Inovativní stěrka C-DEX

Pokládka nové podlahy není pouze o tom najít po všech stránkách vyhovující krytinu, ale předně musíme vyřešit, na co jí položíme. Nerovný podklad, totiž dokáže zmařit veškeré naše úsilí a výsledek celodenní práce se bude rovnat katastrofě. No jo, ale čím nerovnosti v podkladu nejlépe vyrovnat? Dovolte mi za firmu Supellex představit revoluční stěrku na trhu s názvem C-DEX. 

Kde se vzala C-DEX stěrka?

Společnost Supellex – svět podlah, která je na trhu již od roku 2004, naslouchá svým zákazníkům a obchodním partnerům z řad realizačních firem a jejich požadavkům, proto spojila své síly s rakouským výrobcem stavební chemie Ardex  a společně pak vytvořili cementovo-sádrovou samonivelační hmotu s názvem C-DEX.

Kam se C-DEX stěrka hodí a kam naopak ne?

C-DEX stěrka je vhodná pro vyrovnání suchého, kritického i nestabilního podkladu v interiérech před samotnou pokládkou podlahových krytin. Dále jí můžeme použít na potěry s podlahovým topením. Naopak dobrou službu neposkytne při použití na pružné podklady (např. dřevo) a nelze jí doporučit ani jako finální povrch.

  • Čím je C-DEX stěrka, tak jiná aneb plusy.
  • Rychle tuhnoucí – pochoz možný po 4-5 hodinách
  • Dobré roztékací vlastnosti.
  • Komfortní délka zpracování až 40 minut.
  • Moderní plastový obal ideální pro transport i uskladnění.
  • Tloušťka vrstvy 1,5 – 20 mm v jedné operaci.
  • Možnost prolít ve více vrstvách.
  • Vhodná k upevnění podlahového topení.

Jak na to?

Suchý pevný podklad bez trhlin a nečistot nejdříve zdrsníme, případně opatříme adhezním můstkem.

Tip: Pokud savé povrchy před aplikací stěrky napenetrujete a nesavé podklady natřete, tak pozitivně ovlivníte vlastnosti roztékaní nivelační stěrky. Potřebné nátěry a penetrace vám jsou k dispozici v showroomech Supellex. Nyní si za pomoci elektrického míchadla při otáčkách 500-700 ot/min namícháme směs dle návodu na obalu.

Směs rovnoměrně nalijeme na podkladní plochu a pomocí zubového hladítka dorovnáme do požadované tloušťky. Průběžně odvzdušňujeme ježkovým válečkem, čímž napomáháme její nivelizaci. Hmotu můžeme zpracovávat přibližně 40 minut po rozmíchání a pošlap je možný již po 4-5 hodinách. Při 5 mm tloušťce stěrky můžeme již za 24 hodin aplikovat novou podlahovou krytinu.

Pár slov na závěr:

Pokud si ani po přečtení článku nejste jisti, zdali je pro Vás tato stěrka tou pravou či máte doplňující dotazy, nebojte se oslovit kvalifikované pracovníky společnosti Supellex, kteří s Vámi daný problém prokonzultují.   

 

 

 

comments powered by Disqus