

Nebojte se ve venkovské koupelně ani barev. Pokud nechcete mít v koupelně obklady, vymalujte zdi bílým vápnem a některé plochy zdiva oživte dřevěnými obklady či šedozelenou nebo hnědočervenou barvou. Skvostné budou také pastelové odstíny připomínající barvu přírody. Zdi ozdobte motivy květů a ovoce. Ručníky a osušky pořiďte s potiskem květin nebo v barvách malby zdi.

 

Koupelna v rustikálním stylu bude působit originálně. V tomto případě platí, že v jednoduchosti je krása a každodenní hygiena se v takové koupelně stane příjemným relaxem! Také jste zatoužili po koupelně s vůní venkova?

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Malá koupelna může být nafukovací a velká zase nemusí být vždy jen výhodou

Velká a útulná koupelna? Že nechcete tak moc? Ano, pokud ji stavíte, není problém! Ale co dělat, když máme příliš...
více…

Rekonstrukce našeho bytu očima sousedů

Ťuk-ťuk! Buch-buch! Vrrr ... Pokud plánujete rekonstrukci, vzpomeňte si na vlastní bezmoc, když jste se ocitli v roli...
více…

Snížení nákladů na bydlení

I vy každý rok platíte stále vyšší poplatky za své bydlení? Máte pocit, že ve vašem domě je neustále chladno,...
více…

Rekonstrukce koupelny - stavební povolení

Nespoléhejte se na loajalitu sousedů. To v dnešním světě nefunguje. Všude číhá alespoň jeden nepřející, který...
více…

Nové trendy v obkládání koupelny

Obecné trendy v oblasti interiérového designu úzce souvisí i s trendem obkladů stěn v koupelně. Výrazným rysem...
více…

Rady před nákupem sušičky a slovník odborných termínů

Ve velkých rodinách, kde se často a hodně pere, je sušička neocenitelným pomocníkem. Pokud vám velké praní...
více…

Rekonsrtukce starého bytového jádra v bytě

Stará koupelnová jádra jsou už i v panelácích spíše raritou, ale i ty dříve předělané koupelny a koupelny ve...
více…

Rostliny, které zútulní kuchyně i koupelny

Můžete mít byt s deseti velkými slunečními místnostmi, vybavenými perfektním nábytkem a skvělými doplňky, ale...
více…

Novinky ve vývoji WC sedátek

I takový jednoduchý produkt, jakým se na první pohled jeví WC sedátko, může mít řadu zajímavých vlastností.Je...
více…

Domácí wellnes - hydromasážní vany, sauna, floating

Dnešní doba je náročná: měli byste stihnout i nemožné, a přitom vypadat dobře a působit svěže. Synonymem...
více…