Informace o fénech

Na trhu existuje tolik fénů, že se může zdát obtížné vybrat ten, který je pro Vás nejvhodnější.

Když budete znát základní informace o dostupných výrobcích, budete si moct vybrat takový, který se hodí k Vašemu typu vlasů a vyhovuje Vašim potřebám.

Keramické

Keramické fény méně poškozují vlasy než starší typy fénů. Tradiční fény zahřívají vzduch v okolí vlasů, což znamená, že horní vrstva vlasů se zahřeje rychleji než vnitřní vrstvy. To vlasy poškozuje a zanechává je slabší a náchylnější k lámání. Starší fény mívají také kolísající teplotu, takže je obtížné udržet rovnoměrně horký vzduch. Keramické fény však neustále hlídají teplotu, aby zahřívaly vlasy rovnoměrně. Tím omezují riziko spálení vlasů. Keramické fény rovněž využívají konvekční teplo, díky kterému usuší vlasy rychleji. Kratší vystavení horkému vzduchu omezuje riziko poškození vlasů.

Iontové

Když jsou vlasy mokré, jsou nabité pozitivními ionty. Iontové fény dodávají vlasům spolu s horkým vzduchem také stálý proud negativních iontů. Negativní ionty rychle rozbíjejí molekuly vody, čímž se značně sníží doba sušení. Výsledkem je zmenšení rizika poškození vlasů, vytvoření roztřepených konečků a lámání vlasů.

Turmalínové

Turmalínové fény mají vnitřní součásti se zapuštěnými kousky turmalínu, což je drahokam. Turmalín se rozdrtí na mikročástice, které jsou pak zapuštěny do materiálů, ze kterých jsou vnitřní součásti fénu. Některé značky mají částice turmalínu jen v motoru, jiné kvalitnější dávají turmalín do všech součástí včetně krytu. Turmalínové fény omezují negativní účinky tepelné úpravy vlasů, protože zahřívají vlasy zevnitř a redukují škodlivé účinky tepla na horní vrstvu vlasů.

Profesionální a ekonomické

Skvělý fén můžete najít na každé cenové úrovni. Podle odborníků mají fény s přiměřenou cenou všechny prvky a nastavení, které obvykle při vytváření účesů potřebujete, včetně tlačítka na studený vzduch, kterým vlasy zafixujete, až budou suché. Profesionální nebo luxusní fény, které jsou samozřejmě dražší, zato vydrží dlouho a jsou navrženy tak, aby předcházely poškození vlasů.

Doplňky

K fénům bývají obvykle přiloženy různé doplňky, jako je plochá široká hubice nebo difuzér, což je velký kulatý nástavec s tyčinkami. Široká hubice se používá na vyrovnávání vlasů. Při sušení ji zamíříte směrem dolů po vlasech, takže bude vést zhuštěný vzduch a způsobí, že vlasy budou hladké a lesklé. Difuzéry se používají na sušení kudrnatých vlasů. Oddělíte úsek vlasů a jejich konec vložíte do difuzéru. Naberete do něj vlasy, přiložíte ho k hlavě a podržíte na místě, dokud nebude úsek suchý. Tyčinky difuzéru se omotají vlasy, čímž se podpoří přirozené kudrliny; zároveň difuzér rozptyluje tlak vzduchu, takže kudrliny nerozcuchá.

Tipy a upozornění:

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak bezpečně používat fén

Fén na vlasy se stal běžným domácím spotřebičem, avšak mnoho lidí si není vědomo vážného nebezpečí, které...
více…

Jak funguje elektrický fén

Elektrické fény existují od 20. let 20. století, kdy se objevily v kadeřnictvích první fény, které se nasazovaly na...
více…

Jak funguje fén

Fény kromě sušení vlasů umožňují také vytváření některých účesů. Fén není složitý spotřebič, protože...
více…

Jak funguje iontový fén

Definice Hlavní rozdíl mezi iontovým fénem a obyčejným fénem spočívá v tom, že iontový fén vydává...
více…

Jak fungují iontové fény

Proč je iontový fén odlišný.Iontové fény způsobily rozruch v oblasti průmyslu péče o vlasy, protože dokážou...
více…

Jak opravit fén

Fén na vlasy je jedním z nejběžnějších domácích spotřebičů. Většina hotelových pokojů bývá vybavena...
více…

Jak používat fén

Přestože se může zdát, že fén je jednoduchý nástroj s nekomplikovaným použitím, měli byste při sušení vlasů...
více…

Jak používat iontové nástroje na vlasy

Iontovou technologii v péči o vlasy známe už nějaký čas. Kadeřnické nástroje, které ji využívají, vytvářejí...
více…

Jak spravit fén

Součásti fénu při jeho přirozeném fungování podléhají působení prachu a vysoké teploty. Není proto divu, že...
více…

Jak používat nástavce k fénu

Fény slouží k tomu, aby zkrátily dobu sušení vlasů po umytí. Existují různé typy fénů včetně těch do ruky...
více…