Jak vybrat firmu pro výrobu a montáž plastových oken, abyste se nespálili?

Ať už jste se pro plastová okna rozhodli v rámci novostavby nebo z důvodu výměny stávajících oken, tak či tak se nyní určitě potýkáte se zásadní otázkou: Kterou firmu si pro výrobu a montáž oken zvolit, abyste později nelitovali? Následující tipy vám celý proces výběru firmy usnadní.

Jak vybrat firmu pro výrobu a montáž plastových oken, abyste se nespálili?
zdroj: https://pixabay.com/cs/budova-profesion%C3%A1ln%C3%AD-zam%C4%9Bstnanec-2762237/

 

Dejte přednost firmě, která je i výrobcem

Je třeba vzít v potaz, že prodejce oken nemusí být zároveň jejich výrobcem. Některé firmy, většinou menší, okna překupují od jiných, třeba i zahraničních výrobců a v jejich vlastních kompetencích je pouze prodej. A navzdory tomu, že k záruce kvality patří také informace o použitých technologiích a materiálech, někteří prodejci, na rozdíl od výrobců, nejsou schopni tyto informace plně poskytnout. Stejně tak případná komunikace ohledně reklamace bude snazší u firmy, která okna vyrobila. Seriózní český výrobce vám případně umožní i prohlídku výroby oken na vlastní oči.

 

Nehleďte pouze na cenu

Jakmile okna poptáte u více firem, neřiďte se při výběru pouze výslednou cenou. Zaměřte se spíše na položky, které nacenění zahrnuje, a na to, zda odpovídají vašim hlavním požadavkům. I když vám firma poskytne mimořádnou, třeba až 70% slevu, nenechte se zmást psychologií prodeje. Obchodníci si totiž leckdy nadsadí původní cenu tak, aby na ni následně mohli tuto jedinečnou slevu nasadit, a vy ve výsledku nic neušetříte. Důležitá je celková cena a přístup firmy, nikoliv celková sleva.

 

Poradenství, zákaznický přístup a reference

Již od prvního kontaktu byste měli ze strany poskytovatele oken pociťovat zájem a vstřícnost. Přikloňte se raději k firmě, kde se vám s ochotou od počátku věnují než ke společnosti, kde si na vás nemohou najít čas a řeší všechno jiné než vás a vaše přání a požadavky. Přečtěte si recenze na danou společnost a prohlédněte si realizace jejích projektů.

 

Body navíc za dlouholetou záruku a servis

Firma získává body navíc také v momentě, kdy na okna poskytuje několikaletou nadstandardní záruku, která jde ruku v ruce se servisem. Nejde jen o reklamaci oken, ale třeba o běžné seřízení „drhnoucích“ oken, drobné opravy a další záležitosti.

 

Vždy se vyplatí si okna osobně prohlédnout

Zjistěte si také, zda firma vlastní i kamenné prodejny či showroomy, kde si okna můžete prohlédnout. Osobní setkání vám navíc o firmě může odhalit další klíčové informace, které vás mohou při rozhodování ovlivnit, ať už pozitivně či negativně.

 

Tradiční česká firma s působností po celé ČR

Jestliže jste z Prahy či okolí a rádi byste si prohlédli plastová okna tradiční české výroby od firmy s mnohaletými zkušenostmi, stavte se v pražském showroomu firmy PKS okna. V moderních prostorách se vám zde budou věnovat zkušení odborníci tak, abyste si ve výsledku vybrali ta nejvhodnější plastová okna přímo pro vás.

Pokud jste z jiných regionů, navštívit můžete i showroom v sídle společnosti ve Žďáře nad Sázavou anebo některou z regionálních poboček. Případně stačí vyplnit poptávkový formulář a společnost vám připraví nabídku na míru.

 

Tip na závěr: Pokud plánujete rekonstrukci bytu či domu, máme pro vás pár užitečných rad.

 

comments powered by Disqus