Jak vybrat nejlepší vysavač

Výběr nového vysavače je důležitý také pro kvalitu Vašeho života. Prach a plíseň jsou dva nejběžnější alergeny v domácnosti.

Šupiny kůže, zvířecí srst a roztoči se dostávají do koberců a spouští alergie, vyvolávají záchvaty kýchání a kašlání, které vedou k infekcím horních cest dýchacích.
Existují tři typy vysavačů: stojanové ysavače, kanystrové vysavače a vysavače s HEPA filtrem.

Co budete potřebovat:

  • dobrého průvodce pro kupující
  • vědět, k čemu budete vysavač používat
  • rozhodnutí, jaké nástavce a doplňky budete chtít

Návod:

  1. Rozhodněte, jaký bude mít vysavač účel. Máte alergie? Máte doma koberce a koberečky nebo holou podlahu? Potřebujete vysoce kvalitní systém filtrace, který zachytí prach, plísně a jiné alergeny? Jaké vybavení byste rádi používali? Chcete vysavač tlačit před sebou nebo ho raději potáhnete za sebou? Máte doma schody, které se musí vysávat, nebo máte přízemní dům? To jsou důležité otázky předtím, než se rozhodnete vysavač koupit.
  2. Určete si rozpočet a držte se ho. Kolik stojí? Některé vysavače nabízejí dobrou kvalitu za mírnou cenu, jiné jsou dost drahé. Nenechte se zmýlit tím, že drahý vysavač je lepší než levnější model. Před koupí si udělejte průzkum. Přečtěte si průvodce pro kupující nebo hodnocení od uživatelů, než budete investovat peníze do nového vysavače.
  3. Před koupením vysavače si udělejte průzkum. Jsou tři základní typy vysavačů. Můžete si koupit stojanový vysavač nebo kanystrový vysavač. Vysavače s HEPA filtrem mají speciální filtry ze skleněných vláken, které jsou formovány do papírových filtrů a utěsněné, díky čemuž zachytávají plíseň, prach, roztoče, šupiny kůže a další nečistoty, které se dostanou do koberců a do čalounění.

Stojanový vysavač.

  1. Nejsilnějším vysavačem je stojanový vysavač. Válec se štětinami útočí na koberec a dostává z něj usazenou špínu, prach a plísně, které vyvolávají alergické projevy. Tyto vysavače fungují lépe na kobercích než na dřevěné nebo dlážděné podlaze. Většina stojanových vysavačů má nástavce.
  2. I když je stojanový vysavač výkonný a odstraní z koberce špínu, prach a roztoče, pytlík není utěsněný a prach se z něj dostává ven výfukem. To maří poslání vysavače vyčistit Váš domov od alergenů. Tímto vysavačem se navíc nedostanete pod nábytek a na jiná těžko přístupná místa.

Kanystrový vysavač.

  1. Kanystrovým vysavačem se snadno uklízí pod nábytkem, na závěsech, na schodech a na jiných těsných místech. I když kanystrový vysavač není tak silný jako stojací, dají se jím dobře odstranit nečistoty z Vašeho domova. Kanystrové vysavače mívají nástavce a lépe fungují na dřevěných nebo dlážděných podlahách.
  2. Kanystrové vysavače obvykle stojí víc než stojanové vysavače. Posbírají většinu špíny, prachu a plísní. Nemají utěsněný sáček, takže vypouští částečky prachu a plísně zpátky do vzduchu, čímž maří odstraňování alergenů z Vašeho domova.

Vysavač s HEPA filtrem.

Kanystrové vysavače s HEPA filtrem nabízejí ochranu proti prachu a plísním, které se usazují v koberci. Systém filtrace HEPA zachytává částice prachu a drží je v odpadním sáčku. HEPA filtry se vyrábějí z tenkých skleněných vláken, které jsou formovány do papíru, který zachytává prach, plísně a jiné částice. Používají se v nemocnicích a doporučuje je většina lékařů. HEPA filtry nabízejí lepší řešení, jak se zbavit prachu a alergenů, které vyvolávají alergie.
HEPA filtry mají různou úroveň ochrany. Aby byl efektivní, musí HEPA filtr zachytit 99,97% částic prachu velkých 0,3 mikronu nebo větších. Před koupí musíte u filtru zkontrolovat toto procento. Měli byste koupit HEPA filtr, který splňuje průmyslový standard na zachycování prachu a pylů, které spouští alergie.
Na trhu existuje spousta dobrých vysavačů, ale jsou odlišné a splňují potřeby různých zákazníků. Udělejte si seznam podle Vašich priorit, určete si rozpočet, a pak teprve kupte vysavač. Dobrý vysavač je investice do Vašeho domova a do zdraví. Udělejte proto dobrou volbu pro svoji rodinu i svůj životní styl.

Tipy a upozornění:

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Průvodce při kupování vysavače

Vysavače patří k nejdůležitějším přístrojům, kterými udržujete domov čistý a zdravý. Při jejich koupi...
více…

Oprava vysavače

Rozebrání vysavače. Ze všeho nejdříve musíte vysavač rozebrat. Existují dva druhy vysavačů: stojanové a...
více…

O vysavačích

Přestože koberce vypadají hezky a dobře se po nich chodí, jejich čištění může být obtížné. Díky vysavačům...
více…

Klady a zápory bezsáčkových vysavačů

Co se týče přístrojů šetřících fyzickou námahu, je vynález vysavače jedním z největších úspěchů všech...
více…

Mechanismus vysavače

Co se týče přístrojů šetřících fyzickou námahu, je vynález vysavače jedním z největších úspěchů všech...
více…

Jaký typ vysavače používat na dlaždice

Podlaha z dlaždic může být položena téměř kdekoli v domě, protože nabízí trvalou volbu, která je odolná a...
více…

Jak vybrat mezi sáčkovým a bezsáčkovým vysavačem

Když si dnes kupujete vysavač, jedním z hlavních rozhodnutí je, jestli na Vaše koberce a čalounění chcete...
více…

Jak vyřešit problémy u vysavače

Když Váš vysavač vyhlásí stávku, vyzkoušejte nejdřív následující kroky, než dáte peníze za opravu. Co...
více…

Jak porovnat vysavače

Pokud se budete na trhu dívat po novém vysavači, je velká pravděpodobnost, že budete zahlceni množstvím...
více…

Jak používat vysavač

Vysavač je jedním z nejpohodlnějších vynálezů moderní doby. Bez nich by čištění velkých koberců...
více…