Jak koupit vysavač

Když přijde na domácí úklid, vysavače jsou požehnáním. Vysají koberce, vysypanou sůl nebo cukr v kuchyni a udržují domov v čistotě.

Existují desítky modelů s různými prvky, ze kterých si můžete vybírat, s nedávnou inovací v podobě bezpytlíkových vysavačů. Navíc existují vysavače s HEPA filtry, které omezují prach spouštějící alergie. Existují také vysavače zaměřené speciálně pro chovatele domácích mazlíčků. Přesto třídění informací a zjišťování, který vysavač je pro Vás nejlepší, může být obtížné. Je tím víc matoucí, když si začnete číst hodnocení od uživatelů. Tehdy začne být zjevné, že přestože už člověk byl na Měsíci, stále ještě nevynalezl spolehlivý vysavač. Tento článek Vám pomůže vybrat nejvhodnější vysavač odpovídající Vašim potřebám.

Návod:

  1. Nemyslete si, že cena odráží kvalitu, nejdražší vysavač nemusí být nutně nejlepší. Žádný model není lepší než jiný a cena na to nemá vliv, proto je důležitý krok č. 2.
  2. Přečtěte si hodnocení jednotlivých vysavačů na stránkách jako je Amazon.com (v angličtině), abyste zjistili, který vysavač nejlépe vyhovuje Vašim potřebám. Přečtěte si také hodnocení od uživatelů, kteří už s jednotlivými značkami a modely mají zkušenosti. Zdá se, že každý má jinou zkušenost a názor, takže důkladný průzkum je nutností.
  3. Běžte do obchodního domu a prohlédněte si vysavače. Vytáhněte je z krabice a zblízka si je prohlédněte, abyste si ověřili, že mají prvky, které potřebujete.
  4. Přečtěte si záruční list od výrobce. Čím delší je záruka, tím lépe, protože zahrnuje opravy. Vysavače bývají poruchové a náchylné k pokažení. Z kroku č. 2 víte, že existují desítky hodnocení, které mluví o odpadávajících plastových částech, opotřebovaných kabelech nebo o nádstavcích, které se zničily po dvou použitích.
  5. Prohlédněte si doplňky k vysavači, který chcete koupit. Jak dlouhá je hadice? Kam se na vysavači ukládají nádstavce, a jsou takové, jaké potřebujete?
  6. Je možné zatáhnout kartáče na koberce? To je důležité, pokud budete vysavač používat na dřevěnou podlahu, protože ji kartáče mohou poškrábat.
  7. Zkontrolujte hlavu vysavače, jestli se dostane až ke stěně. To je důležité, protože díky tomu je možné uklízet koberec až k podlahové liště. Vysavače, které takovou hlavu nemají, nechávají podél okrajů několik centimetrů nevysátého koberce.
  8. Zjistěte si, jaké k vysavači existují doplňky. Některé vysavače mají velmi krátkou hadici, ale levně se k nim dají dokoupit nádstavce.
  9. Srovnejte ceny sáčků do vysavače nebo jiného potřebného materiálu. Některé modely mají sáčky drahé, a tyto dodatečné náklady byste měli vzít v úvahu při rozhodování se o koupi. Navíc ani nejlepší bezsáčkový vysavač není bez nákladů. Některé vyžadují drahé filtry, takže před koupí tohoto typu vysavače si udělejte pečlivý průzkum.
  10. Uschovejte si účty a obaly. Existují zprávy o tom, že spotřebitelé nemohli vrátit vadný vysavač, protože vyhodili krabici od něj. Uschovejte proto všechno, dokud si nebudete jistí, že vysavač zcela splňuje Vaše očekávání.

Náš tip:

Prohlédněte si našeho průvodce Jak vybrat správný vysavač

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Průvodce při kupování vysavače

Vysavače patří k nejdůležitějším přístrojům, kterými udržujete domov čistý a zdravý. Při jejich koupi...
více…

Oprava vysavače

Rozebrání vysavače. Ze všeho nejdříve musíte vysavač rozebrat. Existují dva druhy vysavačů: stojanové a...
více…

O vysavačích

Přestože koberce vypadají hezky a dobře se po nich chodí, jejich čištění může být obtížné. Díky vysavačům...
více…

Klady a zápory bezsáčkových vysavačů

Co se týče přístrojů šetřících fyzickou námahu, je vynález vysavače jedním z největších úspěchů všech...
více…

Mechanismus vysavače

Co se týče přístrojů šetřících fyzickou námahu, je vynález vysavače jedním z největších úspěchů všech...
více…

Jaký typ vysavače používat na dlaždice

Podlaha z dlaždic může být položena téměř kdekoli v domě, protože nabízí trvalou volbu, která je odolná a...
více…

Jak vybrat nejlepší vysavač

Výběr nového vysavače je důležitý také pro kvalitu Vašeho života. Prach a plíseň jsou dva nejběžnější...
více…

Jak vybrat mezi sáčkovým a bezsáčkovým vysavačem

Když si dnes kupujete vysavač, jedním z hlavních rozhodnutí je, jestli na Vaše koberce a čalounění chcete...
více…

Jak vyřešit problémy u vysavače

Když Váš vysavač vyhlásí stávku, vyzkoušejte nejdřív následující kroky, než dáte peníze za opravu. Co...
více…

Jak porovnat vysavače

Pokud se budete na trhu dívat po novém vysavači, je velká pravděpodobnost, že budete zahlceni množstvím...
více…